Middle-Earth: Shadow of War Zpravodajství

V těchto dnech přichází i u nás do prodeje kompletní vydání epické akční hry s otevřeným světem z dílny studia Monolith Productions - Middle-earth: Shadow of War: Definitive Edition (Alza.cz).

Stahujte demo Shadow of War

Na všech třech platformách.

Aby se tři dny za sebou v kuse mluvilo o skoro rok staré hře, to se stává málokdy. Po zlevnění o polovinu a včerejším patchi odstraňujícím lootboxy totiž máme něco dalšího.

Po včerejším patchi, který hru náležitě připravil, přichází první velké rozšíření Shadow of War (Alza.cz) a k němu i startovní trailer. Blade of Galadriel navazuje na závěr příběhu původní hry, ale namísto Taliona se tentokrát stanete Elfkou Eltariel, kterou patrně znáte z výpomoci v boji proti Sauronově armádě.

DLC s misemi do Shadow of War

Outlaw Tribe Nemesis.

Včera zrovna zlevněná akční adventura ze světa Pána Prstenů v těchto dnech dostává nový přídavný obsah související s dalším kmenem ve hře.

Zlevněno Shadow of War v ČR

Překvapivě brzy + čeština.

Někteří recenzenti sice remcali kvůli předimenzovaným vlastnostem a uměle natahované herní době, ale faktem zůstává, že na Steamu jde o nejvíce prodávanou PC novinku z měsíce října. Přesto není sporu o tom, že hře ublížil odklad z původně plánovaného srpna do nejvíce přeplněného období roku.

Zatímco je všechna loot boxová pozornost na Star Wars: Battlefront 2, je tu ještě jedna hra, která používá loot boxy a maličko se na ní zapomnělo - Middle-earth: Shadow of War (koupit na Alza.cz). Společně se třemi DLC, které jsou součástí season pass, v několika následujících týdnech do hry přibude také další obsah zdarma.

Čtyři datadisky pro Shadow of War

Představen Expansion Pass.

Přijetí Shadow of War (Alza.cz) u hráčů a kritiků možná neproběhlo přesně tak, jak si tvůrci vysnili, ovšem to jim samozřejmě nezabránilo představit Expansion Pass. Ten vám za přibližně tisícovku poskytne přístup ke čtyřem datadiskům, pokud by vám již beztak velmi hutný obsah základní hry nestačil.

Porovnávat prodeje nového pokračování s několik let starým dílem je vždy dost ošidné, protože se takto poměřují jen krabicovky a nezohledňuje se postupný přechod nemalé části zákazníků k digitálně distribuované verzi, jejíž čísla nejsou veřejně známa, je složité je z různých zdrojů sehnat/sečíst či regionálně rozdělit. Za poslední měsíce se proto nikdy nestalo, aby se krabicovky nového dílu prodalo více kusů než toho pár let starého, naopak tam zásadně bývají nižší prodeje o desítky procent (třeba u Forzy).

Znáte americkou zábavnou show komika Conana O'Briena, ke kterému se občas propašuje některá nová hra (coby klasická skrytá reklama, jaká by v ČT neprošla) a on se ji před zraky diváků ve studiu pokouší laicky hrát, dělá ze sebe schválně blbce a má vtipné narážky na zrovna probíhající události ve hře?

Standardně o takových věcech nereferujeme, abychom nedávali návod či motivaci pirátům ke shánění nelegálních verzí. Avšak tentokrát učiníme výjimku, protože se zdá, že nastal zlom. Denuvo se odteď jeví být pro vydavatele her jen jako vyložená ztráta peněz a času.

Vychytávky Xbox One X verze Shadow of War

V čem přesně bude lepší?

Dosud se vědělo jen o rychlejším načítání hry, teď však už Warner Bros. museli jít do sebe a představit všechny vychytávky v Xbox One X verzi Middle-earth: Shadow of War (Alza.cz).

O víkendu jsme reportovali o downloadu 98 GB pro PC verzi aktuální akční adventury Shadow of War (Alza.cz). Faktem ale je, že se to netýká zdaleka každého a lze to uživatelem ovlivnit.

Startovní trailer Shadow of War

Startovní trailer Shadow of War

Ode dneška v obchodech.

Právě dnes vychází pokračování kritiky oceňované akční RPG hry Middle-Earth: Shadow of Mordor z roku 2014, která obdržela více jak 50 ocenění. Middle-Earth: Shadow of War (Alza.cz) navazuje na originální příběh o Talionovi a Celebrimborovi, kteří se musí probít nepřátelskou linií, aby vytvořili armádu, s jejíž pomocí se postaví Temnému Lordovi, Sauronovi. Startovní trailer, který navazuje na text recenze:

Ponořte se do epického dobrodružství na cestě k obsazení epických pevností a k vytvoření nového Prstenu a postavte se Temnému Lordovi a jeho Nazgúlovi. Zažijte bohatší a osobitější svět plný nových druhů nepřátel, silnějších osobností a hlubších příběhů. Vracejte se pro odplatu nebo vytvářejte spojenectví. Vydejte se za nepřátelské linie a využijte své strategické schopnosti, lstivost nebo tvrdou sílu a dobuďte Sauronovy pevnosti a následně je obraťte proti němu. V Middle-earth: Shadow of War nebude nic zapomenuto...

V nabídce jsou pro PC/PS4/X1 standadtní edice, Silver Edice, Gold Edice a naprosto výjimečná a velmi limitovaná Mithril Edice. Více o obsahu jednotlivých edic se dozvíte na stránkách Cenegy zde.

Číst více...

K příležitosti už zítřejší premiéry Middle-earth: Shadow of War připravil náš partnerský obchod Alza.cz ve spolupráci s distributorem zajímavý dárek.

Čeká nás za pár dnů nejobjemnější hra, resp. největší jednorázový download za hodně dlouho? Vypadá to tak, nebýt o malinko větších Forza Motorsport 7 či Halo 5 s patchem či po instalaci na harddisku.

Akční adventura ze světa Pána Prstenů, která trochu předržela své vydání a došel ji i kvůli odkladu ze srpna marketingový prach, vám v šesti minutách oficiálního sestřihu vysvětlí, co všechno od ní můžete očekávat, kdo je kdo nebo jak funguje obléhání pevností. Co do rozsahu jde o jeden z největších titulů podzimu

Společnost Nvidia dnes oznámila uvedení balíčku "Forge Your Army". Po omezenou dobu tak budou mít hráči možnost získat zdarma plnou verzi Middle-earth: Shadow of War (Alza.cz) při koupi počítačových sestav notebooků nebo grafických karet disponujících GeForce GTX 1080 Ti nebo GeForce GTX 1080. Nabídka je platná od 26. září do 16. října 2017, nebo do vyprodání zásob.

Bětka coby Galadriel ze Shadow of War

Elfská vládkyně na fotkách.

Lady Galadriel představuje postavu elfské vládkyně, jejíž rodokmen sahá dlouho do minulosti. Je dcerou noldorského knížete Finarfina a Eärwen. Galadriel je pověstná svou neskonalou krásou a dlouhými stříbrnými vlasy a jsou jí přisuzovány kouzelné schopnosti.

Interaktivní filmeček Shadow of War

Nic nebude zapomenuto.

Warner Bros dnes odpoledne vypustili slibovaný interaktivní filmeček k Shadow of War (Alza.cz), v němž hrají živí herci a má stejný námět jako nedávné důchodcovské TV reklamy. Měl by se správně odvíjet dál podle vašich voleb (pokračovat dalším videem), ale závěrečný výber, jestli zachráníte či zabijete, bohužel v tuto chvíli nefunguje korektně, pouze přesměrovává na domovskou stránku. Doufejme, že to někdo brzy opraví:

Nevšední téma si vybrali scénáristé hrané půlminutové TV reklamy na říjnový Shadow of War (Alza.cz). Je o tom, že nikdy nic nebude zapomenuto, což je samozřejmě narážka na Nemesis systém, který si pamatuje vaše střety s Orky v průběhu celé hry - proto byste se měli ujistit, že svou "práci" s nimi dokončíte.

50 minut ze Shadow of War

Záznam dalšího streamu.

Další oficiální stream s vývojáři, další skoro hodina záběrů ze souvislého hraní. Monolith vám chce ukrátit čekání do začátku října na Shadow of War (Alza.cz) a tak předvedl kradmou infiltraci, boje s děsuplnými nepřáteli a také pravidelné bitvy. Užijte si to:

Temný kmen ze Shadow of War

Další na holení.

Mystic Tribe, Marauder Tribe, Machine Tribe, Terror Tribe, Feral Tribe a Warmonger Tribe. Tyhle všechny kmeny z říjnového Shadow of War (Alza.cz) už znáte, nyní se k nim přidal další, Dark Tribe, kterému Warner Bros. a Monolith opět věnovali samostatné video:

Orčí osudy ze Shadow of War

Unikátní osobnosti.

Warner Bros a Monolith uvolnili v krátké době už několikátý trailer z říjnového Shadow of War (Alza.cz), který je tentokrát věnován příběhům Orků. Pochopíte díky němu, že nemají úplně jednoduchý život a jak se jejich unikátní osudy prolínají s dynamickým světem, který si pamatuje veškeré vaše volby a kroky.

Maraudeři z Shadow of War

Dobrácký kmen blíže.

Skutečnost, že se v rozlehlé otevřené Středozemi vyskytuje celá řada různých nepřátel, dodává vydavateli Warner Bros. střelivo a námět pro výrobu dalších a dalších videí, které tak připomínají blížící se vydání Shadow of War (Alza.cz) začátkem října. Dnešními pány na holení tak jsou Maraudeři, kmen Orků, který zastává hodnoty, jako jsou respekt a dobráctví. Spojíte se při snaze o dominanci právě s nimi, nebo si k tomuto účelu vyberete jinou frakci?

Souhrn Nvidia novinek pro PC hráče

PES, Shadow of War, Destiny 2...

Živý přenos tiskové konference Nvidia k příležitosti Gamescomu na internet byl sice na poslední chvíli zrušen, ale to neznamená, že by tam dnes nebyly zajímavé události, naopak. O některých jsme už psali v samostatných článcích, jako Final Fantasy 15 PC či PlayerUnknown's Battlegrounds, ty ostatní shrneme zde.

Ostatní Xbox trailery: Sea of Thieves, Shadow of War, State of Decay 2..

Microsoft během večerního vysílání pořadu k příležitosti Gamescomu přinesl několik dalších videí, které jsme ještě neměli možnost vidět. Počínaje námořní onlinovkou Sea of Thieves, která bude podporovat cross-play mezi hráči na X1 a PC, což je dost zásadní vlastnost, o níž se předtím nevědělo (detaily).

Shadow of War (Alza.cz), další hra s marketingovým partnerstvím Xboxu, si přichystalo novou přehlídku monster:

Ze zombie onlinovky State of Decay 2 (začátek 2018) jsme bohužel dostali jen půlminutu a krátký pokec s vývojářem - že by také nestíhala jako Crackdown 3...?

Číst více...

Stejně jako teroristé v současnosti, i oni po Středozemi šíří strach. Jako by běžní Orkové nebyli dostatečně strašidelní, dnes představený kmen Terror z říjnové hry Shadow of War (Shadow of War) děsí obyvatele svou nechvalnou reputací. I tahle frakce Orků šíří svůj vliv za pomoci pevností rozesetých po otevřeném světě, což vám poskytne bohatý ekosystém misí, prozkoumávání a dynamického společenství rozličných kultur, které pohání Nemesis systém.

Co budete dělat po dohrání Shadow of War?

Jak funguje kampaň Shadow Wars.

Až někdy před Vánocemi dokončíte hlavní příběh, vzpomeňte si na to, že s ním zábava zdaleka nekončí. Součástí Shadow of War (Alza.cz) totiž bude závěrečný obsah nazvaný, aby se to nepletlo, Shadow Wars. Eurogamer si ho mohl otestovat a natočit přímo v kancelářích studia Monolith v americkém Seattlu.

Mikrotransakce v Shadow of War

Jak fungují truhly.

Warner Bros. načasovali uvolnění této zprávy na víkend uprostřed okurkové sezóny, což zvyšovalo šance, že nebude sebrána reportéry. Dalo se totiž předpokládat, že nebude přijata dvakrát nadšeně typu "Tolkien se obrací v hrobě".

Několik pětiminutových pasáží odvysílal Microsoft na víkendovém Comic-Conu ze Shadow of War (Alza.cz). Jsou sice prokládané rozhovory, jelikož jde o hru s marketingovým partnerstvím Xbox One X, ale fanoušci se jistě rádi kouknou na hraní další mise a některé herní mechanismy (po odhalení pavoučí ženy), dle nichž se zdá, že je tato říjnová akční adventura nyní už víceméně hotova:

Konečně se dozvídáme o jednom z konkrétních přínosů, kterými větší výkon přispěje k lepšímu hernímu zážitku i pro ty, kteří nemají 4K TV. A není náhoda, že se to zrovna týká hry s marketingovým partnerstvím s Microsoftem.

88 minut dema Shadow of War

S komentářem tvůrců.

To, kvůli čemu se před pár týdny reportéři trmáceli až do Londýna, můžete nyní sledovat z pohodlí doma, navíc s komentářem vývojářů a mnohem delší než nedávno v sestřihu GameSpotu.

Minulý týden se v Londýně konala novinářská předváděčka srpnového akčního RPG na motivy Pána Prstenů, odkud GameSpot schrastil nových pět minut ze souvislého hraní a dostal díky partnerství s Warner Bros předčasně zelenou k publikování. Z Middle-Earth Shadow of Mordor (Alza.cz) tak lze spatřit dobývání těžce bráněné pevnosti, na což ovšem Talion a Celebrimbor nejsou sami, protože jim pomáhá armáda ochočených Orků.

Průlet prostředím Shadow of War

Tady se bude vše dít.

Před tvůrci stál nelehký úkol: poslat vás do nějakých neokoukaných prostředí Středozemě, aby šlo hru jasně rozeznat od předešlého Shadow of Mordor, zároveň museli zůstat věrni univerzu Pána Prstenů.

IGN dnes ulovili nové sedmiminutové video ze srpnového Middle-Earth: Shadow of War (Alza.cz), které poskytuje bližší pohled na alfaverzi této akční adventury ze Středozemě.

16 minut hraní Middle-Earth: Shadow of War

+ LETMÉ DOJMY Z PŘEDVÁDĚČKY.

Warner Bros úderem patnácté hodiny zveřejnili očekávané první záběry přímo z hraní Middle-Earth: Shadow of War (Alza.cz), srpnového nástupce Shadow of Mordor pro PC/PS4/X1. A jedná se hned o šestnáct minut z alfaverze, což je vydatná porce, jaká nebývá zvykem:

Nejprve uniklá a včera odpoledne potvrzená akční RPG adventura ze Středozemě upoutává pozornost řadou nevšedních zajímavostí, dle nichž to vypadá, že půjde o první zásadní hru nadcházejícího podzimu - ve smyslu jako první taková oznámená, i první taková po prázdninách (v Evropě 25. srpna) vycházející.

Vyzrazeno Middle-Earth: Shadow of War

Nástupce Mordoru už v létě.

Za tohle americký řetězec Target určitě nepochválí. Nějakým nedopatřením se na jeho webu koncem víkendu objevily záznamy o pokračování úspěšné akční adventury Shadow of Mordor (Alza.cz) ze světa Pána Prstenů.