Metro Exodus Zpravodajství

O zbraních z Metro Exodus

A půlhoďka z hraní.

Epický trailer na zbraně a nově hlavně podrobnou úpravu zbraní za pochodu můžete vidět v tomto novém traileru na očekávaný Metro Exodus (Alza.cz).

Metro Exodus má epický příběhový trailer

4A Games publikovali příběhový trailer z Metro Exodus (Alza.cz), které vyjde už 15. února.

Je vyprávěn z perspektivy Anny, manželky Artyoma a přední odstřelovačky. Vezme vás na epický výlet do nehostinného herního světa, kde vás v Moskvě i v pustině čeká plná výzev a intenzivních událostí.

Tvůrci zároveň oznámili, že hra bude od úplného počátku na všech třech platformách podporovat Photo mód.

Číst více...

Prodloužené tech-demo RTX z Metro Exodus

Globální iluminace, že by se tma bez zdrojů světla dala krájet.

Sice jde už o několikáté video o tom samém, leč určitě byste ho neměli minout, i protože to je prodloužená verze oproti ukázkám z Gamescomu (delší o pět minut oproti této a této).

Známe délku Metro Exodus

+ přiznány problémy.

Možná si říkáte, že je na to poněkud brzy, když hra vyleze až v únoru, nicméně je fajn, že výrobce už má v tomto směru jasno.

Nejvíce vyhlížené hry na rok 2019

Zvláštní seznam s absencemi.

WatchMojo, přední producent obsahu pro YouTube, přišel se zvláštním přehledem deseti dle něj nejočekávanějších her s potvrzeným datem vydání v roce 2019. Proto tam ani není The Last of Us 2 (Alza.cz), když zatím není jisté, že příští rok stihne, ani třeba Cyberpunk 2077, který naopak ve 2019 ani náhodou nehrozí.

Kdo překládá Metro Exodus?

A proč ho má právě Playman.

V reakci na páteční důležité oznámení, které se týkalo češtiny pro Metro Exodus (Alza.cz), jsme hodili řeč s Playmanem pro zjištění více informací.

Proč nemá Metro Exodus multiplayer?

Diplomaticky i na rovinu.

Spoustu lidí to nijak trápit nebude, naopak za to u nich tvůrci získají spíš kladné body, když se vzepřeli současným trendům, které tuto vlastnost považují za skoro povinnost.

PREVIEW Metro Exodus

PREVIEW Metro Exodus

Spousta nových informací.

Jako obvykle to netrvalo dlouho a na světlo světa vyplavaly informace o Metro Exodus (Alza.cz) z titulního preview Game Informeru, ačkoli tentokrát drtivou většinu z nich pustil přímo samotný magazín, který navštívil studio 4A Games na Maltě.

Předně, rozloučíte se se stísněnými tunely metra (vzhledem k názvu překvapení), když po úvodní sekvenci potkáte Artyoma (vaše postava), jeho ženu Annu a zbytek družiny, která se snaží proklestit cestu ruskou divočinou při doufání v novou naději. Těšte se proto na větší prostory, nebezpečné frakce a spoustu možných rizik pro přeživší.

Důležité však je zdůraznit, že nejde o hru v otevřeném světě v pravém slova smyslu, nýbrž o propojení několika větších sandboxových levelů, kterými vás provedou lineární příběhové mise. Když dokončíte jednu oblast, posunete se do další, bez možnosti návratu do té předešlé. V dílu Last Light měla největší oblast 200x100 metrů, tady to budou až dva kilometry (2000m x 2000m).

Číst více...

Filmeček Metro Exodus nadchne

+ termín vydání.

Panelákové město po apokalypse, všude rampouchy a kruté zimní podmínky, brodění se hlubokým zmrzlým sněhem a sjíždění svahu do tunelu, děsivé příšery a dokonale nasvícená i nastínovaná parní lokomotiva opět jedoucí vstříc otevřenému světu. To jsou poznatky, které utkví v paměti po zhlédnutí čerstvého filmečku z Metro Exodus (Alza.cz).

Stáhněte si hudbu z Metro Exodus

Ve vysoké kvalitě.

Je to skladba, která evokuje pocity něčeho velkého. Když jsme ji všichni před měsícem a půl slyšeli na pozadí při úplném začátku E3 konference Microsoftu, říkali jsme si, že Scorpio (Xbox One X) musí být naprostá pecka...

Technická analýza Metro Exodus

Co lze vyčíst z videa?

To, co se ukrajinští 4A Games naučili na remasterech Metro Redux, to bohatě zužitkovali v chystaném pokračování Metro Exodus, odhaleném před týdnem a později s přiznanou inspirací Stalkerem.

Metro Exodus se inspiruje Stalkerem

Další info + obrázky.

V úvodu sobotní konference Microsoftu si z něj snad každý ucvrnkl do kalhot, viz oznámení. Nyní tvůrci z ukrajinských 4A Games vystoupili v pořadu GameSpotu, aby potvrdili, že nešlo o předrenderovanou cutscénu, nýbrž o nahrávku z enginu z herní sekvence v jednom pozdějším levelu Metro Exodus. Pouze to prý trochu zkrátili, odstranili HUD a hlášky na obrazovce.