Gears of War 4

Spotlight

Key events

Čím více se blíží aktualizace této loňské hry pro Xbox One X (už lze pre-loadovat), tím více ukázek Microsoft pouští na veřejnost. Díky tomu mohlo být v předstihu připraveno statické srovnání s originální verzí Gears of War 4 (Alza.cz) ještě pro Xbox One S.

Tady si už někdo dělá srandu: 248 GB update Gears of War 4

V obřích korporacích pracuje tolik lidí, že levá ruka neví, co dělá pravá. Vzájemně se neznají, nekomunikují spolu a při tolika schvalováních každé drobnosti na mnoha úrovních managmentu je snadné získat pocit, že nikdo není za nic odpovědný, ztratit se v davu.

Co ovšem zarazí, je to, že si firma jako Microsoft nedokáže pořádně pohlídat, aby aktualizace její vlajkové PC hry pro Windows 10 proběhla v pořádku. U párčlenného indie studia byste to omluvili, někdy spát musí, ale ne u giganta.

Zaražení hráči PC verze Gears of War 4 (Alza.cz) tak dnes hlásí, že se jim z Windows Store stahuje 248 GB (!) velký update. Chudáci poskytovatelé internetového připojení:

Číst více...

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 31. ledna

Polské izometrické RPG, Gears of War 4 má cross-platform MP, další DLC do Titanfall 2 a další.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Zatímco Mafia 3 to schytává kvůli zamčenému framerate na 30fps, jiný hit začátku října, Gears of War 4 (Alza.cz), naopak všude sklízí pochvaly za to, jak dobrou práci odvedli vývojáři s PC verzí. Níže se můžete podívat, jaké rozdíly v grafice zařídí nastavení různé úrovně detailů.

Prozkoumejte dva speciální modely Xbox One

Ke Gears of War a Battlefieldu.

Aby měl v nejnabušenější měsíc podzimu o čem mluvit, když jeho konkurence bude tlačit PlayStation VR, přichystal Microsoft dva speciální limitované modely Xbox One S.

Protože od minulého řádného dílu série (The Judgement nepočítáme) uplynulo více než pět let, studio The Coaltion seznalo, že by asi na úvod čtyřky nebylo marné zopakovat klíčové okamžiky předchůdce. V úvodních dvaceti minutách říjnových Gears of War 4 (Alza.cz) vám tak bude během tutoriálového prologu připomenuto, kdo je kdo, o co se válčí a další nezbytné věci, které byste měli před hraním této krycí týmové third-person akce vědět. Video je samozřejmě i částečným spoilerem, takže se dívejte jen na vlastní riziko:

Skandinávská síť GameReactor přinesla seznam všech achievementů z nadcházející third-person střílečky Gears of War 4 od studia The Coalition. Při jejich prozkoumávání je potřeba mít na vědomí, že jde místy o značné spoilery, pokud to nevydržíte do 11. října, kdy tato hra pro Windows 10 a Xbox One vyjde (Alza.cz).

DOJMY z rozehrání kampaně Gears of War 4

Revival starých časů Epicu.

Výhled je sice příjemně apokalyptický a ve druhé kapitole figuruje duel na motorce s robotickou B52, ale nejvíc mě Gears of War 4 (Alza.cz) dokázaly uchvátit maličkostmi. Třeba tím překvapivě decentním způsobem, jakým jednak připomíná původní střílečky s taktickým krytím od Epicu a zároveň se od nich distancuje. Například tím, že pěšáci Swarmu se na vás vrhnou, když se ocitnou na pokraji smrti, zatímco jejich předchůdci Locusti často vydrželi až do hořkého konce. Nebo přítomností sekcí s rozvětvenou cestou, ve kterých se musí dvoučlenné týmy navzájem podporovat z opačných stran zálivu, což je klasický mechanismus Gearsů obohacený o nově přidané vzdušné nepřátele a výstřední odstřelovačskou pušku.

Startovní trailer Gears of War 4

Přestože do vydání 11. října zbývá ještě spousta času, Microsoft už dnes vypustil tzv. startovní trailer pro Gears of War 4 (Alza.cz), které vznikne pro Xbox One a PC s Windows 10. Novináři si hratelnost kampaně této third-person akce vesměs chválí a považují ji za návrat k prvním dílů série ještě od Epicu.

Číst více...

Gears of War 4 na PC nebude pouhý port konzolové verze

PC verze vznikala nezávisle na konzolové.

Pokud se obáváte, že Gears of War 4, které vycházejí na Xbox One a Windows 10, dopadne stejně, jako předchozí hry na obě platformy, nemusíte se bát. Tentokrát totiž PC verze nebude pouhým portem té konzolové.

Premiéru si dnes večer odbývá fanoušky oblíbený mód Horde v nové verzi 3.0 pro Gears of War 4 (Alza.cz). Bude založen na herních třídách s různými schopnostmi a dovednostmi. Jinak opět boj pěti spolupracujících hrdinů proti vlnám nepřátel, kterých má být celkem padesát:

Docela zvláštní cestou jsme zjistili o jedné z ne úplně typických vlastností říjnového Gears of War 4 (Alza.cz). Nicméně nasvědčoval tomu už obsah sběratelky z dřívějška, takže žádný šok.

Partnerství IGN s Microsoftem ohledně propagace Gears of War 4 přineslo další ovoce v podobě představení nové multiplayerové mapy s názvem Impact. Takové vypuštění před konáním Gamescomu dává logiku, protože během něj by zapadla:

Video9 minut z kampaně Gears of War 4

Nová frakce nepřátel.

IGN sehnalo od Microsoftu exkluzivní obsah z Gears of War 4, konkrétně nových devět minut ze singleplayerový kampaně. V nich uvidíte dosud nespatřenou frakci nepřátel, která se jmenuje Deebees. Jsou to roboti určení k zabíjení a trochu obestření tajemstvím:

Vedle včerejší ukázky kampaně a speciálního modelu konzole (7. října) nám Microsoft naservíroval další video, které je o multiplayerové mapě Forge zasazené do opuštěného industriálního komplexu.

Microsoft a studio The Coaltion dnes odpoledne vypustili čerstvý materiál z jedné z nejžhavějších her podzimu, PC/X1 exkluzivity Gears of War 4 (Alza.cz).

Microsoft na konferenci oznámil datum vydání Gears of War 4 na 11. října 2016. Kdo si hru zakoupí na PC, může si ji stáhnout i na Xbox One, a naopak. Podporováno bude i cross-play. Kdo si objedná hru včas, získá zdarma veškeré předešlé díly z X360 přes zpětnou kompatibilitu (50 hodin zábavy). Nové E3 demo:

Gears of War 4 bude obsahovat mikrotransakce

Nebojte, půjde jen o kosmetické věci.

Vývojáři The Coalition potvrdili, že chystaná Xbox One střílečka Gears of War 4 bude jako spousta dalších her obsahovat mikrotransakce. Koupit ale půjdou pouze kosmetické předměty.

YouTube kanál GearsofWar France zveřejnil video z hraní bety Gears of War 4 (Alza.cz), která začne již za pět dní. Je možné, že Microsoft nechá video brzy odstranit, ale zatím funguje a můžete se konečně podívat na hru v pohybu.

Veřejná beta Gears of War 4

Veřejná beta Gears of War 4

Termíny a detaily.

Vzbudit dosud nevalný zájem o čtvrtý díl slavné série od nových tvůrců se pokusí Microsoft něčím, co opět pochroumá vnímání slova "beta" u masového publika.

Dobrý půlrok před zamýšleným podzimním vydáním Gears of War 4 (Alza.cz) uspořádá multiplayerový betatest nebo spíš demo této střílečky, které zpřístupní úplně pro každého, což se osvědčilo třeba u The Division či Battlefieldu.

Veřejná fáze tohoto "zkoušení", resp. maskované propagace hry proběhne 25. dubna až 1. května, ale bude tu i možnost, jak se zapojit dříve. Stačí, abyste do půlky příštího měsíce aspoň jednou spustili Gears of War: Ultimate Edition na PC či X1 a pak se vám test čtyřky odemkne už 18. dubna.

Číst více...

Microsoft seznal (asi z počtu předobjednávek a zájmu o hru?), že je potřeba ještě nějak zatraktivnit brzkou předělávku Gears of War: Ultimate Edition pro Xbox One. Jen ty upgradované filmečky to asi samy neutáhnou (či nové mapy a mise). S loňskou kompilací remaků Halo prostě nasadil laťku vysoko, co se týče kvantity, jakou zákazník od něčeho takového očekává.

I PC verze Gears of War: Ultimate Edition

+ MP beta Gears of War 4.

UPDATE - Microsoft chce všechny přesvědčit, že už tentokrát bere podporu PC vážně. Na noční PC Gaming Show tak šéf tvůrčího studia Rod Fergusson směl oznámit, že remake prvního dílu Gears of War s podtitulem Ultimate Edition, který měl být koncem srpna jen na X1, vyjde i v PC verzi. S podporou rozlišení 4K, DirectX 12 z Windows 10, vylepšením vizuálních efektů a bez zamknutí framerate.