Fortnight

Spotlight

RECENZE Fortnite: Battle Royale

Hodnotíme fenomén v Early Access.

VideoSestřih z obrany pevnosti ve Fortnite

Mezi MineCraft a Team Fortress 2.

VideoVideo o stavbě a obraně pevnosti ve Fortnite

Bude vyžadovat online připojení kvůli autorizování všeho na serveru, ale můžete hrát i sami s AI boty.

VideoJak se staví sen ve Fortnite od Epicu? Jako v Minecraftu - nahrávka z PAX

Přes den musíte vytěžit dřevo nebo kámen, abyste v tomto jednoduchém rozhraní vybudovali dům s okny, dveřmi, schody, balkonem či zábradlím, která vás ochrání před nočními nájezdy nepřátel.

Mysleli jste si, že někdy v jedné větě budete číst jméno Elon Musk a Fortnite? Pokud ano, blahopřejeme. Právě se to splnilo. Americký miliardář, který vyrábí automobily Tesla a hodlá cestovat komerčně do vesmíru, si začal dělat legraci ze současného fenoménu Fortnite. A vyhrožuje zničením této hry.

Fortnite prý může za 200 rozvodů

Citováno ve zdůvodněních.

Je pochopitelně jasné, že to asi nebyl jediný, ten první nebo hlavní důvod, proč šli dva dospělí lidé od sebe. Vnímat to můžeme jen jako takovou perličku, protože v minulosti se v tom samém kontextu mluvilo úplně stejně o jiných hrách, jako World of Warcraft, Minecraft či World of Tanks. Zkrátka taková daň za velkou popularitu.

F2P klon PUBG se jen opatrně chlubí čísly

Epic pro EG i o mapě Fortnite.

Na jednu by rádi sdělili světu, jak se jim strašně daří. Nicméně zároveň jsou z toho cítit obavy, aby to nevyznělo nějak blbě, když každý ví, že to je jen kopírka bratříčka, který s tím přišel dříve a nelíbí se mu, že ostatní ho napodobují jak na běžícím pásu (viz naposledy Paladins).

RECENZE Fortnite: Battle Royale

RECENZE Fortnite: Battle Royale

Hodnotíme fenomén v Early Access.

Své dojmy bych mohl začít třeba tak, že bych vysvětlil celý ten humbuk kolem Battle Royale her, který se v poslední době i díky zbytečným útokům a obviněním od některých vývojářům tolik rozhořel. Dělat to ale nebudu. Snad postačí věta, že na počátku bylo DayZ a co se stalo pak už je další vývoj tohoto žánru, jeho modifikace a evoluce do podoby Battle Royale jak je známe z mega-úspěšného PC hitu Playerunknown's Battlegrounds.

Fortnite

Výrobce: Epic

Číst více...

Spolupracovník Eurogameru Michal "Vodny" Bayerl se podíval na kontroverzní multiplayerovou hru, která byla osočena z kopírování principu PlayerUnknown's Battlegrounds. Jak se tedy Battle Royale mód pro Fortnite od Epicu hraje a proč mu během krátké doby začaly holdovat miliony lidí? Dozvíte se v jeho LETS PLAY.

Fortnite Battle Royale se otevře všem

"PUBG by nebylo bez H1Z1".

Epic před okamžikem oznámil, že nový režim Battle Royale z Fornite se v jediný den zpřístupní všem zájemcům zcela zdarma a to na všech platformách PC, PS4 a X1. Stane se tak příští úterý 26. září.

Sony konečně pochopila, že pokud chce prodávat více kusů PlayStation 4 Pro (Alza.cz) a dosáhnout jejího většího rozšíření mezi zákazníky, musí začít vysvětlovat přínosy tohoto výkonnějšího a dražšího modelu konzole. A tak na Oficiálním PS BLogu odstartovala sérii článků, ve kterých se vždy podívá na zoubek přínosům v pár nových hrách.

Startovní sestřih z hraní Fortnite

+ výčet vlastností.

Zatímco minule šlo o renderovaný kousek, druhý startovní trailer už je čistě rychlým sestřihem z hraní, aby bylo každému zřejmé, že Fortnite je o docela komplexním budováním základen a obranných struktur trochu jak v Minecraftu a záchraně světa před hordami nepřátel.

Nvidia ovladače pro Fortnite a Hellblade

+ ShadowPlay Highlights.

Nvidia dnes vydala nové Game Ready ovladače verze 384.94 WHQL pro finálku LawBreakers, kteří jsou zároveň prvním titulem s podporou funkce Nvidia ShadowPlay Highlights.

Zatímco xboxový boss Phil Spencer od těchto praktik upouští, protože prý nechce připravit hráče na ostatních platformách o část obsahu, Sony to teď využívá jako kdysi její rival.

Zábavná intro sekvence Fortnite

A úvodních deset minut.

Robůtek skoro jak z Borderlands vás provede úvodní sekvencí Fortnite (Alza.cz) od Epicu. Když se zombíci snaží ovládnout svět, je totiž potřeba trochu odlehčit situaci pár vtípky, aby atmosféra v kempu přeživších příliš nezhoustla.

Startovní filmeček Fortnite

K Free-2-Play od Epicu.

Kooperativní zombie survival střílečka se stavěním pevností se přehoupne z placené Early Access verze do finálního Free-2-Play režimu už 25. července.

Betatest Fortnite na podzim

Betatest Fortnite na podzim

Nový trailer a obrázky.

Extrémně dlouho chystaná PC F2P hra od Epicu, která se nestihla svézt na úspěchu Minecraftu a akcí s bráněním základen před hordami nepřátel, ale zato se vecpala na včerejší konferenci Apple, když bude nově i pro Maca.

Číst více...

VideoSestřih z obrany pevnosti ve Fortnite

Mezi MineCraft a Team Fortress 2.

Tvůrci z Epicu ve čtvrthodinovém sezení prokládaném novými záběry připomínají Fortnite, jejich F2P budovací akci na Unreal Engine 4 pro PC. Jak nejprve ve velmi intuitivním rozhraní z vlastních očí postavíte v reálném čase svou pevnost, jako jsou visuté hradby, po nichž ihned můžete běhat, a dále zdi, okna či dveře. Pak tam nastražíte pasti s bodáky či bomby, které lze mít i na stropě (vám ale nic nedělají), načež hře sdělíže, že jste připraveni a že na vás může poslat hordy nepřátel. Svižný boj s nimi trochu evokuje Team Fortress 2, kvůli komiksové grafice a protože má vliv, jakou herní třídu jste si na začátku zvolili. Jak vidno, nebude to pouze o řežbě na blízko, když vaši vybudovanou tvrz z dálky ničí i dělostřelecká palba.

Fortnite znovu detailně přiblíženo

Jak funguje F2P od Epicu? + obrázky

Pokud by tato multiplayerová komiksová F2P akce od Epicu vyšla někdy kolem roku 2011, kdy byla poprvé odhalena a připomínala bohatší Team Fortress 2, působila by převratně, ostatně mělo jít také o první titul na novém Unreal Engine. Od té doby ji však vyrostla spousta podobné konkurence, ke které je Fortnite spíš přirovnáváno, než aby tomu bylo naopak: State of Decay, Dying Light, Rust, DOTA, Minecraft a spousta dalších titulů bylo rychlejších, možná i kvůli odchodu CliffyB z Epicu a jeho jiným prioritám. A tento si nezahrajete dříve než příští rok, když se veřejná alfa plánuje teprve na letošní Vánoce.

Fortnite od Epicu po letech ožívá

Představuje ho Game Informer.

Pamatujete ještě na komiksově vyhlížející budovatelskou akci, kterou Epic oznámil na VGA 2011 a měla být první hrou na Unreal Engine 4? To neklaplo a po odchodu klíčových osobností (Cliff Blezinski, Mike Capps, Rod Fergusson atd.) si studio dalo na čas, ale nyní už bylo připraveno Fortnite představit pro časopis Game Informer.

VideoJak se staví sen ve Fortnite od Epicu? Jako v Minecraftu - nahrávka z PAX

Přes den musíte vytěžit dřevo nebo kámen, abyste v tomto jednoduchém rozhraní vybudovali dům s okny, dveřmi, schody, balkonem či zábradlím, která vás ochrání před nočními nájezdy nepřátel.

Přes den musíte vytěžit dřevo nebo kámen, abyste v tomto jednoduchém rozhraní vybudovali dům s okny, dveřmi, schody, balkonem či zábradlím, která vás ochrání před nočními nájezdy nepřátel.