Metro Exodus Články

Nový herní pořad GPTV od autorů GamePage

S japonskou moderátorkou a videorecenzí Metro.

Před kameru postavit někoho, kdo umí zdatně mluvit a vystupovat, má příjemný hlas a je vyloženě radost se na něj dívat, zatímco v pozadí mít ostřílené redaktory, kteří připraví podklady a znají hry, ale vidět je nikterak netoužíte ani vlastně nepotřebujete.

Český návod, jak nainstalovat Epic Launcher z Metro Exodus

Redaktor Michal Jonáš na svém GamesBlog.cz napsal zajímavý článek o problematickém způsobu distribuce Metro Exodus na PC.

Kritizuje tam, že v balení krabicovky chybí tištěný manuál, zatímco na čtyřstránkový reklamní leták na knižní trilogii místo uvnitř kupodivu bylo, takže nelze hovořit o snaze o šetření našich lesů.

Jiným, již déle známým problémem je, že DVD je obsazeno jen z 1,2 MB, takže de facto vzniklo zbytečně, jen kvůli jednoduchému spouštěči, který vás přesměruje na stránky Epic Games Store. Přitom na krabičce je prý ikona PC DVD, což vyvolává mylný dojem, že je hra na tomto fyzickém nosiči, ale není tomu tak.

Číst více...

Co opravují day one patche v Metro Exodus a Far Cry: New Dawn?

Stalo se nepsaným pravidlem, že v oficiální den vydání vylézají tzv. day one patche pro zásadní hry. Výjimkou nejsou ani Metro Exodus s Far Cry: New Dawn, kvůli čemuž některé starší recenze nebyly příliš relevantní.

V atmosférické střílečce z prostředí Ruska tak dostáváme více filtrů do Photo módu, spoustu oprav, optimalizace výkonu, zlepšení vybalancování, vyladění a načasování titulků.

Speciálně do PC verze Metro Exodus pak přináší vyladěnou HDR saturaci, vylepšení RTX, podporu DLSS, dodatečné možnosti odstranění HUDu v Ranger módu a možnost nastavit si Motion Blur (obě poslední jmenované věci brzy budou i na konzolích).

Číst více...

Startovní trailery Metro Exodus a Far Cry: New Dawn

Zažíváme nejrušnější den na velké nové premiéry v první polovině letošního roku.

K oběma hlavním hrám, tedy k včera večer recenzovanému Metro Exodus a také k polopokračování Far Cry: New Dawn se objevily startovní trailery poměrně pozdě.

Na oba se můžete podívat níže a pozitivní je, že nejsou jen recyklací starých záběrů, nýbrž přináší novou podívanou.

Číst více...

Recenze Metro Exodus ze světa shrnuty

Nejčastěji devítky a osmičky.

Ještě předtím, než vám už zítra přineseme náš pozitivní verdikt od Bergyho, se pojďme podívat, jak tato nejočekávanější hra února dopadla ve světě.

Neférové bombardování zákazníků Metro Exodus nezastavil ani nový trailer

Neférové bombardování zákazníků Metro Exodus nezastavil ani nový trailer

+ názor českého vývojáře, zneužití Steamu jen na reklamu a co o změně opravdu řekl autor značky?

Herní scéna je pořád hodně toxická, nedospělá a afektovaná. Takový pocit si nejspíš odnesete z posledního dění okolo roční exkluzivity Metro Exodus (Alza.cz) na Epic Games Store.

Protože s tímto rozhodnutím vydavatele Deep Silver dost lidí nesouhlasí (nechce se jim především instalovat klient další služby, když mají svou sbírku v knihovně na Steamu), ale zároveň nemohou psát recenze ještě nevydané hry na Steamu, pomstu si vylévají jinde.

Tento dav frustrovaných fanatiků nenapadlo nic chytřejšího, než jít na stránky mnoho let starých dílů série Metro a udělit jim velmi negativní recenze, aby tím hlasitě protestovali proti situaci okolo Metro Exodus nedostupného na Steamu. Říká se tomu bombardování, když se takhle nějací lidé domluví a společnými silami dokáží ovlivnit výsledný průměr a odradit tak jiné potenciální zákazníky od nákupu či poškodit pověst něčeho. Paradoxně, minulé díly Metro 2033 Redux a Metro Last Light Redux dosud měly především pozitivní hodnocení, a jejich kvalita s pokračováním Exodus nemá žádnou souvislost.

Číst více...

HW požadavky Metro Exodus

Od minima po extrémní 4K.

Nejvíce vyhlížená hra února se rychle blíží, takže Deep Silver a 4A Games poskytli finální, oficiální hardwarové požadavky PC verze.

Wow, 17 minut Metro Exodus

+ technická analýza.

4A Games vás v tomto prodlouženém demu Metro Exodus (Alza.cz) prevedou některými vlastnostmi, které byly do hry přidny, aby to podpořilo novou designovou vizi, včetně nových mechanismů pro výrobu předmětů, přizpůsobení zbraní a další věci.

Odklad Metro Exodus na 2019

Smutné, leč předpokládatelné.

Když máte vyjít za pár měsíců, ale je hotové jen technologické demo pro GDC (nebo s ním ztratíte zbytečně moc času, který pak chybí jinde), zatímco by už správně měly být připraveny kompletní konzolové verze na několikaměsíční certifikaci u Sony a Microsoftu, tak to prostě nejde dohromady.

Metro Exodus GDC tech-demo ray-tracingu

Ostatky lidí ve vesničce.

4A Games na GDC 2018 zveřejnili technologické demo ray-tracingu v jejich chystané first-person střílečce Metro Exodus (Alza.cz), nástupci Metro Last Light a Metro 2033.