Red Dead Redemption

Spotlight

Zásadní události

Nebývá zvykem, aby vznikaly nové trailery na staré hry, nyní pouze přidané do knihovny streamovací služby PlayStation Now. Ale první Red Dead Redemption je tak výjimečná hra, že Sony k tomuto kroku sáhla, a nelze se ji vůbec divit. I po tolika letech má grády, nemluvě o výhodnosti automatického zahrnutí přídavku Undead Nightmare. Zbývá jen nějak vykoumat, jak PS Now zprovoznit z ČR, kde zatím chybí oficiální podpora, možná nějaká proxyna či VPNka, sežere-li to platební kartu na českou adresu...?

Už známe termín Red Dead Redemption pro PC

Součást služby PlayStation Now.

Budete mít konečně možnost zahrát si Red Dead Redemption na PC. Jenom si musíte předplatit službu PlayStation Now, která vám to umožní. A ještě si počkat, až přijde do Čech.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 24. listopadu

Zmizení fanouškovských výtvorů z Game Awards, písnička z Red Dead Redemption nebo VR verze NBA 2K.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Bude tento týden představený remaster Red Dead Redemption?

Korejská herní stránka Gamefocus tvrdí, že Rockstar pracuje na remasterované verzi Red Dead Redemption, která by měla vyjít na PC, PS4 a Xbox One.

Článek říká, že remasterovaná verze by měla být přeložena do korejštiny, díky čemuž se o ní dozvěděli ze svých zdrojů. Původní verze totiž překlad neobsahovala a spolu s hrou jste v Jižní Koreji dostali také kompletní přeložený scénář.

V Koreji by se měla prodávat PC a PS4 verze, ale ani jejich zdroje si nejsou jisté, zda se u nich bude prodávat Xbox One verze.

Číst více...

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 8. července

Dirt Rally s VR, převzetí Ubisoftu nebo o Red Dead Redemption na Xbox One.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Je tu další důkaz o existenci velmi očekávaného Red Dead Redemption 2, o kterém se spekuluje, že by mělo vyjít v srpnu 2017. Na jednom fóru se totiž objevila údajná mapa ze hry, která velmi rychle poté zmizela, když si někdo stěžoval na autorská práva. A víte, co znamená, když si někdo stěžuje na porušení autorských práv? Že je velmi pravděpodobně pravá. Potvrdily to i nezávislé zdroje z TechCrunch.

Red Dead Redemption je jedna z nejvíce žádaných her, kterou by hráči rádi měli funkční na Xbox One díky zpětné kompatibilitě s Xbox 360. Pořád ale nefunguje, stejně jako další hry od Rockstar. Proč tomu tak je? Odpověď je jednoduchá. Nejde ani tak o technické problémy, jako spíše o problémy s licencemi. Například na hudbu.

Bývalý pracovník Rockstaru a hlavní designér multiplayeru se ve streamu vrátil k otázce, proč oblíbená akce z Divokého západu nikdy nevyšla na počítače, jak si mnozí přáli a jak to svého času měla nahozena spousta obchodů.

Únik detailů o Red Dead Redemption 2?

Věřit nebo nevěřit?

Zprvu to mělo všechny typické rysy vycucání si z prstu, že to bylo patrné na sto honů. Ale tím, jak dotyčný docela věrohodně a zapáleně odpovídá na dotazy uživatelů Redditu, možná na tom něco přeci jen být může. Přestože odmítá prozradit svou totožnost i administrátorům Redditu, což ho zase naopak shazuje.

Red Dead Redemption 2 nejpozději do března 2015

Nějaká první hra Rockstaru pro PS4 a X1.

Vlastní zpráva - Zatím není oficiálně potvrzeno to z titulku, že stoprocentně půjde o pokračování oslavované akce z Divokého západu, ale mluví pro to jednak interní informace Eurogameru a také tomu nasvědčují veškeré dostupné souvislosti.

Red Dead Redemption 2 nepřímo potvrzeno

Šéf Take 2 ho vnímá jako dlouhodobou sérii.

Už netřeba pochybovat o tom, na co se Rockstar bude prioritně soustředit a na co přesune svou pozornost po dokončení Grand Theft Auto 5. Strauss Zelnick, šéf Take 2, na toto téma pohovořil v závěru nedávné finanční konference před investory.

Rockstar asi najímá na Red Dead Redemption 2

Rockstar San Diego shání lidi.

Jak se zdá, v Rockstar se dost možná kutí pokračování jejich westernové hry Red Dead Redemption. Minimálně tedy vývojářské studio stojící za tímto skvostem hledá lidi na novou hru s otevřeným světem.

Na PS Vita běží i Battlefield 3 nebo Red Dead

Jenom musíte mít zatím hacknutou PS3.

Na YouTube se objevila videa, na kterých běží na PlayStation Vita hry jako Red Dead Redemption, Mortal Kombat, Battlefield 3 nebo Batman: Arkham Asylum. Jak je to možné? Díky Remote Play na PS3 a hacknutému firmwaru v konzoli.

8. podcast: Forza, Rage a šéf Score

Jak se liší papírák od webů, další Xbox, port Crysis...

U osmého podcastu českého EG aplikujeme stejný přístup jako minule - tedy delší a minimálně stříhané povídání, jako když se sejdete s kamarády od her v hospodě a nebojíte se občas odbočit do jiných témat. Tentokrát bylo příležitostí pro odbočky více než jindy a to díky hostovi, kterého jste zatím ještě neslyšeli. Naše pozvání přijal šéfredaktor časopisu Score, Lukáš Bašta, který tak doplnil tradiční redakční sestavu Adama Homolu, Aleše Harazima a Michala Jonáše, který tento díl odmoderoval.

Red Dead Redemption se na PC nevyplatí

Přesto Rockstar na PC nezapomíná.

Rockstar začalo při příležitosti uvedení PC verze L.A. Noire a příprav na Max Payne 3 trošku víc komunikovat s fanoušky a odpověděli například i na otázku, proč ještě není Red Dead Redemption na PC. A zda vůbec bude. Odpověď ale asi nebude pro majitele počítačů příliš optimistická.

Potvrzení GOTY Red Dead Redemption

Definitivní verze vyjde v říjnu.

Rockstar prozradil, že se 14. října dočkáme Game of the Year edice Red Dead Redemption. Vyjde v tento den jak na PS3, tak na X360. Bohužel, PC verze je stále v nedohlednu a už začíná být pomalu jasné, že na osobních počítačích si tuto weternovku s otevřeným světem prostě asi nikdy nezahrajeme.

Poslední DLC do Red Dead Redemption

Myths and Mavericks vyjde tento měsíc.

Rockstar Games oznámili detaily posledního DLC balíčku pro veleúspěšné Red Dead Redemption. To se bude jmenovat Myths & Mavericks a vyjde 13. září.

V září vyjde DLC zdarma pro Red Dead

Redemption se stále hraje.

Rockstar potvrdilo, že v září se fanoušci Red Dead Redemption dočkají nového stahovatelného přídavku. Bude se jmenovat Myths & Mavericks a dobrou zprávou je, že bude zcela zdarma.

Plány Take 2 bez zmínky o GTA či Mafii 3

XCOM v zimě, Spec Ops nejdříve za rok.

Z pohledu koncového hráče jsou z konference Take 2 pro investory nejzajímavější upřesněné termíny: The Darkness II už na 4. října, XCOM na období leden-březen 2012, BioShock Infinite po dubnu 2012, ale ne později než o Vánocích 2012, a konečně Spec Ops: The Line někdy mezi dubnem a zářím příštího roku, což je značný odklad, byť nijak překvapivý (hra ani nebude ukazována na E3).

Odmaskování zrušené hry Rockstaru

We Are the Mods vznikala pro X360.

Rockstar prozradili, na jaké hře dělali, než byla podle všeho zrušena. Jmenovat se měla We Are the Mods a původně vznikala v torontském studiu Rockstaru. Zpočátku měla vyjít ještě na PS2, ale když vyšly konzole nové generace, nařídili z Rockstar New York hru předělat pro Xbox 360. Práce na ní začala v roce 2006.

Zítra vyjde DLC pro Red Dead Redemption

Co nabídne za cenu nižší než jedno pivo?

Zítra konečně vyjde několikrát odložený stažitelný přídavek pro Red Dead Redemption. Zakoupit ho budete moci na Xboxu 360 za 80 MP, na evropskou PlayStation Network se dostane ve středu za cenu zhruba jednoho dolaru, což je v přepočtu zhruba totéž, co zaplatíte za jedno pivo.

Rockstar naznačuje Red Dead 2

Mají prý spoustu nápadů, co se nevešly.

Ačkoliv se hra Red Dead Redemption výborně prodává a teď se objevuje na řadě herních serverů a časopisů na prvních místech žebříčků nejlepších her roku 2010, Rockstar nepotvrdil, že by se pracovalo na dvojce. Ale něco málo naznačili.

Ve včerejší novince jste si mohli přečíst zpověď bývalého zaměstnance studia Rockstar San Diego, který si stěžoval na pracovní podmínky při vývoji Red Dead Redemption. Dnes ale obdrželi kolegové z anglického Eurogameru email přímo od tohoto člověka, který nyní řadí zpátečku.

Vývoj Red Dead Redemption měl být peklo

Bývalý zaměstnanec o Rockstar San Diego.

Zero Dean je bývalý zaměstnanec Rockstar San Diego, který pracoval na budovách v Red Dead Redemption. A na svém blogu popsal, jak taková práce vypadala a co ho až dohnalo k tomu, že podal výpověď (teď už svůj příběh vymazal, ale pořád ho lze nalézt v archivu Google). Ostatně, není první, kdo si kdy stěžoval na příšerné pracovní podmínky v tomto studiu.

Red Dead Redemption na 8 milionech

Co kdy vyjde od Take Two?

Společnost Take Two prozradila, že se do konce října prodalo celkem 8 milionů kusů jejich westernové hry s otevřeným světem Red Dead Redemption od Rockstar, což je pravděpodobně víc, než kdokoliv čekal. Právě tahle hra pomohla společnosti, aby se konečně dostala do zisku, i když zrovna nevydává nový díl Grand Theft Auto.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Divoký západ nyní jako horor se zombíky.

Rockstaři pokračují ve své šňůře velkých datadisků ke svým peckám, v což samozřejmě počítám dřívější skvělé přídavky pro GTA4 a také tento první velký datadisk pro skvělou westernovku Red Dead Redemption. Podle přízviska jistě hned poznáte, o čem to tentokrát asi bude. Ano, na scénu divokého západu se noří armáda zombíků, s níž si bude muset, jak jinak, opět poradit náš starý známý John Marston, jakožto hrdina původní hry.

Však Undead Nightmare zrovinka pokračuje zhruba tam, kde originální titul skončil a během hry také nabízí dost narážek na děj Redemption, takže mé doporučení je jasné: rozhodně si zahrajte datadisk až po dokončení příběhu v Redemption. Na začátku datadisku si tak neprozradíte konec originálu a při hře se budete příjemně rozpomínat na předešlé události. Ale i ty nové jsou dosti podivné, protože celé státy naleznete zamořené podivnou a hororovou nákazou nemrtvých, kteří vylézají z hrobů a hryznutím infikují tu hrstku přeživších, z nichž se vzápětí stávají také zombíci.

Však celý styl hry tomu dobře odpovídá. Lokace jsou sice zcela stejné s Redemption, ale nyní jakoby i počasí tomu nahrávalo, když častěji prší, rozlézá se mlha, tma je nyní snad ještě temnější a příroda jakoby také mrtvolně dýchala. Když si k tomu připočtete ještě řádně temnou a opět parádní hudbu, tak zdejší hororová atmosféra by se dala doslova krájet! Zděšení pak dostoupí vrcholu, když záhy potkáte také nemrtvá a zakrvácená zvířata s hnijícími vnitřnostmi, která jsou trochu silnějšími protivníky, než dříve v živém stavu.

Číst více...

Vyšlo rozšíření Undead Nightmare

Red Dead Redemption se zombíky.

Před několika desítkami minut na Xbox Live a PlayStation Network konečně vyšlo očekávané stažitelné rozšíření Red Dead Redemption s názvem Undead Nightmare. Pořídit jej lze za cenu 800MP, předplatitelé služby PlayStation Plus pak s respektivní 20% slevou na částku cca 220 Kč.

Jak to bude se zombiemi v Red Dead?

Netradiční DLC s honem na nemrtvé.

Rockstar nepolevují a za nedlouho nám nabídnou další z řady DLC přídavků pro mega úspěšnou kovbojku Red Dead Redemption. Tentokrát bude mít John Marston na starosti trochu netradiční nepřátele – zombie.

Multiplayerové DLC pro Read Dead

Rockstar spojil dvě DLC do jednoho.

Rockstar oznámil, že plánované DLC s názvem Liars and Cheats vyjde 21. září a to za cenu 9.99 dolarů na PSN, nebo za 800 Microsoft Bodů na Xbox Live.

Red Dead Redemption zatočí s cheatery

Patch ale přinese i jiné novinky.

Rockstar na svém oficiálním blogu slibuje nový patch pro Red Dead Redemption neboli letos zatím nejprodávanější hru na trhu v USA. Update by měl mimo jiné "definitivně vyřešit ojedinělé herní podvody," píše se v tiskové zprávě.

Red Dead bude mít také zombíky

Budou čtyři různé DLC.

Jak se zdá - kdo nemá v online multiplayeru nějaký mód se zombíky, ať se do hry jakkoliv nehodí, jakoby nebyl. Což znamená, že se takového módu dočkáme i jako stahovatelného přídavku do Red Dead Redemption.

Pár čísel z Red Dead Redemption

Podle statistik hráči vraždili a chlastali.

Gamespy zveřejnil pár zajímavých statistik z kovbojky Red Dead Redemption. Podle aktuálních čísel si hráči v duelech například sestřelili 5,7 milionů klobouků.

Vychází DLC pro Red Dead Redemption

Další hodiny nové zábavy v co-opu.

K veleúspěšnému titulu od Rockstaru, Red Dead Redemption, právě vyšlo nové DLC. To nese název Red Dead Redemption: Outlaws To The End. DLC je dostupné na Xbox Live a PSN.

Red Dead stále na špici prodejnosti

Kovbojové už mají na kontě 2 miliony kusů.

Obecně se asi očekávalo, že se Red Dead Redemption bude prodávat dobře, ale takový úspěch čekal asi málokdo. Obchody nestíhají doplňovat zásoby, PS3 verze je silně nedostatkovým zbožím a RDR jde na dračku. Již třetí týden se totiž drží na špici nejprodávanějších her v Anglii.

Kooperace k Red Dead 22. června

Chystá se také patch.

Jak Rockstar slíbili, tak také splní. Oznámili, že kooperativní stahovatelný přídavek do hry Red Dead Redemption vyjde 22. června.

Detaily o kooperativním DLC k Red Dead

Má obsahovat šest speciálních misí.

Jelikož se hra Red Dead Redemption prodává nad očekávání dobře, je téměř jisté, že nás čeká řada placených stahovatelných přídavků. Což už v Rockstar také potvrdili. Mezi prvními má být kooperativní DLC s názvem Outlaws to the End, které bude zcela zdarma.

Red Dead Redemption za víkend vydělal

Zásoby v ČR budou počátkem června.

Nikdo to příliš nečekal a podle toho to také v obchodech vypadá. Red Dead Redemption se prodává nečekaně výborně, což znamená, že ve většině zemí je nedostatek kopií, které ani zdaleka nedokážou splnit poptávku po této hře.

Srovnání verzí Red Dead Redemption

Proč dát přednost Xboxu před škaredou grafikou PS3.

Když jsem hrál jako první xboxovou verzi Red Dead Redemption, v naší recenzi jsem si liboval, jak je zdejší svět překrásný a jaký kus urazili v Rockstaru v grafice od dob čtvrtého GTA. Jenže pak jsem po dohrání xboxovky spustil druhou PS3 variantu a nestačil jsem se divit. Již v úvodním obrázku menu hry mi něco nesedělo. Zobrazení jako by bylo nevýrazné, ploché, tmavé a hrubé oproti xboxové verzi. A další kroky přímo ve hře mi daly za pravdu.

Red Dead Redemption i na PC?

Bude to ještě letos?

V herních kruzích se v uplynulém týdnu nemluví o ničem jiném. Nepočítáme-li drobné chybky v multiplayeru, jedinou pihou na kráse je po grafické stránce zpackaná PS3 verze (více se tomu budeme věnovat brzy), která by si desítku jako ta xboxová asi nezasloužila.

Red Dead Redemption u nás vyprodán

Kdy bude opět k sehnání?

Většina domácích prodejen s hrami se podle zjištění Eurogamer.cz potýká s vyprodáním aktuální akční hry Red Dead Redemption od Rockstaru. Někde byla PS3 verze rozebrána už v pátek večer a nedostatek kusů přetrvává na mnoha místech, včetně dovozců ze zahraničí, i v průběhu tohoto týdne.

Red Dead Redemption žádanější na X360

V Británii se zařadil hned na první místo.

Docela se očekávalo, že se hra Red Dead Redemption po nadšených kritikách bude prodávat dobře a to se také plní. Už jsou známa čísla prodejů z Velké Británie, kde hra zaznamenala 11. nejlepší první den prodeje v historii.

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Nejlepší kovbojka vašeho života.

Cože? Pisálek? No ty nemám zrovna v oblibě. Ale když řikáš, že škrábeš pro ten plátek Blackwater Ledger, tak to ti klidně povim. Teda menuju se John Marston a asi už si vo mě slyšel. Jo jo, vo tý mý cestě se řiká, že to bylo Redemption, jako vykoupení jestli mi rozumíš. Však si v něm ty vaše noviny může kdokoliv koupit přece a počíst si, co se tam zrovna děje.

Mno, mám to jako vzít úplně vod začátku, myslíš? No dřív to stálo pěkně za prd. Ti řeknu, moje matka byla děvka a fotr, kerej záhy zdrhnul, její kunčaft. Vychovala mě tak ulice, no spíš můj gang. I Billy v něm byl, jako můj bratr. Jó to byly časy, loupeže, únosy, banky, však asi víš, jak to myslim. Jenže to už je dávno a časy se změnily. Tenkrát to přehnali, tak sem se zapřisáhl, že budu sekat dobrotu a svoje kumpány, kerý v tom pokračovali, ty že dostanu. No, když ti držej nůž na krku federální agenti, tak na výběr moc nemáš.

Ti šmejdi mě skoro zabili, kdyby mě nenašla a nevykurýrovala jedna bodrá farmářka. Ještě jí snad visim patnáct babek za felčara. Tím sem se ocitl tady, na západní hranici Států, přesně v tom Novým Austinu. Jen pomalu sem se dával zpátky do kupy, no začal sem žít tou pomstou...

Číst více...

Mizející objekty v Red Dead Redemption

Rockstar už pracuje na patchi.

Ačkoliv na hru Red Dead Redemption od Rockstar všichni pějí chválu, přeci jen jde o hru s otevřeným světem a není příliš divu, že se občas objeví nějaká ta chybička, která při rozsáhlém testování vývojářům utekla.

Náklady na Red Dead Redemption

Prý stálo stejně jako Grand Theft Auto IV.

Vecpat hru do mainstreamových médií je základním kamenem úspěchu. Rockstar to ví moc dobře a proto Redemptionu zajistil zviditelnění v řadě polopatických a osvětových článků pro neherní publikum. Jejich součástí bývá zmínka o nákladech na vývoj, aby se tak podpořila významnost hry a jejího uvedení. Potřebuje to, aby dosáhl na analytikem odhadované 4 miliony prodaných kusů do konce roku a prolomil kletbu nad hrami z prostředí Divokého západu. Zatím se naplnění tohoto cíle jeví nadějně s mnoha absolutními hodnoceními.

Game Informer, GamesTM, Official Playstation Magazine a New York Times už mají venku první recenze na očekávanou westernovou hru od Rockstaru - Red Dead Redemption. A všechny jsou nadšené.

Rating pro Red Dead Redemption

O kokainu, sexu a cákající krvi.

Americký ratingový board ESRB jako obvykle prozradil něco podrobností k brutalitě a "nestandardním" herním scénám, tentokrát z kovbojky Red Dead Redemption od Rockstaru.

Multiplayerové módy v Red Dead

Online bitvy na Divokém západě.

Každý multiplayer bude začínat klasickou kovbojskou přestřelkou. Pokud budete poslední přeživší hráč, máte možnost přesunout se na nejlepší pozici na mapě (je třeba hodně rychle vymyslet nejlepší strategii).

Red Dead Redemption a Hollywood

30 minut od známého režiséra.

Režisér John Hillcoat spolupracuje s Rockstarem a výsledek se bude příští měsíc vysílat v TV. Bude to půlhodinová machinima založená na westernu Red Dead Redemption.

Různé obtížnosti v Red Dead Redemption

Rockstar přidal dva nové stupně.

Snad aby vyhověli kritikům GTA IV, rozhodli se v Rockstaru, že do své nadcházející kovbojky Red Dead Redemption přidají dvě úrovně obtížnosti: obyčejnou a expertní.

Red Dead Redemption

Divoký západ jako nikdy dřív.

O této připravované hře z pera tvůrců Grand Theft Auto by se daly již nyní ještě před vydáním nadšeně popsat stohy papíru. Z dostupných indicií ta hra vypadá prostě skvěle a všechno naznačuje, že to v květnu bude opravdu bravurní výlet na americký středozápad, jaký tu ještě nebyl. Tedy on tu byl, např. v přímém předchůdci Red Dead Revolver, který byl ale hodně svázán mantinely lineární akční střílečky, čemuž se chce Redemption velkým obloukem vyhnout, takže je oproti tomuto předchůdci zcela novou a jinou hrou.

Rockstar odpovídá zaměstnancům

Na stížnosti okolo Red Dead Redemption.

Rockstar konečně oficiálně odpověděl na anonymní stížnosti zaměstnanců ze studia Rockstar San Diego. Ti do světa pustili své pochyby o nadcházející kovbojce Red Dead Redemption, i o tom, jakým způsobem je vyvíjena.

Reakce Rockstaru na stávku manželek

Interní e-mail naznačuje pravý stav věcí.

Nedávná otevřená zpověď manželek zaměstnanců herního studia Rockstar San Diego, v níž byly kritizovány poměry ve firmě, resp. vysoké pracovní nároky, se aktuálně dočkala odezvy. Jakkoliv neoficiální. Nicméně interní e-mail, cílený na personál, se nějakým způsobem dostal na net.

Red Dead Redemption přijde v dubnu

Upřesnění westernovky od Rockstaru.

Rockstar oficiálně potvrdil datum vydání multiplatformové westernové střílečky Red Dead Redemption. Dočkáme se jí až v dubnu roku 2010, přičemž příští úterý (tedy 1. prosince) se máme těšit na nový trailer!

GTA kontury v Red Dead: Redemption

Western v nevídaně otevřeném světě.

Pokračování hry Red Dead Revolver, na němž v Rockstaru začali pracovat už v roce 2004, má nabídnout bezprecedentně otevřený svět na způsob GTA, běžící na RAGE enginu. Tvůrci se přitom tváří, že ambiciózní projekt Red Dead: Redemption je takové jejich San Andreas 2, snad jen, že bude ještě výrazně větší!

Red Dead Redemption

Kovbojka od autorů GTA IV v prvních obrazech.

Kovbojka od autorů GTA IV v prvních obrazech.