Mafia 3

Pokračuje v tradici skvělého vyprávění, jenže hratelnost, AI nepřátel, stovky drobných chyb a opakování úkolů sráží do průměru. Bez medaile.

Spotlight

RECENZE Mafia 3 PC

Je vážně tak špatná, jak se o ní mluví?

VideoKompilace zábavných chyb Mafia 3

Slepí nepřátelé i kolize v objektech.

VideoO ovládnutí bojiště v Mafia 3

Další deníček, přímo od šéfa.

Key events

Mafia 3 jen za čtyři stovky

Vánoční sleva.

Pouhý rok a kousek uplynul od vydání třetího dílu původně české gangsterky od Illusion Softworks a už ji můžete mít za nízkou cenu na to, jaký otevřený svět a trvanlivost nabízí.

Mafia 4 multiplayerovou hrou?

Inzeráty od tvůrců.

Že v kalifornském studiu Hangar 13 chystají nový velký AAA projekt, to už nějaký čas víme. Ovšem stále ještě nebyl oficiálně oznámen.

Mafia se vrací k oslavě 15 let rekapitulačním trailerem

Patnácté výročí prvního dílu Mafia se sice už jednou slavilo koncem prázdnin, avšak nyní se k tomuto tématu ještě 2K vrátili, což u nich nebývá úplně obvyklé a jen to signalizuje, jak si značky váží.

Připravili totiž speciální oficiální trailer k celé sérii Mafia a zároveň zlevnili kompilaci všech tří dílů této původně české hry od 2K Czech na Steamu.

Triple Pack tam nyní stojí nějakých šest stovek korun, což dává větší smysl než dosud (samozřejmě, většinu z toho dělá Mafia 3 - Alza.cz).

Číst více...

První díl Mafia se vrací do prodeje

Ale má to dva háčky.

Minulých pět let jste si hru digitálně koupit nemohli (legálně sehnat), protože nebyla odnikud dostupná. Nyní konečně některá z nástupnických firem Illusion Softworks udělala nezbytné změny v kódu a došlo k opětovnému nahození do nabídky.

Mafia slaví patnácté narozeniny

Jak na ni vzpomíná tvůrce?

Zatím nevíme, jaké další úmysly mají 2K s původně českou sérií Mafia (Alza.cz), když se loňské trojky navzdory nic moc recenzím a totálně změněnému zasazení prodalo přes pět milionů kusů. Jisté je však jedno: dnes slaví její první díl od Illusion Softworks už patnácté narozeniny.

Populárním tématem pro diskuse v herní branži je rostoucí poptávka po hrách vyrobených v Japonsku. Nejde už zdaleka jen o Dark Souls, ale také o Resident Evil, Final Fantasy, Nioh, Nier Automata a další.

Trailer Mafia 3 Sign of the Times DLC

Trailer Mafia 3 Sign of the Times DLC

Už je venku + popisek.

Po "Faster Baby" a "Stones Unturned" závěrečný díl do mozaiky Season Passu pro Mafia 3 (Alza.cz) je od včerejška venku. Třetí DLC s názvem "Sign of the Times", o němž jsme více psali třeba zde a stojí samostatně 10 eur, při té příležitosti dostalo řádný startovní trailer:

Připomínáme, že od jara je dostupné hratelné demo Mafia 3 pro PC/PS4/X1, takže kdo by rád nejprve vyzkoušel její kvality před pořízením, má šanci.

Oficiální popisek tohoto přídavku v češtině:

Číst více...

Patch připravuje Mafia 3 na poslední DLC

Patch připravuje Mafia 3 na poslední DLC

Jak přestavíte bar a co za to?

Už v příštích hodinách vyleze závěrečný přídavek Sign of the Times pro Mafia 3 (Alza.cz).

Výrobce kvůli tomu vypustil objemný update, který hru na toto DLC náležitě připraví. Má 9,2 GB na PS4, 9,8 GB na X1 a 11,3 GB na PC.

Vedle nových zbraní a taktik (házecí nůž či zpomalené střílení) přinese rozšíření následující oblečky pro Lincolna:

Číst více...

V novém vývojářském deníčku si spolu sedli tvůrci ze studia Hangar 13, aby pohovořili o prvním rozšíření říjnové Mafia 3 (Alza.cz). To, s názvem Faster Baby, bylo též upřesněno až na 28. března, tedy dlouhý půlrok po základní hře.

Mafia 3 na PS4 Pro v dalším rozboru

Co se zlepšilo, co zůstalo?

Koncem loňského roku neviditelně vypuštěný update pro nástupce české gangsterky si po NX Gameru vzali na paškál i kolegové z Digital Foundry. Jejich cílem bylo zjistit, jestli opravdu Mafia 3 (Alza.cz) pomáhá ve zlepšení plynulosti a chodu na PlayStation 4 Pro.

Jak výkonu Mafia 3 pomáhá PS4 Pro?

Benchmark s novým patchem.

V době říjnového vydání byla Mafia 3 (Alza.cz) kritizována za to, že nepředvádí úplně optimální výkon, jak by se slušelo a patřilo. Tvůrci slibovali průběžné vylepšování v patchích, takže nebylo od věci se podívat, jaký pokrok v tomto směru přinesl poslední patch 1.05.

Do Mafia 3 přibyl závodní režim

A také přizpůsobení aut.

Na to, že Mafia 3 vyšla už začátkem října (Alza.cz), se pro ní slíbené přídavky moc nesypou. 2K se alespoň povedlo stihnout Vánoce s něčím menším.

Navzdory rostoucímu hernímu průmyslu u nás, na rozdíl od zahraničí, stále nebývá zvykem, abychom hry běžně potkávali v podobě reklam i na ulicích. Pověstnou výjimku tvoří jen pár titulů ročně, včetně aktuálního betselleru z mafiánského prostředí New Bordeaux (Alza.cz).

Vyšel další opravný patch pro Mafia 3

Studio Hangar 13 dnes večer vypustilo další update pro Mafia 3 (Alza.cz), minimálně pro její PS4 verzi.

Má označení 1.03 a velikost 137 MB. Namísto výpisu změn vývojáři uvedli, že tento hotfix je určen pro vylepšení stability hry na PS4.

Vedle toho stále pracují na dalších updatech, o kterých nám prý řeknou více hned, jakmile to bude možné.

Číst více...

RECENZE Mafia 3 PC

RECENZE Mafia 3 PC

Je vážně tak špatná, jak se o ní mluví?

Po vydání třetího pokračování z „naší české" série Mafia už otázka nezní, jestli je to hra dobrá nebo špatná. Nýbrž jestli je tak špatná, jak se o ní všude na internetu mluví. Pravdou je, že když vám review-klíč dorazí až v den vydání, většinou to není dobré znamení. Věnovali jsme hraní více než týden času, abychom nic neuspěchali a vše pořádně prozkoumali, jak se na takový žánr i nástupce legendy sluší a patří.

Mafia 3

Vývojář: Hangar 13

Číst více...

Candyland připravil obvyklé porovnání grafiky Mafia 3 (Alza.cz) na jednotlivých platformách. PC verze byla nastavena na maximální detaily, tudíž si můžete všimnout drobných rozdílů ve volumetrickém nasvícení či stínech, jinak je ovšem vizuál víceméně podobný - nenechte se zmást tím, že panuje odlišné počasí, které ovlivńuje některé věci:

Ač to může z některých ohlasů vypadat opačně a podíl negativních recenzí na Steamu není zanedbatelný, pokračování české legendy se zatím mimořádně daří.

Živě vysíláme tři hodiny z Mafia 3

Tiskovka i vzpomínky Vašuta.

Včerejší kauza s 30fps se zdá být zažehnána, když 2K dnes dodatečně uvedli, že mají připraven patch, který umožní zapnout buď 60 fps nebo úplně odemknout framerate v PC verzi hry. Vyjít by měl snad již tento víkend, pokud úspěšně projde testováním. Hlavně kvůli tomu byla většina uživatelských recenzí na Steamu během úvodních hodin od vydání negativních, ale je pravděpodobné, že se to časem změní, ostatně patří to prakticky ke každé velké premiéře (stížnosti na padání od části hráčů, nepodporování nestandardních monitorů atd.).

Rozbalování sběratelky Mafia 3

+ fotka billboardu, čas odemčení.

Po ne úplně pozitivní zprávě o PC verzi tu máme něco, co udělá radost všem hračičkám a hardcore fandům série. Sběratelká edice Mafia 3, která je stále k dispozici (Alza.cz, 3699 Kč), byla před kamerou rozbalena britským řetězcem GAME:

Jako oko v hlavě střeží 2K svůj největší klenot letošního podzimu. Po rozhodnutí neposkytnout review-verze s týdenním náskokem, což zarmoutilo mnohá média, zažijí komplikace i některé zahraniční obchody.

140 tisíc kusů krabicovek Mafia 2 v ČR

Nečekaně hodně + další sestřih M3.

Pár dnů před vypuštěním očekávaného třetího dílu (Alza.cz) se domácí distributor rozhodl projít své archivy a spočítat, kolik uvedl na trh kusů předešlé Mafia 2 z roku 2010.

Potvrzen Playboy i do Mafia 3

Co přesně budete hledat?

Pamatujete na časáky Playboy rozprostřené po levelech Mafia 2? To je fajn, protože studio Hangar 13 dnes oficiálně potvrdilo, že něco podobného se vrátí v Mafia 3 (Alza.cz). I v ní budou rozházené obrázky decentně polosvlečených slečen (jak ostatně víme už z květnového videa ze zákulisí focení).

Když se něco takového přihodilo v minulých letech, býval to varovný signál, že se snad autoři bojí verdiktů. Postupem času se ovšem tahle praxe stala víceméně standardem a nebýt jednoho média, které z toho udělalo kauzičku, nikdo by se tomu už ani moc nedivil.

VideoO ovládnutí bojiště v Mafia 3

Další deníček, přímo od šéfa.

Přímo šéf nejvyšší, Haden Blackman, který vede studio Hangar 13, nevšedně předstoupil před kameru, aby promluvil o dalším aspektu rychle se blížící Mafia 3 (Alza.cz). Tématem už x-tého deníčku bylo, jak Lincoln Clay ovládne bojiště v New Bordeaux.

Hodně se toho namluvilo na téma, jestli je Mafia 3 (Alza.cz) stále ještě česká nebo už zahraniční hra. Dokud neuvidíme její závěrečné titulky a nespočítáme česky znějící jména autorů, kteří se do města nedaleko San Francisca trvale přesunuli, nelze to jednoznačně rozluštit.

Po 17 minutách z Gamescomu a sestřihu o zbraních tu máme další materiál k očekávané Mafia 3 (Alza.cz). Tentokrát jsme pro vás od distributora Cenega Czech sehnali českou verzi reklamního TV spotu, který v třiceti vteřinách obsahuje jak české titulky (ty má v sobě samotná hra), tak i lokalizované slogany mezi záběry:

Video17 minut Mafia 3 z Gamescomu

To, co viděli novináři, už i pro vás.

Další den, další vesměs řadové video z Mafia 3? Ne tak docela. Tohle byste neměli propásnout už jen z toho důvodu, že dosud bylo pouštěno jen novinářům za zavřenými dveřmi na veletrzích Gamescom v srpnu či na Tokyo Game Show tento měsíc. Jedná se o 17 minut souvislého hraní několika misí. Jedinou nevýhodou je, že si tady nemůžete zvolit, jak je splníte, to až v plné verzi začátkem října.

VideoMafia 3 a zbraně v dalším fajn sestřihu

Čím vším budete střílet?

Víkendové exkluzivní dojmy nebyly tím zdaleka posledním, co jsme tu k Mafia 3 (Alza.cz) měli, naopak. Nejnovější oficiální video ze série o životě ve městě New Bordeaux přináší skoro tříminutový sestřih věnovaný zbraním ve hře. Brokovnice, odstřelovačka, pistole s tlumičem, nůž, automaty i jiným arzenálem... nejen tímto arzenálem bude Lincoln Clay disponovat. Škola ve Vietnamu se někde zkrátka projevit musí.

EXKLUZIVNÍ DOJMY ze čtyř hodin s Mafia 3

Nadšení jasně převažuje.

Po prvním traileru mi připadala gangsterská squadra z Mafia 3 jako sbírka nudných individuí, která hlavně musí plnit pravidla genderovosti, multikulturnosti a kdoví čeho ještě. Ovšem po čtyřech prvních hodinách strávených v New Bordeaux říkám, že tahle partička bude mít, co říct. A nejvýraznější personou je Lincoln, hlavní postava a velký sympaťák. Jeho příběh je sice zdánlivé klišé vojáka z Vietnamu, ale tomuto tématu se nevěnuje přespříliš pozornosti. I díky své traumatické zkušenosti je Lincoln velmi syrová osobnost, které věříte, že je schopna zabít kohokoliv bez mrknutí oka, což mi na Vita v minulém díle až tak nesedělo.

Čím dál lépe vypadá pokračování české gangsterky od studia Hangar 13. Druhá epizoda ze série o světě New Bordeaux pojednává o nelegálních kšeftařích, na které coby Lincoln Clay ve městě narazíte. Výsledkem jsou nějaké dvě minuty nového sestřihu z Mafia 3, stále plánované na začátek října (Alza.cz).

No, pokračovat to tímhle tempem dál, tak za pár dnů dojdou i veškeré NPC postavy a bude šmitec. Naštěstí má jít o již poslední video ze série a pak bude chvíli klid. Tentokrát představují mentory Lincolna Claye, otce Jamese a Johna Donovana.

2K a Hangar 13 dnes zveřejnili kompletní seznam písní, které zazní při hraní Mafia 3 (Alza.cz). Celkem jich je více než sto a jsou to logicky samé vypalovačky ze šedesátých let, aby to sedělo dobovému zasazení. Uslyšíte tak žánry jako klasický rock, country, soul či blues.

Další den, další video z Mafia 3 (Alza.cz). Nejste sami, komu se to začíná dost zajídat jako třeba u Watch Dogs. Nicméně tentokrát jde o něco, co potěší kritiky zasazení hry na americký jih, protože budete seznámeni s tvářemi italské mafie:

Mafia 3 na spoustě nových záběrů

Sledujte různé mise z GC dema.

Německý GameStar se stal tím, koho chválíme za zveřejnění spousty nových záběrů z hraní očekávaného Gamescom dema Mafia 3 (Alza.cz). Od 2. minuty níže uvidíte plížení se v areálu staveniště s krytím se za rozpracované nosné sloupy stavby. Nahoře je vždy vyčísleno, kolik ještě škody v dolarech zbývá nepřátelské frakci přivodit, nejen zabíjením jejích členů, ale i třeba zničením přistaveného náklaďáku po hození granátu.

Loupež v Mafia 3 Gamescom traileru

Během své cesty za ovládnutím New Bordeaux připravila mafie řadu lidí o mnohé. Když se Lincoln Clay vrátil z Vietnamu, rodina byla to jediné, co měl. To všechno ale dokáže změnit jediná noc.

Mafia 3 vyjde pro PC, PS4 a X1 začátkem října - rezervovat na Alza.cz.

Číst více...

VideoKonečně pořádný sestřih z Mafia 3

Tři minuty o městě + Vito v profilu.

Pokud už nebaví ty všemožné vývojářské deníčky, kde se jen pořád omílá to samé o postavách a chtěli byste spatřit z Mafia 3 (Alza.cz) něco pořádného, abyste měli důvod v ní více věřit jako výrobce, naprosto vám rozumíme. Dnes vás potěšíme, jelikož je tady tříminutový sestřih zbrusu nových ukázek z různých čtvrtí města New Bordeaux. Sice jen cutscény, ale mimořádně povedené, zejména modely postav, které 2K vždy umějí. Také dokládají, jak se v nich liší život, zábava i třeba architektura budov:

Mafia 3 motivuje i bonusovými zbraněmi

Další dárek k objednávce.

Nejen dodatečnými auty vás odmění za důvěru pokračovatel české gangsterské série, který se pomalu blíží dokončení před říjnovým vypuštěním na trh.

Pověst Lincolna Claye nezadržitelně roste. Zajímají se o něj už i lidé mimo „Bourbon City". Jeden místní filmař se proto rozhodl svým divákům dopodrobna přiblížit Lincolnův svět a jeho motivaci k rozložení italské mafie v New Bordeaux.

VideoZločinecký systém z Mafia 3

Nový deníček v češtině.

V krátké době další vývojářský deníček pojednává o zločineckém systému z Mafia 3: producent vysvětluje, kterak každý kšeft sestává z několika úkolů a jak veškeré činnosti v otevřeném světě jsou propojeny s hlavním příběhem. Bude prý na hráčích, aby si vybrali, které úkoly chtějí plnit, aby daný cíl poškodili a vyprovokovali jeho šéfa k obraně území.

Pokud nechcete nebo nemůžete ponocovat z neděle na pondělí, kdy v půl třetí ráno bude odvysílána premiéra E3 dema Mafia 3 (Alza.cz), máme tu z něj zatím aspoň půlminutovou ochutnávku:

Vizuál obsahu sběratelky Mafia 3

Uvnitř je toho hodně.

Když byla sběratelská edice Mafia 3 koncem dubna poprvé oznámena, dostali jsme jen strohý a nekompletní výpis věcí, co přinese. Dnes to 2K napravili, když zveřejnili pěkný vizuál veškerého obsahu:

IGN v rámci své pozvánky na výstavu E3 publikovalo pár dosud neviděných záběrů z hraní Mafia 3. Znalci je jistě rychle rozpoznají, ostatním zase neškodí si připomenout starší filmeček. Pravděpodobně pocházejí z nového E3 dema, které si tam odbude premiéru už v pondělí 13. června v 2:30 ráno našeho času.

Hra s českými kořeny, nedávno stanovená na začátek října (Alza.cz), nám v nejnovějším vývojářském deníčku přibližuje řízení aut. Snaží se prý být autentické, ale zase ne příliš, aby mohla nabídnout hollywoodské honičky.

Jak dlouhá bude Mafia 3? Hodiny a hodiny a hodiny, údajně

Hra se dá hrát i několikrát a uvidíte jiné věci.

Hlavní vývojáři Mafia 3, Hangar 13, nechtějí zatím prozradit, na kolik zhruba hodin bude Mafia 3. Ředitel studia Haden Blackman ale naznačil, že bude obsahovat "hodiny a hodiny a hodiny obsahu". Nejen ale to, tvůrci se snaží, aby se dala Mafia 3 hrát vícekrát.

Mafia 3 vyjde 7. října 2016, máme český trailer

Mafia 3 vyjde 7. října 2016, máme český trailer

Bude u nás s českými titulky.

Mafia III se objeví ve sběratelské, deluxe a standardní edici na platformách PlayStation 4, Xbox One a Windows PC. Zákazníci, kteří si předobjednají libovolnou verzi Mafia III, obdrží DLC bonus Rodinné výpalné s trojicí exkluzivních vozidel a zbraněmi, jež se zpřístupní hned při premiéře hry.

Mafia III je zasazena do otevřeného světa New Bordeaux roku 1968, které je upravenou verzí New Orleans. Ohromí vás prostředí plné života a dobových aut, módy i hudby. Lincoln Clay po létech bojů ve Vietnamu moc dobře ví, že rodina nejsou lidé, mezi které jste se narodili, nýbrž ti, za něž jste ochotni zemřít. Nyní, po návratu do New Bordeaux, se Lincoln snaží uprchnout před svou kriminálnickou minulostí. Avšak když jeho „náhradní rodinu" zradí a vyhladí italská mafie, rozhodne se vybudovat z jejího popela novou a všem, kdo měli tento masakr na svědomí, se po vojensku pomstít. Zběsilé přestřelky, propracovaný boj beze zbraní, napínavé automobilové honičky, obtížná rozhodnutí a dobrý instinkt - to vše je klíčem k přežití na nelítostných ulicích New Bordeaux. Ovšem se správnými pomocníky po boku se můžete probojovat až na vrchol zdejšího podsvětí.

Mafia III bude vydána 7. října 2016 ve verzích pro systém PS4, Xbox One, Windows PC, a to s českými titulky. Předobjednat hru si můžete na Alza.cz.

Číst více...

Mafia 3 motion-capture v pohybu

Předlohou pro hrdinu je herec.

Nečekaně z Ruska uniklo několik krátkých videí z procesu natáčení motion-capture pro Mafia 3. Vidíme v nich herce Alexe Hernandeze známého z Hemlock Grove, kterak slouží coby předloha pro obličej a grimasy herního Lincolna Claye. A nijak nevadí, že oba mají rozdílnou barvu pleti.

Marek Vašut, Petr Rychlý a hlavně nezapomenutelný Antonín Molčík. Takový hvězdný dabing měl první díl. V Mafia 3 se po této stránce dočkáte něčeho úplně jiného.

Chyby v Mafia 3 nedopustíme, zapřísáhl se producent

A proč se zařadí mezi áčkové hity?

EG přináší jako první - Andy Wilson, který předtím dělal producenta Splinter Cell Blacklist (či na Bodycount a Split Second) a nyní zastává tuto roli u pokračování českého klenotu, poskytl ojedinělý rozhovor neznámému webu Prankster101.

Potvrzeno: Čeština v Mafia 3 bude

Ale ne taková jako minule.

Vlastní zpráva - Krátce po včerejším dvanáctiminutovém videu z hraní jsme pro vás vyštrachali jednu pozitivní a jednu negativní zprávu ohledně Mafia 3 (Alza.cz) - kterou chcete slyšet dříve?

Video12 souvislých minut z Mafia 3 pro všechny

Konečně je tu Gamecom demo!

Skoro půl roku 2K trvalo, než se rozhoupali k zveřejnění obsahu, který ukazovali začátkem srpna na Gamescomu za zavřenými dveřmi reportérům (tehdejší preview). Dvanáctiminutové video ze souvislého hraní na IGN doprovází komentář šéfa studia Hangar Games, Hadena Blackmana - užijte si ho a nezapomeňte, kdo o něm informoval před osmou hodinou večerní jako první:

Americké stránky GameStop uvádějí, že by se Mafia 3 (předobjednat na Alza.cz) měla podle nich začít prodávat 26. dubna 2016. Nedlouho poté se pak na stejném webu objevila informace, že nový DOOM (předobjednat na Alza.cz) by se pak měl začít prodávat 31. května 2016.

Mafia 3 s náhodnými událostmi jako GTA 5

Co je World Interaction System.

Po nedávné várce informací z Game Informeru (druhé preview, info o studiu, obrázky, artworky) byl z Mafia 3 přiblížen dynamický World Interaction System, do kterého prý tvůrci hodně investovali.

Nové obrázky z Mafia 3

Co z nich vypozorujete?

Po středečním druhém preview a pátečních doplňujících informacích se na internetu z velkého pokrytí Game Informeru objevilo něco, na co všichni netrpělivě čekali.

Mafia 3 v DRUHÉM PREVIEW s kupou dalších informací

Čerstvé číslo amerického časopisu Game Informer ve dvanáctistránkovém preview přineslo spoustu detailů o pokračování této původně české série. Místy sice zopakovalo staré známé věci z Gamescomu, přesto jsme pro vás o Mafia 3 (objednat na Alza.cz) dokázali vyzobat docela dost novinek:

Nový tvůrce, Haden Blackman ze studia Hangar 13, na úvod ujišťuje: "Fanoušci se bojí, že ignorujeme Mafia 2, ale jen máloco může být vzdálenější od pravdy. Při hraní budete mít pocit, že to je opravdový Mafia zážitek. Co se týče vyprávění, vynakládáme maximální úsilí, aby vaše otázky z druhého dílu byly ve trojce odpovězeny."

Hrdina hry Lincoln Clay bude totální outsider, který netuší, kam patří. Father James provozující sirotčinec si dokonce myslí, že jeho rodiče pocházeli z Dominikánské republiky a nikoli z Itálie. Zažijete z první ruky rasismus a pocítíte, jaké to bylo být černochem v roce 1968 na divokém Jihu. Prý to bude "unikátní role, v jaké jste ještě nebyli". Reflektovat to bude např. policie, která se na barevné speciálně zaměřuje a šikanuje je. Každopádně násilí a rasismus ve hře nemají provokovat, nebudou senzacechtivé, slíbili autoři.

Číst více...

Žít z neustále recyklovaných základních informací z Gamescomu nejde věčně, usoudili Take 2 se studiem Hangar a posunuli se na další bod v předpřipraveném marketingovém plánu. Tím je poskytnutí další várky informací přednímu americkému časopisu Game Informer, který vyjde v řádu pár dnů. Tady je zatím obálka s novým artworkem:

K příležitosti nedávného představení Mafia 3 připravil pořad Re-Play speciální díl, ve kterém se ohlíží za touto dříve českou sérií i zpovídá hlavního tvůrce trojky v rozhovoru z Gamescomu. Nyní už je vše ke shlédnutí v archivu na YouTube:

Zítra speciál Re-Play o Mafia 3

+ večerní soutěž o GTX 950.

Uvidíte ho v sobotu v 17:20 na stanici Prima COOL nebo v polovině příštího týdne v archivu na YouTube. Přinese rozhovor s tvůrci z Gamescomu a ohlédnutí za touto českou sérií (thx Mafia.Czech-Games.net).

Kolegové z aktivní domácí fanstránky vyzobali pár nových informací o Mafia 3 z rozhovoru na skandinávském GameReactoru. To o údajném počtu deseti misí či zlomů v příběhu je nejspíš jen nedorozumění či špatný překlad, takže to vynecháme.

Mafia 3 a multiplayer si nebudou tykat

Soustředí se na něco jiného.

Další den, další dozvuky o pokračování české série z Gamescomu. A tenhle asi nikoho dvakrát mrzet nebude, nehledě na teprve nynější dokončování neoficiálního modu pro první díl.

To srovnávání se přímo samo nabízelo. Podobný herní žánr, zasazení do amerického města, důraz na více postav, stejný výrobce. Proto 2K považovali za důležité vyjádřit se na téma, jak spolu nedávno oznámená Mafia 3 a Grand Theft Auto 5 vlastně souvisí.

Mafia 3 a čeština: jak to s ní zatím vypadá?

Co hovoří pro a co naopak proti?

Vlastní zpráva - po nedávném představení Mafia 3 se logicky množí dotazy, jestli v ní najdete českou lokalizaci jako u minulých dílů. Zejména u toho prvního se skvělý český dabing připravený svého času v Illusion Softworks zapsal do povědomí velmi silně, že na výborné výkony známých herců dodnes všichni rádi vzpomínají.

Další podrobnosti o Mafia 3

Proč je jako Crazy Taxi, o městě, vztazích s pomocníky, dopravních prostředcích...

Haden Blackman, šéf nového tvůrčího studia Hangar 13, kterého poznáte dle nosu, v dlouhém rozhovoru pro IGN odhalil pár dalších detailů o Mafia 3, čímž navázal na středeční preview. Pro přehlednost to vezmeme v bodech.

Ohlasy novinářů i veřejnosti na Mafia 3

No jsou dost smíšené...

Včerejší podrobné představení Mafia 3 vyvolalo na sociálních sítích pořádné pozdvižení. Sice ne každý měl včera odvahu na to, aby se ke hře vyjádřil, některé osobnosti domácí scény se tomu raději vyhnuly, aby někoho z kamarádů z řad vývojářů nenaštvali či jim to později nějak neublížilo.

Mafia 3 v odhalovacím filmečku a sestřihu z hraní

PREVIEW se všemi detaily + hi-res obrázky!

Krátce před druhou hodinou odpolední vypustili 2K slíbený renderovaný filmeček z očekávané hry Mafia 3. Současně s tím jsme se před pár vteřinami dozvěděli, že vyjde někdy v roce 2016 (blíže neupřesněno) pro PC, PS4 a X1 (předobjednat na Alza.cz). UPDATE - verze s českými titulky:

Mafia 2 ve slevě, Mafia 3 na třetím obrázku

Za cenu jednoho oběda je vaše.

2K dnes odpoledne publikovali nový oficiální obrázek z Mafia 3, resp. z toho odhalovacího renderovaného filmečku, kde je opět auto, jen z jiného úhlu než na minulých dvou, což začíná být krapet monotónní. Kompletní verzi uvidíme už zítra, ve středu 5. srpna ve 14:00 našeho času, a ihned ho samozřejmě najdete na EG.

Pokud by bylo středeční odhalení Mafia 3 v něčem nedokonalé nebo atmosférou příliš odlišné od dvou předchůdců, je určité riziko, že to přední zahraniční média začnou svádět na jiné vedení vývoje (jiné tvůrčí studio pod 2K). Může to teoreticky dost uškodit a téhle nálepky by se pak hra už nikdy nezbavila - nikoho by už nezajímalo, že i na dvojce dělala v 2K Czech spousta cizinců.

Mafia 3 teaser podrobně rozpitván

Co vše šlo vyčíst z obrázku?

Úterní teaser nejen že vyprovokoval zahraniční servery k tématickým článkům s ohlédnutím za minulými díly série, ale také vyvolal masivní vlnu různých spekulací.

Vlastní zpráva - Je to možná přirozené a dělá to leckdo: když se něčemu daří, všichni se k tomu hrdě hlásí. Naopak pokud něco moc nedopadne, dávají od toho všichni ruce pryč, že s tím vlastně ani nic společného neměli. Nebo to vytahují jen tehdy, když se to zrovna hodí...

Po včerejším potvrzení existence hry vypuklo nefalšované šílenství nejen u nás, ale i v zahraničí. Je na něm patrné, že k téhle sérii mají mnozí hráči velmi specifický vztah, jiný než k většině ostatních her. S láskou na ni vzpomínají a nevadí ani pětiletý odstup od předešlého dílu.

Mafia 3 nabývá reálné obrysy

Dva nové "důkazy".

Spekulací na toto téma zde bylo v uplynulých letech přehršel, tato je však zatím nejprůkaznější, pokud to tak lze nazvat.

Mafia 3 na uniklých obrázcích?

Bohužel ne, šlo jen o soutěž na CryEngine, kdy vítěz stvořil tuto scénu z 30. let s honičkou s policií.

Bohužel ne, šlo jen o soutěž na CryEngine, kdy vítěz stvořil tuto scénu z 30. let s honičkou s policií.