Resident Evil 7

Resident Evil se vrací ke svým základním principům a představuje kompaktní a mrazivý druh hororové hry, která je téměř skvělá. Bez medaile.

Key events

Prodejní čísla her od Capcomu

Resident Evil 7 i bojovka.

Po ohlasech na loňský start Resident Evil 7 (Alza.cz), který byl leckde interpretován jako neúspěch kvůli nenaplnění počátečních velkorysých předpovědí (ne zase tak úžasný start a delší ocas prodejů), je nyní Capcom v tomto směru opatrný.

Hezký způsob, jak si přilepšit těsně před Vánocemi a jak světu připomenout hru původně z minulé zimy, vymysleli nejen v Sony s Horizon Complete Edition, nýbrž i v Capcomu. Pravda, zvolili mírně jiný název, ale jinak to je to samé v bleděmodrém - základní verze (recenze) plus veškeré přídavky, včetně těch čerstvých.

Přídavek zdarma Resident Evil 7: Not a Hero má další trailer

Sony společně s Capcom se rozhodli ukázat veřejnosti nový trailer na Resident Evil 7: Not a Hero, nové DLC zdarma k hororovému titulu, který vyšel v lednu.

V novém traileru s názvem Lucas uvidíte hratelnost ukázku s Chrisem Redfieldem, hlavním protagonistou Not a Hero.

Resident Evil 7: Not a Hero bude zdarma pro všechny, kteří si hru zakoupili a bude také součástí Gold edice, která vychází 12. prosince.

Číst více...

Z nedávného porovnání odbytu jednotlivých dílů série Resident Evil se mohlo zdát, že to jde s Capcomem od desíti k pěti. I soudě dle propadu zájmu o Dead Rising. Ovšem pravda je někde trochu jinde...

Někteří by takový odbyt brali všemi deseti. Ovšem pro zmlsaný Capcom nejsou dostatečně dobrá, zvlášť když to srovná s předešlými díly této hororové série. Ta je již celoživotně na úctyhodných 78 milionech kusů.

Přiblížení DLC z Resident Evil 7 Gold

Osud Zoe a člena rodiny.

Nejen čerstvým The Evil Within 2 budou letos na podzim živi příznivci survival hororů. Díky Gold edici budou mít pádné důvody reinstalovat Resident Evil 7 (Alza.cz), jelikož ten dostane dvojici přídavků ukázaných v novém videu:

Capcom se letos na podzim veze pouze na vlně reedic, konverzí a remasterů, se kterými není moc práce. Po Dragons Dogma Dark Arisen, Resident Evil Revelations či PS4 verzi Dead Rising 4 nezůstal stranou pozornosti ani survival horor z letošního ledna.

Nebývá zvykem, aby kvůli zpoždění nějakého dodatečného obsahu (navíc šířeného zdarma) předstoupili viníci před kameru a se zasmušilým výrazem pronesli výpověď, proč ve své misi selhali.

Japonské velkoměsto Osaka, plné kanceláře lidí zírajících do monitoru. Psal se leden 2014 a výkonný producent Jun Takeuchi se rozhodoval, koho přiřadí do nově se rodícího týmu pro Resident Evil 7 (Alza.cz. O řediteli vývoje měl však hned jasno: člověk stojící za Revelations byl zárukou toho, že se hra vrátí ke kořenům série, k survival hororu.

Cenzoři ze země vycházejícího slunce řádí nejen ve filmech pro dospělé. Jejich další obětí se stal Resident Evil 7 (Alza.cz), jehož verze pro japonský trh prodělala některé úpravy, jež ukazuje následující videosrovnání:

Renderovaný film Resident Evil v traileru

Co se přihodilo se známými tvářemi ze série v době mezi Resident Evil 6 a Resident Evil 7 (Alza.cz), to se pokusí odpovědět (v pořadí už třetí) CGI renderovaný film Resident Evil: Vendetta, z nějž tu máme další trailer. V japonských kinech si odbude premiéru v květnu.

Číst více...

Denuvo zareagovalo na rychlý crack Resident Evil 7

Z chyb se poučí, vracet peníze nemusí.

Jak už jsme psali, PC verze Resident Evil 7 byla nečekaně rychle cracknuta, ačkoli používala protipirátskou ochranu Denuvo. Pět dní, tak dlouho to trvalo italským crackerům. Šlo o jasný rekord. Samo Denuvo se tedy rozhodlo na tak rychlé prolomení jejich ochrany zareagovat.

Capcom se rozhodl zveřejnit globální statistiky úspěchu Resident Evil 7 (koupit na Alza.cz), ze kterých vyplývá, že hru na PlayStation VR hraje více lidí, než se očekávalo. Celkem 9,48 procent ze všech hráčů hraje hru na PSVR, což dělá 86 929 hráčů.

Resident Evil 7 (koupit na Alza.cz) je v prodeji pouhých pár dní a jelikož PC verze obsahuje DRM ochranu Denuvo, neočekávalo se, že by se pirátská verze hry objevila na internetu v nějaké nejbližší době. Trvalo to ovšem rekordních pět dní a funkční pirátská kopie je k dispozici.

RECENZE Resident Evil 7: Biohazard

RECENZE Resident Evil 7: Biohazard

První verdikt nad návratem hororu.

Dvě desetiletí od chvíle, kdy hráči poprvé překročili práh sídla rodiny Spencerovy, se do Resident Evil vrací to zvláštní napětí z okamžiku, kdy otevíráte dveře. Mezi nejcharakterističtější přísady původní hry patří ty nepřirozeně nárazové přechody mezi jednotlivými místnostmi: dveře vznášející se v temnotě a jejich skřípající panty se rozevírají, aby vás spolkly. Resident Evil 7 navazuje na zcela odlišné tradice designu - mnohým z nich se to bohužel nedaří nijak zvlášť -, ale dveře této hry alespoň působí strašidelným způsobem.

Resident Evil 7: Biohazard

Výrobce: Capcom

Číst více...

Resident Evil 7 bude další z řady Cross-Buy titulů na Xbox One a Windows 10. Znamená to, že když si koupíte jednu verzi, automaticky budete mít přístup i ke druhé. Což se poměrně vyplatí vzhledem k tomu, že PC verze je levnější než Xbox One verze.

Francouzský web JeuxActu si v předstihu dokázal od Capcomu sehnat sběratelskou edici Resident Evil 7 (Alza.cz) a natočil její rozbalování. Něco podobného bylo k vidění už v prosinci, ale tentokrát jde už o video, které výrobce neschvaloval a autor tak mohl ukázat, co se mu zlíbí.

Přiblížen Season Pass pro Resident Evil 7

+ předčasné zahájení prodeje.

Že nejočekávanější hru ledna nemine klasický Season Pass, ač to mnozí u tohoto žánru vidí neradi, víme už déle. Teprve nyní ovšem Steam přiblížil jeho obsah.

Do redakcí rozeslány videokazety Resident Evil 7

Se vzkazem na VHS přehrávači.

Že Capcom v marketingové kampani Resident Evil 7 (Alza.cz) nemá hluboko do kapsy, to demonstruje třeba pořádáním akce v centru Londýna. Nyní k tomu přidal něco dalšího, co nebývá úplně zvykem a co vyvolalo podzvižení.

Resident Evil naživo ovládne Londýn

Vytvořte dvojice a třeste se.

Když si někdo může dovolit uspořádat takovou akci v drahém Londýně, znamená to, že dané hře hodně věří. Ty Capcomem předpokládané čtyři miliony kusů při startu nejsou vůbec nereálné.

UPDATE - Major Nelson z Microsoftu oficiálně uvedl na pravou míru, že Game mód z tzv. Creators updatu pro Windows 10 bude nakonec podporovat nejen UWP tituly, nýbrž i běžné Win32 programy, tedy ty distribuované třeba ze Steamu či odjinud. Takhle to nové nastavení vypadá v uživatelském rozhraní:

CGI filmeček Resident Evil: Vendetta ve vánočním traileru

U nás sice bude mít nejnovější film Resident Evil: The Final Chapter premiéru až 26. ledna, nic vám však nebrání v prohlédnutí přibuzného projektu ve vánočním traileru:

Na rozdíl od Poslední kapitoly s živými herci v čele s Millou Jovovich je Resident Evil: Vendetta počítačovým animákem.

Je určen hlavně pro japonský trh a objeví se tam v květnu příštího roku. Scénář napsal Makoto Fukami (Psycho-Pass) a režie se ujal Takanori Tsujimoto (Hard Revenge Milly, Ultraman X). Na vše potom z pozice supervizora dohlíží dlouholetý vývojář značky Hiroyuki Kobayashi.

Číst více...

TV spot Resident Evil 7 děsí

+ odhad prodejů.

Byl jednou jeden vrzavý baráček, kde se děly sakra divné věci... Třicet vteřin stačilo Capcomu, aby v prvním TV spotu dokázal nalákat na hororový Resident Evil 7 (Alza.cz), jednu z největších premiér úvodního čtvrtletí 2017.

DOJMY Z ROZEHRÁNÍ pěti hodin Resident Evil 7

Ryzí survival horor se zatím líbí.

„Resident Evil 5 byl pro mě velkým krokem k tomu, abych mohl vyvinout něco jako Resident Evil 7," říká Jun Takeuči, výkonný producent nejnovější hry ze série Resident Evil. „Tehdy jsme jako hlavní postavu tlačili Chrise. Nějakou dobu předtím se neukazoval a teď z něj musel být velký hrdina. Podle mě jsme udělali skvělou hru a lidem se líbila, dokázali jsme co možná nejlépe spojit koncept kooperativní akce a survival horroru, ale myslím, že jsme v té okamžité děsivosti mohli zajít ještě dál."

Tři báječná videa z Resident Evil 7

Pronásledování, suterén a netopýři.

"Pokoušíš se utéct, synku? Nenech se vysmát..." Tak nějak asi uvažuje chlapík, který hráče pronásleduje v interiérech zatuchlého domu s lopatou v ruce. Neváhá během toho rozmlátit celý stůl nebo se probořit zdí. Brzký Resident Evil 7 (Alza.cz) prostě vypadá čím dál lépe:

Po nedávných 12 minutách z hraní na Twitchi (viz níže) a aktualizovaném E3 demu s více oblastmi zveřejnil Capcom oficiální hardwarové nároky Resident Evil 7 pro PC (Alza.cz). Na to, že má vyjít až v lednu, to je poměrně brzy, nejspíš už má jasno, tak si řekl, proč s nimi vlastně otálet.

Člověk si pomyslí, že když je někdo šéfem předního vydavatelského domu, měl by důkladně znát, jaké hry vlastně vypouští na trh. Avšak v zájmu marketingu jsou tací ochotni i ze sebe trochu udělat "blbečky", jen aby dosáhli zviditelnění a dostali sdělení o hororových rysech k cílovému publiku.

Vytvořil ho nadšenec s přezdívkou WheresBarry, obsahuje mapu celého strašidelného příbytku a popis každého předmětu, který v něm můžete nalézt (více o demu v dojmech).

E3 DOJMY z Resident Evil 7

Skutečný návrat ke kořenům série.

Herní série vyčpělá více než maso v nefunkční ledničce, tak přesně takový pro mě byl Resident Evil. Ačkoliv jsem na prvních čtyřech dílech nepokrytě ujížděl a pětku jsem ještě dohrál, na šestku už jsem neměl žaludek. A ačkoliv sedmý díl se tak nějak očekával, pro mě osobně šlo o postradatelnou informaci (oznámení, detaily).

Resident Evil 7 nebude o střílení

+ průchod demem a různé konce.

"Pokud máte rádi spoustu zbraní a střílení, nebude tahle hra pro vás tím pravým ořechovým. Takovým lidem doporučujeme spíš Umbrella Corps. Oproti němu nebude včera oznámený Resident Evil 7 gunfestem, půjde o survival horor," prohlásil hlavní vývojář Koushi Nakanishi na E3 pro Eurogamer. Ne žeby tedy boje úplně absentovaly (v demu už někteří našli sekyru), ale nebude se kolem nich vše točit (léčit se opět budete nalezenými bylinkami).

Oznámen Resident Evil 7

Nové směřování hororu + demo.

Nejen s xboxově exkluzivním Dead Rising 4 se vytasil Capcom. Na E3 konferenci Sony představil očekávaný Resident Evil 7, i s podporou PlayStation VR, nakonec ovšem bude multiplatformní (i X1/PC) a vyjde přesně 24. ledna 2017 (naštěstí vedle Windows Store i na Steamu).