No Man's Sky Zpravodajství

No Man's Sky bude mít tajemný update zdarma s názvem The Abyss

Hello Games odhalili přídavek The Abyss do hry No Man's Sky, který by měl vyjít někdy v příštím týdnu.

Odhalili to na svých webových stránkách, kde také napsali, že většina Hello Games pracuje na týdenních updatech, opravách chyb a různých vylepšeních hry. Malá skupinka týmu pracuje na něčem jiném, prvním pojmenovaném updatu od NEXT.

Zatím netušíme, co bude update The Abyss obsahovat, ale měl by se zaměřit na trochu "hororové elementy No Man's Sky". Přeci jen vyjde update okolo Halloweenu.

Číst více...

Většina jiných by z toho bez rozpaků udělala řádné pokračování a účtovala za něj plnou cenu. Ne ovšem tak Hello Games, kteří tuto masivní aktualizaci vypustí opět zdarma pro všechny majitele stávajícího, už dva roky starého No Man's Sky (Alza.cz).

30 hodin příběhu do No Mans Sky

Přelomový update 1.3.

Po sérii vábení a minihry v augmentované realitě, dle nichž fanoušci zapáleně hádali, na co by se tak asi mohli těšit, je to konečně venku. A mnohem větší, než kdokoli předtím předpokládal. Skoro jak nová hra, jen je vše zdarma.

Pohled na vozítko do No Man's Sky

+ výčet změn z velkého updatu.

O v pořadí druhém velkém vylepšení jsme referovali v Dobrém ránu a teď už je tento Path Finder Update ke stažení pro všechny. I k prohlédnutí v oficiálním videu:

No Man's Sky s velkým updatem: budování základen a spousta dalších věcí

Hello Games prolomili mlčení a vysvětlili, proč jsme o nich dlouhou dobu neslyšeli. Intenzivně totiž pracovali na novém Foundation Update, který toho do hry přidá opravdu hodně.

Foundation Update je již venku a můžete ho vesele stahovat. A hru celkem zásadně mění. Do hry přidává možnost budovat základny, nákladní lodě, pěstování zdrojů, možnost pro kreativní a survival mód a spoustu dalšího.

Velikost updatu je 2,7 GB, což je zhruba stejná velikost, jakou měla samotná hra. Co všechno update obsahuje si můžete projít zde.

Číst více...

Kauza kolem vracení peněz za No Man's Sky

Zloději dle ex-Sony člověka.

Že tahle hra není zdaleka pro každého, to se ví od úplného začátku. Stejně tak ji provází rozporuplné přijetí, ale to většinou není chyba hry, jako spíš nerealistických očekávání a vysnění něčehoJ jiného ze strany některých hráčů.

Další videosrovnání No Man's Sky

+ souhrn veškerého dění.

Zatímco první česká recenze ze soboty trhá rekordy v čtenosti a oslovení hráčů na Facebooku, kolem No Man's Sky (Alza.cz) se toho pořád hodně děje, jen to je nyní trochu zastíněno Gamescomem.

Co si nastavíte v No Man's Sky's na PC?

+ reakce na přelepování.

Díkybohu nedošlo k dalšímu odsunu a od 19:00 našeho času se odemkla digitální PC verze No Man's Sky. Protože neexistoval pre-load, většina lidí nyní asi teprve stahuje těch přijatelných 2,6 GB, které si po instalaci na harddisku ukousnou 10 GB prostoru.

Jakkoli ho můžete obdivovat za to, že odešel z konglomerátu EA a odvážně prodal svůj dům, aby mohl založit nezávislé studio a dokázal bodovat s vesměs obyčejnou hopsačkou Joe Danger, Sean Murray z Hello Games se teď vaří ve vlastní šťávě.

Krátce po varování, že rozhodně nejde o multiplayerovou hru a že využívá jen takové fígly, abyste tu a tam cítili přítomnost jiných živých hráčů, postihla No Man's Sky (Alza.cz) malá kauzička, která není ani tak škodlivá, jako spíš nápomocná k vytvoření ještě většího ruchu.

Patch dělá z No Man's Sky úplně jinou hru

Smazáním serverů o víkendu to neskončilo, předčasní hráči No Man's Sky (Alza.cz) mají další problém: pokud chtějí využít nové vlastnosti z dnes vydaného patche 1.03, musejí začít hrát od začátku, protože jejich uložené pozice si s tím neumí poradit.

Hello Games nicméně dodávají, že v příštích updatech se tohle už nebude opakovat, že byste museli pokaždé začít hrát od nuly pro zužitkování nově přidaných funkcí a obsahu.

Jak je patrné z dlouhého seznamu změn v 1.03, No Man's Sky se v PS4 verzi po instalaci 800 MB velkého souboru opravdu výrazně vylepší, takže to dřívější varování tvůrců nebylo zbytečné a dnešní či zítřejší recenze skutečně mohou být dost zavádějící.

Číst více...

Trest za předčasné hraní No Man's Sky

A proč nevěřit recenzím.

Dosud to byl takový sympatický chlapík, ale jak se zvyšuje stres kolem blížícího se vydání, Sean Murray a Hello Games se dostávají do menší války s hráči jejich titulu.

Tahle situace se opakuje skoro u každé významnější hry: vývojáři ji pilují až do poslední možné chvíle, aby byl na den oficiálního vydání den připraven tzv. Day 1 patch k downloadu. Jenže to jde proti zájmu herních magazínů, kteří potřebují dostat review-verze v předstihu, aby vše stihly pořádně zahrát a sepsat. A když něco nemají týden dva předem, zuří...

Za 30 hodin do nitra vesmíru v No Man's Sky

Výpověď raného hráče o chybách.

Člověk, který si hru obstaral za těžké peníze v předstihu (psali jsme v sobotu), tropí dál tvůrcům pěknou neplechu, i když nenatáčí další videa, jak slíbil.

"Chci být tím prvním na světě, kdo si zahraje jednu z nejočekávanějších her roku, aniž bych o ní věděl cokoli nového z internetu," zdůvodnil jeden Američan, proč tento týden vyplázl 50 tisíc korun (dva tisíce dolarů) za předčasnou originálku No Man's Sky pro PS4 (Alza.cz).

No Man's Sky nevyžaduje PS Plus

+ o obchodování, patent.

Výjimku u Sony se podařilo vydupat Seanu Murrayovi a Hello Games u Sony. Něco takového bývá zvykem jen u Free-2-Play titulů, ale nikoli u těch standardně za plnou cenu.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 11. července

Dokončené No Man's Sky, Destiny plošinovka, nová postava do Overwatch a další.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

No Man's Sky má nový termín

+ omluva tvůrce.

Poté, co Kotaku před pár dny napsalo o odkladu No Man's Sky, řada zdrcených fanoušků prý vyhrožovala Seanu Murrayovi smrtí. Zakladatel studia Hello Games to však neřeší, je totiž vytížen důležitějšími věcmi:

Znovu odklad No Man's Sky

Žádné překvapení.

Vzhledem k tomu, že červen klepe na dveře a o hře se vůbec nemluví, dalo se předpokládat, že objevovat vesmír hned tak nebudete.

Čtyři minuty No Man's Sky se zvukem

Zasněžená planeta s kreaturami.

Možná zatím nejhezčí planetu ukazuje nové video ze simulátoru objevování vesmíru od Hello Games. Do čtyř minut hraní nikdo nežvaní a vše doporovází původní zvuk, což dosud nebylo zvykem. Vydání bylo nedávno potvrzeno na konec června pro PC i PS4 (Alza.cz).

Potvrzen termín No Man's Sky, HW nároky

+ cena, sběratelky, vlastní videa...

Nepletl se včera Amazon, ani se nezmýlil PlayStation Store. Simulace objevování vesmíru No Man's Sky vyjde pro PS4 i PC přesně 24. června (evropský termín, v USA o tři dny dříve). Nový trailer k příležitosti oznámení termínu:

No Man's Sky nakonec vyjde v červnu 2016

Ještě si chvíli počkáme.

Ačkoli se spekulovalo, že No Man's Sky by mohlo být velkým překvapením Sony konference v Paříži a jít do prodeje už nyní, bylo oznámeno, že si budeme muset na titul ještě chvilku počkat.

Vysvětlení stále zahaleného data No Man's Sky

Tvůrci by vše už rádi měli za sebou.

Měla to být vlajková konzolová exkluzivita PS4 letošních Vánoc pro hardcore hráče, ale čím dál více se zdá, že z toho sejde. Ani Sony v jinak pečlivě seřazeném release-listu všech podzimních PS4 titulů No Man's Sky neuvedla, britský časopis EDGE rovnou uvedl 2016 (nevíme, zda má nějaké interní info nebo to prostě jen tipuje jako kdokoli jiný zvenčí).

To, co se vyjímá na E3 konferencích, se nutně nemusí bezvadně hrát. Dokazuje to nové video z No Man's Sky, ve kterém šéf tvůrců Sean Murray poprvé přenechal gamepad redaktorovi z IGN, aby před kamerou hrál po dobu šesti minut on, za pomoci různých rad.

Nepřerušovaných 18 minut No Man's Sky

Jak se bude opravdu hrát?

IGN dnes zahájilo měsíční speciál věnující se tomuto vesmírnému simulátoru (nebo spíš simulátoru vesmíru?) dosud nejdelší souvislou ukázkou z hraní s komentářem od zakladatele Hello Games. Sean Murray vám coby průvodce poskytne tůru po jedné obyčejné planetě, pak z ní vzlétne do vesmíru a zase se vrátí zpět, což je velmi působivé, že se planeta postupně zvětšuje a zvětšuje, až jste najednou na ní, ačkoli se hra neobešla bez chvilkové mlhy pro tento přechod.

No Man's Sky půjde hrát i offline

Kvůli penisům a vaginám.

Hodně zvláštní důvod přiměl studio Hello Games k přehodnocení názoru na singleplayerový režim objevitelsko-survival sci-fi hry a časové PS4 exkluzivity, No Man's Sky. Původně ho měli jako úkol nízké priority, dokud se nenarazili chováním testerů, které je donutilo uvažovat o hře nejen jako o onlinovce.

PCčkáři si na No Mans Sky musejí počkat

Jak hru ovlivní exkluzivita PS4?

Hello Games ve dvanáctistránkovém speciálu časopisu EDGE potvrdili, že jejich velice ambiciozní simulátor procedurálně generovaného vesmíru bude časovou exkluzivitou na PlayStation 4. Není to překvapivé, jelikož se tak tvářili už na E3 díky přítomnosti na konferenci Sony (viděli jste?).

Nové záběry z No Man's Sky a jak v něm objevíte vesmír

Tato PS4 exkluzivita zní čím dál lákavěji.

UPDATE - Pokud o No Man's Sky hltáte každý drobek, určitě vezmete zavděk několika novými ukázkami ze zvláštně červeného podvodního světa, lesa s vysokou trávou u zaparkované lodi, jeskyně s mimozemskými sondami, jezera či poklusu stáda jakýchsi brontosaurů. Začínají od 10. minuty rozhovoru GameSpotu:

No Man's Sky je vážně ohroženo po vytopení studia

Tvůrcům vše zničila přírodní katastrofa.

Pamatujete si na nezávislou onlinovku s procedurálně generovanými planetami k prozkoumávání, oznámenou na VGX a pak přiblíženou v preview? Ano, to je ta hra, kterou dělají jen čtyři lidé. Nebo spíš dělali. Jejich ambice bohužel přiškrtil zásah vyšší moci a vedle už jistého značného odkladu to může ohrozit celý projekt.

Oznámení inovativního No Man's Sky

Prozkoumávací sci-fi na náhodně generovaných planetách i kolem nich.

Pamatujete na závodní arkádičku Joe Danger z roku 2010, jejíž autor Sean Murray nám pořád úporně vnucuje nové verze na recenzi?