Far Cry 5

Spotlight

Zásadní události

Startovní trailer Lost on Mars pro Far Cry 5

K příležitosti aktuálního vypuštění druhého přídavku Lost on Mars pro Far Cry 5 (Alza.cz) přichystal UbiSoft startovní trailer z této rudé planety.

Podle názoru Kotaku jde o další zklamání, které trvá zhruba pět hodin. Přestřelky s laserovými zbraněmi ani návrat věží prý ničím extra nezaujmou, snad krom vertikálního prozkoumávání s gravitačním pásem, který připomíná jetpack.

Jediným důvodem, proč si dle IGN toto rozšíření pořídit, jsou prý komentáře Hulka, jinak to má být nenápaditá tuctovka.

Číst více...

Video50 minut z Marsu do Far Cry 5

Vychází druhé DLC.

Eurogamer pro vás natočil úvodních 50 minut z hraní tento týden vycházejícího rozšíření Lost on Mars pro Far Cry 5 (Alza.cz), které stejně jako předešlá výprava do Vietnamu nezískává kdovíjak nadšené reakce od kritiků.

Na Mars ve Far Cry 5 příští týden

Objeví se druhé DLC.

Poměrně brzy po předešlém výletu do Vietnamu (Hours of Darkness) dorazí druhé větší DLC pro Far Cry 5 (Alza.cz), protože by nebylo moudré, aby vše sklouzlo až do podzimu, kdy by po tom už neštěkl ani pes.

Uniklo datum Far Cry 5 DLC

Kdy do Vietnamu?

Takhle dlouhý odstup od základní hry z března si asi UbiSoft nepředstavoval, protože se to neshoduje s jeho záměry dle hesla "Kuj železo, dokud je žhavé". U minulého dílu či Assassina byl v tomto směru rychlejší, byť může namítnout, že to zde tolik nevadí díky editoru map Arcade a fanouškovským výtvorům.

Systém takzvaných side-kicků (Guns for Hire), tedy parťáků nebo přátel na telefonu, kteří vám občas pomohou v bitvě se zástupci zlotřilé sekty, byl výrobcem dopředu hodně vyzdvihován. Jeden z nich vlastní letadlo, takže když se s ním zkamarádíte, rád vám píchne z výšky a zkropí vaše pronásledovatele, jiný zase využije kamion a tak dále.

Na Far Cry 5 dělalo přes 1000 lidí

+ otevřeno nové studio UbiSoftu.

Menší studia, jako třeba Warhorse, to ráda používají jako omluvu či spíš výmluvu (viz dokument o Kingdom Come), proč něco na jejich produktu není dokonalé či pořádně vyladěné: "Víte, nás je jen 120, ale na jiných velkých hrách v otevřeném světě dělá několikanásobně víc lidí, takže nás nemůžete porovnávat". Že každý může dělat jen takové projekty, na jaké má kapacity a zdroje, to už většinou nezazní...

Far Cry 5 už na 5 milionech kusů?

+ venku první patch.

Když se UbiSoft před pár dny chlubil výsledky za úvodní týden na trhu, nepochlubil se přesným číslem. Asi k tomu měl nějaký pádný důvod, jako že to nebylo hezky kulaté nebo že bude taktičtější to zveřejnit až jindy.

VideoChlubírna Far Cry 5

+ půl milionu jen na Steamu.

UbiSoft stále ještě nepřišel s oficiálními čísly, patrně je ještě shromažďuje, čeká na data za týden od zahájení prodeje nebo vybírá ty nejlepší metriky.

Ondřej Broukal, bývalý dramaturg a moderátor herního pořadu GamePage, autor dnes už neexistujícího videoportálu GameTV a zaměstnanec České relevize, udělal malou parodii na spot na aktuální střílečku (Alza.cz) s hlasem Rudolfa Hrušínského z filmu Vesničko má středisková.

VideoVychytávky PC verze Far Cry 5

Oficiální video od Ubi v partnerství s AMD.

Podívejte se na předvedení nadstandardních efektů v počítačové verzi dnes vypuštěné střílečky z prostředí amerického venkova, Far Cry 5 (Alza.cz).

Ovladače pro Far Cry 5 od Nvidia

V den vydání hry.

Tak jako AMD o pár hodin dříve, i společnost Nvidia dnes vydala nové Game Ready ovladače pro dnes vydanou hru Far Cry 5 (Alza.cz), jejíž hardwarové nároky známe od ledna.

Dnes v poledne bylo uvolněno embargo na recenze zítra vycházejícího Far Cry 5 (Alza.cz), byť mnohá média si vzhledem k rozsáhlosti hry ještě netroufla vyřknout finální ortel po pouze párdenním hraní.

Odtajněna délka Far Cry 5 a spot o psovi

Kampaň není tak dlouhá.

GameSpot zjistil, kolik času si musíte vyhradit na dokončení hlavní příběhové kampaně příští týden vycházejícího Far Cry 5 (Alza.cz). Zase taková cifra to není, pokud to porovnáte třeba s Kingdom Come či Zaklínačem.

SPECIÁL Far Cry 5: Osobnost kultu - kde hra čerpala inspiraci?

Jak může někdo v reálu obsadit americké městečko.

Antagonistou v brzkém Far Cry 5 je náboženský kult. V dnešním dílu našeho seriálu se podíváme na to, jak a kde se Ubisoft nechal inspirovat. Čtěte také: SPECIÁL Far Cry 5: Jak se Montana měnila v obrovské hřiště, SPECIÁL Far Cry 5: O zachycení krajiny a atmosféry amerického venkova.

Kampaň Far Cry 5 si zahrajete offline

+ rozlišení, platby, filmeček.

Francouzský vydavatel už má naštěstí rozum a na rozdíl od stavu u Assassina před několika lety či u Metal Gear Survive vám dovolí zahrát si singleplayerovou kampaň Far Cry 5 (Alza.cz) zcela offline i na té pověstné chatě.

Videoreportáž z předváděčky Far Cry 5

+ nastavení PS4 Pro, hra za Otce?

Sešlo se hned několik menších věcí k největší hře první poloviny letošního roku, Far Cry 5 (Alza.cz). Předně UbiSoft pozval influencery na akci nedaleko San Francisca, kde se dekoracemi a stylem snažil o napodobení buranského prostředí Hope County. Pozvaní YouTubeři a redaktoři si zajezdili v bugině, potkali se s živým Otcem a zahráli si zejména co-op, z nějž prý byli nadšeni - viz oficiální videoreportáž:

Živý Far Cry 5 TV spot

Vidláci i alkohol.

Marketingová kampaň na Far Cry 5 (Alza.cz) vrcholí a nejnovějším matrošem je půlminutový televizní spot.

Rozhodně nepředvídatelnou, zásadní věc oznámil dnes odpoledne UbiSoft. Brzké Far Cry 5 (Alza.cz) totiž bude mít v sobě Far Cry Arcade, což je speciální prostor, kde budete jednoduše hrát komunitou vytvořené levely nebo si uděláte vlastní, které pak nasdílíte. Fantazii se prý meze klást nebudou.

Medvěd jako váš parťák ve Far Cry 5

Nálož videí + medajlonky zlosynů.

Dnes odpoledne bylo uvolněno embargo na kvanta materiálů z brzkého Far Cry 5 (Alza.cz), které zachycují celou misi s Hurkem v helikoptéře, blbnutí v co-opu, záchranu parťáků ze zajetí, pronásledování vozu od pomateného soba na silnici či ochočeného medvěda s obojkem coby vašeho společníka při plnění úkolů (poslední video níže), protože jste si u něj šplhli rybou. Média měla možnost zahrát si tři hodiny z prakticky hotové verze a jejich dojmy jsou veskrze pozitivní, tedy až na zasedlý PC Gamer.

Hraný trailer o zrození Otce z Far Cry 5

Hraný trailer o zrození Otce z Far Cry 5

Jednoho dne u řeky v Montaně.

Za každým záporákem stojí běžný člověk s neuvěřitelným příběhem. Tento příběh je o cestě Josefa Seeda před tím, než se z něj stal Otec. Před tím, než se otec Jerome musel vzdát svého postavení pastýře duší v Hope County. Zjisti co, tedy spíše kdo spojuje tyto muže Víry a staň se svědkem zrození největšího záporáka v sérii Far Cry.

Takový je oficiální popisek čerstvého traileru s živými herci na Far Cry 5 (Alza.cz), níže i ve verzi se zapnutelnými českými titulky. Nejočekávanější hra jara dorazí už za méně než měsíc.

Číst více...

Dopravní prostředky z Far Cry 5

Největší deviza hry?

Spolupráce IGN a UbiSoftu pokračuje v krátké době už s třetím vývojářským deníčkem, který se po psovi a zvířatech věnuje dopravním prostředkům z brzkého Far Cry 5 (Alza.cz).

Zvířata ve Far Cry 5: Kdo loví koho?

Pětiminutový sestřih.

Podle jakého klíče se designéři rozhodovali, která v přírodě volně žijící zvířata do hry zařadí a která ne? A jaké interakce s hráčem vlastně budou mít, budou si ho hodně všímat a zapojovat se aktivně do hratelnosti, stanou se přirozenou součástí herního světa? Právě těmito tématy se zabývá další, pětiminutový sestřih z brzkého Far Cry 5 (Alza.cz), který navázal na nedávné povídání o psovi.

K čemu bude ve Far Cry 5 dobrý pes

Vývojářský deník.

Když tvůrci z UbiSoftu navštívili Montanu, byli překvapeni, jak úplně každý obyvatel měl psa, což chtěli promítnout i do hry. Při navrhování Boomera prý strávili spoustu času výzkumem, až dospěli ke kříženci australského ovčáka a jiného australského plemene Blue Heeler, říkají ve vývojářském deníčku z IGN First.

Francouzský vydavatel je na koni. Jednak si užívá vysoké tržby z Vánoc (890 milionů eur) díky Assassins Creed Origins a růstu příjmů z mikrotransakcí, druhak má před sebou báječné vyhlídky do budoucna.

Far Cry 5 využije Denuvo, které odkoupil gigant

Na ochraně makají i v Česku.

V návaznosti na včerejší hardwarové nároky největší hry prvního čtvrtletí 2018 jsme se dozvěděli nemilou, leč předpokládanou novinu. Když se toto řešení bohatě vyplatilo a stále vyplácí u necracknutého Assassins Creed Origins, není důvod na strategii něco měnit a na místě UbiSoftu byste se asi zachovali stejně.

Až 65 postav ve Far Cry 5

Co mají producenti nejraději?

Možná jste už úplně zapomněli, že za dva měsíce tady bude Far Cry 5 (Alza.cz). UbiSoft se to proto snaží napravit novým videem, který je něčím mezi deníčkem, komunitním souhrnem a sestřihem z hraní.

SPECIÁL Far Cry 5: Jak se Montana měnila v obrovské hřiště

Vypadá hezky, ale co tam budete dělat?

Far Cry 5 si v novém díle série pohrává s novým prostředím: fiktivní Hope County v moderní Montaně v USA. Tato série se vždy snažila vtáhnout hráče do nového exotického hřiště, ale Ubisoft měl pocit, že další díl Far Cry by díky Severní Americe mohl nabídnout něco jedinečného. Přestože náš předchozí článek byl o tom, jak vývojáři zachycovali vizuální ráz Montany, tentokrát se podíváme na to, co v Hope County budete moct dělat.

Kdepak, k tomuto nemá smysl psát žádný rozsáhlý článek, protože se každý beztak jen okamžitě koukne na videa níže. UbiSoft totiž zvednul závoru a na internet se (vedle obrázků) doslova vyvalila lavina dlouhých nahrávek z březnového Far Cry 5 (Alza.cz). Jak od předních médií, tak od YouTuberů - každé s vlastním odlišným průchodem či stylem hraní singlu a co-opu, komentovaná redaktory i bez rušení, můžete si vybrat:

Odklady Far Cry 5 a The Crew 2

Může za to i Assassin.

Na velké hry beztak už nezvykle chudý začátek příštího roku bude ještě chudší. Zamýšlená hlavní hvězda února totiž byla posunuta na později.

Nové video z Far Cry 5 ukazuje, jak se tvořila Montana

Extrémně realistické textury z fotografií.

Ubisoft zveřejnil nové video o tom, jak vznikala Montana pro Far Cry 5. Nejzajímavější na tom asi je to, že využívali sérii fotografií například pařezů, aby vytvořili co nejrealističtější texturu. Výsledek je skutečně neuvěřitelný.

O vzestupu kultu ve Far Cry 5

Konečně nějaké video.

Teď, když už je Assassins venku, se může marketing UbiSoftu přeorientovat na příští velký titul, únorové Far Cry 5 (Alza.cz). A činí tak tříminutovým videem o vzestupu šíleného kultu, proti němuž ve hře budete bojovat. Vývojáři vám osvětlí, jak celý námět konzultovali s experty na kulty a jak může taková skupinka fanatiků získat moc i nadvládu nad celým městem. Zjistíte, jaké metody používají k přesvědčování okolí nebo že se občas i ve skutečné Americe stane, že starosta města je členem kultu a pomáhá mu v dalším šíření.

Prémiová edice Far Cry 5

Za 5 tisíc korun.

UbiSoft vám asi chce ještě více ztížit rozhodování, kterou edici únorového Far Cry 5 (Alza.cz) vybrat, a představil dnes večer jednu další - Resistance. Dostupná je pouze v řetězci GameStop.

Desítky minut z Far Cry 5

Vzdušné přestřelky i rybaření.

UbiSoft na víkendový PAX West v Seattlu přivezl demo Far Cry 5 (Alza.cz), které tam šlo pořádně otestovat, což také mnozí ve vysílání na internet učinili. Díky tomu zde máme desítky minut, dosud nejobsáhlejší ukázku z této akce na americkém venkově, která zachycuje přestřelky mezi letadly, rybaření či řízení dopravních prostředků. Užijte si to, hra vyjde koncem února příštího roku pro PC, PS4 a X1.

UbiSoft pro účely Gamescomu připravil velmi atraktivní nový matroš z únorového Far Cry 5 (Alza.cz). Místy se sice odehrává poblíž městečka, které známe z E3, ale převážnou většinu těchto osm minut navštívíte nová místa a budete se kochat přírodními krásami Montany.

Hlad po větší podívané, který nastal pouze po třech minutách z E3 konference, ukojil UbiSoft ve vysílání IGN, které nechal odvysílat delší pasáž z toho samého dema Far Cry 5 (Alza.cz). Začíná v 7. minutě:

"Montana je místem, kde lidé ani nezamykali dveře, ale to už teď neplatí. Ocitnete se tam uvězněni, jejich hlídky kontrolují silnici. Žádný signál pro mobily, lidé se zasraně bojí. Malé město bylo kompletně obsazeno. Abyste přežili, musíte vzít zbraně do svých rukou," říká producent z UbiSoftu před debutovou ukázkou z hraní Far Cry 5 (Alza.cz). Má bohužel jen tři minuty (čekali jsme více!), ale určitě zaujme, protože je maximálně vypiplaná v každém myslitelném detailu:

Petice volá po změně Far Cry 5

Povedený trolling.

Ani bychom se moc nedivili, pokud by za ni stál někdo přímo z UbiSoftu, zaměstnávajícího spoustu bývalých herních redaktorů. Protože vše zahání do tak absurdních rozměrů, až je očividné, že nejspíš nejde o vážně myšlenou aktivitu, nýbrž jen o čirý trolling - snažící se zlehčit časté názory, jaké v minulých dnech zazněly třeba v GLOSE a následném vysvětlení výrobce.

GLOSA: Far Cry 5 má problém s uvěřitelností

Jak ho asi v příběhu vyřeší?

Řeší se to všude, kamkoli se podíváte. Snad každý druhý komentář po pátečním odhalení se nad tím udiveně pozastavuje a časem by se z toho mohl vyklubat solidní škraloup. Lidé totiž chtějí být do hry maximálně vtaženi, v čemž jim zabraňuje, pokud v traileru vidí vlající americkou vlajku, důvěrně známé americké kulisy, moderní vojenský arzenál v rukou neodpovědných šílenců a nastalý chaos, kterého si nikdo ze státu vůbec nevšímá. Nezapadá to do jejich standardů uvažování o bezpečném státu a hra tím dost provokuje, patrně úmyslně - i se skrytou narážkou na Trumpa, byť ho nikde nejmenuje.

Známe první detaily o Far Cry 5 + debutový trailer, termín

Hned přesně v 15:00 vám přinášíme vedle debutového in-game traileru rovnou i první oficiální informace o náplni Far Cry 5 (Alza.cz), jak nám je poskytl UbiSoft v předstihu.

Vůbec poprvé v této sérii najdete ovladatelná klasická letadla, takže budete moci brázdit rozlehlý otevřený svět i vzduchem. V předešlých dílech se vyskytovaly jen rogalo či malá osobní helikoptéra.

Far Cry 5 se bude snažit o satiru nástupu krajní pravice, ve hře reprezentované náboženskými fanatiky na západě Severní Ameriky.

Číst více...

Far Cry 5 bude nakloněno PlayStation

Čicháme bonusový obsah.

Od dnešního představení nového dílu z amerického severozápadu - patrně prvním pořádným trailerem - nás dělí pouhé hodiny a už nebudeme muset zkoumat nosný artwork ze všech úhlů.