Ico & Shadow of the Colossus Collection HD

Spotlight

Ještě předtím, než se zítra vynoří první recenze Shadow of the Colossus pro PS4 (Alza.cz), přišli kolegové z Digital Foundry s technickým rozborem novinářské verze. Z výsledku práce studia Bluepoint byli naprosto nadšeni, protože zachovává atmosféru originálu pro PS2, přičemž souběžně vše posunuje na novou vizuální úroveň. Díky kombinaci nových grafických podkladů s výkonným enginem prý dostanete jednu z nejhezčích her této generace a jeden z nejlepších remaků, co kdy vznikl:

Opravdu pěkný doklad pokroku v grafice her mezi lety 2005 až 2018. Když se zaposloucháte do geniálního orchestrálního soundtracku (skladba Swift Horse o klisně Agro) a vybavíte si vzpomínky z té doby, neomylně u toho naskakuje husí kůže a někomu i slzy. Těch obřích neohrabaných bossů je vám pak spíš líto, než že byste měli chuť je zničit jako v jiných hrách. Tohle je umění v té nejlepší interaktivní podobě:

Videosrovnání Shadow of the Colossus

Je to remake či reedice?

Když byla Sony na konferenci skoupá na slovo o vylepšeních, internet si zkusil pomoci sám v pátrání, jak moc se změní včera ohlášený Shadow of the Colossus pro PS4 a zda ho nazývat re-edicí, remakem či pořádným remasterem. Porovnán nebyl s originálem na PS2, nýbrž s pozdější verzí pro PS3 v rámci Ico a Shadow of the Colossus Collection HD, kterou spáchali ti samí Bluepoint Games (jako teď na PS4) ve spolupráci s JAPAN Studio.

Hlavní události z TGS konference Sony

Last Guardian, remaky i termíny + média.

Sony věnovala podstatnou část své noční tiskovky na Tokyo Game Show hře The Last Guardian od autorů ICO/Shadow of the Colossus. Poprvé zaznělo, že hra vyjde o Vánocích roku 2011.