Kingdom Come: Deliverance Videa

VideoJak se vyrábějí meče pro Kingdom Come

15. deníček nyní v češtině.

Navštivte s námi kovárnu, kde právě začala výroba mečů pro podporovatele z Kickstarteru! Meče jsou ručně vyráběné v kovárně, která se nachází v malebné krajině poblíž Karlštejna.

Epický trailer na betu Kingdom Come

Nakonec to Warhorse trvalo trochu déle, než mysleli, ale v půl třetí ráno dorazil email, že beta jejich nefantasy RPG Kingdom Come: Deliverance (Alza.cz) je konečně venku. Současně s tím spustili novou podobu homepage, kde se můžete stát novým podporovatelem pro přístup ke hře. Pokud jste už měli alfu, stačí se přihlásit na Steam a nechat si stáhnout update.

Jak známo, beta obsahuje ochutnávku první bitvy. Její výsledek prý závisí čistě na vás, resp. na vašich rozhodnutích. Budete mít příležitost naplánovat si strategii svého útoku, kradmo infiltrovat nepřítelův tábor a zjistit jejich slabé stránky za pomoci alchymie, případně přichystat jedy. Součástí bety jsou i nové bojové techniky a nová výzbroj. Navštívíte také nové osady a rozlehlé lesy, kde funguje dynamický systém počasí.

Exkluzivní obrázek Kingdom Come s bitvou v podhradí z bety

Číst více...

Začal březen a to je mimojiné měsíc, kdy bude vypuštěna beta Kingdom Come: Deliverance pro všechny podporovatele. Technický ředitel pražského studia Warhorse, Martin Ziegler, a PR manažer Tobias Stolz poskytli Eurogameru a okomentovali půlhodinu nových záběrů právě z bety tohoto nefantasy RPG, kde uvidíte nálož nového obsahu, nové oblasti k prozkoumání i nový řádný příběh:

VideoPřínos globální iluminace pro Kingdom Come

Hezčí stromy i sláma na střeše.

Vlad4D, jeden z podporovatelů českého historického RPG, připravil zajímavé videosrovnání, kterak grafiku v nejnovější veřejné alfaverzi vylepší zapnutí efektu SVOTI, což je vlastní technologie pro efekt globální iluminace v CryEngine. Jak vidno, Kingdom Come pak vypadá realističtěji, zejména stromy a vegetace, která není moc nasvětlená, přínos má třeba i pro slámu na střeše chalup. Dopad na výkon přitom není nijak drastický, stojí to pouhých pár snímků za vteřinu.

VideoPředvedení dnes vydané alfy 0.4 Kingdom Come

Mapa čtyřikrát zvětšena, celkem deset úkolů i boj s mečem.

Záznam živého vysílání, ve kterém Dan Vávra s Viktorem Bocanem z Warhorse Studios ukazují, co všechno nového přibylo do zásadní aktualizace 0.4 alfaverze Kingdom Come: Deliverance, kterou si od dnešního večera mohou stáhnout všichni podporovatelé vyšších tříd ze Steamu (update má přibližně 3 GB). Jedná se obsahově o to samé, co bylo prezentováno novinářům na nedávné E3, jen to prý bylo ještě vylepšeno a mělo by to zabavit na zhruba pět hodin.

Kompletní E3 trailer Kingdom Come

VideoKompletní E3 trailer Kingdom Come

Nechtěně poukázal na jeden možný problém.

Ukazuje nové, dosud neviděné prostředí např. tábora, včetně nezvyklé jízdy na koni z vlastních očí. Avšak zmínka o "16 kilometrech čtverečních prostředí reálné krajiny" působí, krátce po podobném, propracovaném Zaklínač 3 s několikanásobnou rozlohou trochu nepatřičně, jako škodění si. Nehledě na některé další nově odhalené hry na výstavě, Ghost Recon Wildlands či Horizon Zero Dawn, ačkoli ty určitě nemají přírodu vymazlovanou "ručně" metr po metru jako v dílu Warhorse (navíc obě tyto hry už se rodí 3-4 roky a s mnohem větším týmem). To asi málokomu z diváků či běžných hráčů docvakne, ani je to ostatně nemusí tak moc zajímat, jaké podmínky panují při vývoji a kdo sehnal jak velkou investici/počet vývojářů, je zajímá jen výsledek a trvanlivost, ne okolnosti:

Ostatně i Dan Vávra před časem vyjádřil obavy z dezinterpretace některých slíbovaných vlastností hry, že mnozí lidé možná budou čekat něco mnohem většího rozsahu, než tu skutečně je - zvlášť když je prakticky všechno ukázáno roky před vydáním.

Navíc tehdy ještě nebyl venku Zaklínač 3, se kterým bude Kingdom Come bez ohledu na absenci gryfů/magie kvůli podobnému východoevropskému prostředí a žánru logicky srovnáváno - viz i co pronesl nejmenovanný recenzent po dohrání Z3: "Když to řeknu natvrdo, tak KC se může jít s tou jeho vesničkou a hradem rovnou zahrabat, protože takových jsou v Z3 doslova tuny, jsou tam vedlejší questy, které jako vedlejší vůbec nepůsobí, a hlavně to je sakra rozsáhlý i návykový". Jinými slovy, to, že je Z3 tak mimořádně kvalitní a veliký, i že vyšel právě teď, české hře ani za mák nepomohlo, spíš naopak, lidé se teď na něj mohou dívat odlišně než vloni.

Číst více...

VideoDan Vávra v cyklu Slavní neznámí

Profil tvůrce Mafia o jeho začátcích.

Kreativní šéf pražského studia Warhorse a bývalý zaměstnanec Illusion Softworks / 2K Czech se dnes stal předmětem nového dílu cyklu Slavní neznámí, který vysílá internetová televize Stream.cz.

Není to video přímo od Warhorse, nýbrž od obyčejného hráče ze Slovenska. Ani neukazuje nějakou novou verzi hry, jen starý alfatest 0.2 z prosince. Přesto dokázalo sesbírat už desítky tisíc shlédnutí, protože se soustředí na něco, co je pro mnoho zahraničních hráčů ryzí exotikou. Takové lesy nasvícené ranním sluníčkem zkrátka u nich nemají, natožpak abyste je našli v některé reálné hře (pouhá tech-dema enginů nepočítáme). Raná verze Kingdom Come takového vizuálu a chodu v solidních 60fps a FullHD dosáhla rok před vydáním na procesoru i5-3470 3.20 GHz, s 8 GB RAM a grafickou kartou GeForce GTX 660.

VideoPF 2015 od studia Warhorse

Ohňostroj nad vesničkou.

Více o hře Kingdom Come v v posledním updatu s alchymií, mapě vesnice Samopše z alfy či rozsáhlém kompletním zpravodajství.

VideoOficiální LETS PLAY Kingdom Come alpha

Přímo od Dana Vávry i s odhalením herní mapy.

UPDATE - oficiální LETS PLAY s Danem Vávrou v angličtině, se zaslouženým zapitím vydání alfaverze a odhalením herní mapy z plné verze:

VideoZáznam přednášky Dana Vávry na Masarykově univerzitě

Vyprávění o přípravě Kickstarter kampaně, poučení z krizového vývoje a dotazy studentů.

Záznam přednášky Daniela Vávry z 30. dubna 2014, která byla organizována studentským projektem Students & Co. v prostorách Ekonomicko-správní fakulty MU. Záznam byl pořízen díky spolupráci s laboratoří LEMMA Fakulty informatiky MU.

VideoPůlhodinové povídání o Kingdom Come, které asi odloží na začátek 2016

Monolog Dana Vávry o stokrát probraných tématech opepřený pár historkami.

Proč si vybrali husitské období? Kde a jak shánějí materiály do hry? Bude mít dobytí např. tvrze vliv na budoucí děj příběhu? Kolik bude ve hře konců? Jak dlouho potrvá? Proč nebude pohled z třetí osoby? Ozývají se po Kickstarteru znovu vydavatelé, kteří hru předtím odmítli? Jak to vypadá s českou lokalizací? Vyjde hra koncem roku 2015, jak se dosud slibuje, nebo spíš kvůli Vánocům sklouzne do začátku roku 2016? Natočilo CDR.cz.