Forza Horizon 4

VERDIKT: Král je mrtev, ať žije král! Drobné výhrady sice jsou, ale tohle prostě nejde než doporučit.

Spotlight

Herní komunita dnes neřeší nic jiného. Pečlivě přezkoumává záběry z nočního pořadu Inside Xbox, aby zjistila, jestli to bylo skutečné nebo fingované hraní. Ostatně nebylo by to poprvé, co by Microsoft něco takového podnikl, stačí vzpomenout na dema Kinectu.

Odhalení Forza Street

Závodní odbočka.

Forza Motorsport 8 se letos nedočkáme, protože Turn 10 chtějí raději prodloužit životnost sedmičky a řádné pokračování si nechají až na 2020, patrně aby šlo o startovní hru pro nový Xbox.

Únorová nabídka plných her k Xbox Live Gold

+ přírůstky na Xbox Game Pass, sleva Xboxu s Forza Horizon 4.

Xbox v rámci programu Games with Gold (Alza.cz) pro zlaté členy služby Xbox Live opět přichystal zajímavou nabídku. Předplatitelé se mohou už tradičně těšit na celkem čtyři tituly: dva pro Xbox One a dva pro Xbox 360, přičemž hry pro Xbox 360 jsou díky zpětné kompatibilitě hratelné i na konzolích Xbox One.

Microsoft na to jde lišácky. Pochopitelně odmítá upřesnit, kolik z toho dělají hráči zdarma šířeného dema ze září, kolik je kupujících plné verze a jaký podíl tvoří lidé hrající díky levné službě Xbox Game Pass.

RECENZE Forza Horizon 4 CZ

DoporučenoRECENZE Forza Horizon 4 CZ

Čtyři roční období opravdu mění vše.

Dvouletý cyklus se nachýlil a Microsoft pro nás má už čtvrtý díl odbočky jménem Forza Horizon. Sice čerpá z legendární série Forza, ale místo okruhů sází na otevřený svět, naprostou volnost a kopec aktivit, kterými se hráči neskonale baví. Pro Xbox je vůbec všechno kolem Forzy doslova rodinným pokladem a je to jedna z jeho TOP exkluzivit. I vývoj této sesterské série se nakonec ukázal jako geniální tah, což dokladují i žebříčky her dle počtu hráčů. Dva roky starou Forzu Horizon 3 z Austrálie například hraje stále výrazně více lidí než klasicky zaměřenou, novější Forzu 7.

Už ne pouze jediné léto a šmitec

Po velmi vydařené kariéře ve třetím dílu Horizon, kde člověk řídil celý festival a určoval i místa jeho konání, se skoro ani nechce věřit, že by vývojáři ještě dokázali přijít s něčím, co by tohle dokázalo přebít. Namísto největšího bosse je z vás nyní zase nováček, který si musí své renomé postupně vydobýt - jak jinak než závoděním a dalšími aktivitami, kterými je tento herní svět doslova prošpikovaný.

Číst více...

"Vezmeme to na jeden zátah, jo? Velká Británie. Země oslnivé krásy, výjimečné pestrosti, měnící se sezónu za sezónou, přírodních kuriozit, vznášedel... Co to sakra je? - Nevím, držte se scénáře, ja hru nedělám".

Na obchodě Microsoft Store lidé našli nové, dosud nepublikované video z Forza Horizon 4 (Alza.cz), tedy z říjnových závodů, které nikdo nemá předobjednané nebo je nebude kupovat, když jsou automaticky hned od startu v nabídce služby Xbox Game Pass.

Forza Horizon 4 v kostce

+ Formula Drift Car Pack.

Každý, kdo si předobjedná digitální verzi Forza Horizon 4 (Alza.cz), obdrží Formula Drift Car Pack.

VideoO létě ve Forza Horizon 4

Záznam streamu s tvůrci.

Roční období změní úplně vše. Takový je slogan Forza Horizon 4 (Alza.cz) a právě okolo tohoto tématu se bude točit čtveřice oficiálních vysílání během prázdnin.

Pokud nebudete přikovaní k fotbalovému MS, Microsoft dnes večer ve 21:00 středoevropského času odvysílá další díl pravidelného měsíčního pořadu Inside Xbox.

YouTuber RavenwestR1 je tím, kdo se specializuje na napodobování slavných trailerů v Grand Theft Auto 5 (Alza.cz). Má takto na svědomí už předělávky třeba Gran Turismo 5, Forza Horizon 2 či Forza Motorsport.

Krátce po oznámení na E3 a zklamání z absence Londýna i motorek přichází odkrytí dalších vlastností Forza Horizon 4 (Alza.cz). Ta v říjnu na Xbox One X pošlape v 60 fps, patrně díky menší pestrosti britského venkova oproti Austrálii minule (ta jela i po X1X 4K updatu jen 30fps, těch 60fps zůstalo i dál výsadou PC verze).

Zklamání: Forza Horizon 4 bez Londýna a motorek

A jak / proč se mění roční období?

Playground Games přiznali, že zasazení do Velké Británie (viz nedělní oznámení) nebylo jejích první volbou. Hledali prý vhodné (rozuměj: jednodušší) prostředí, kde budou moci mít čtyři roční období, které budou nutit hráče, aby se do hry stále znovu a znovu vraceli, tzn. aby byla hra pořád něčím čerstvá.