Sea of Thieves

Spotlight

Podpora Ansel do Kingdom Come a Battlefront 2

Ovladače i pro Sea of Thieves.

V den uvedení Sea of Thieves (Alza.cz) si Nvidia připravila pro hráče Game Ready ovladače splňující certifikaci WHQL od společnosti Microsoft, které jim prý poskytnou nejlepší možný zážitek. Programátoři prý pracovali do poslední možné minuty, aby optimalizovali výkon a hratelnost.

Muzeum pirátů ze Sea of Thieves

Filmeček + přibalení i v ČR.

Na exkurzi po fiktivním muzeu pirátů vás vezme nový reklamní spot s živými herci a s vystaveným krakenem v obřím akváriu, přičemž jeho humor je podobný tomu ve hře, takže spolu bezvadně ladí (pokud by to byli skutečně legendární piráti, asi by neskončili právě zde v muzeu, že...). Vše se samozřejmě děje k příležitostí zítřejšího vydání Sea of Thieves (Alza.cz) pro Windows 10 PC a Xbox One.

Startovní sestřih Sea of Thieves

+ vše, co jste chtěli vědět.

Námořní pirátská onlinovka, na kterou jsou podle betatestů pozitivní ohlasy, ale patrně doplatí na harakiri Microsoftu se zařazením plné verze do služby Xbox Game Pass a na úzkou cílovou skupinu při absenci PS4 verze, vyjde už za pět dnů. Ideální chvíle pro startovní sestřih z hraní, který se samozřejmě nejvíce podobá Assassins Creed 4 a vyzdvihuje zábavnost hry i její dobrodružnost s chapadly obřího Krakena, který hravě "obejme" celou loď. Také připomíná nutnost mít ještě placený Gold účet pro mulťák:

Microsoft představil nové balení konzole Xbox One S s hrou Sea of Thieves, které připluje do obchodů 20. března za odhadovanou cenu 7699 Kč (Alza.cz).

Hardwarové nároky Sea of Thieves

+ potvrzeny mikrotransakce.

Rare a Microsoft zveřejnili hardwarové nároky PC verze Sea of Thieves (Alza.cz), kter0 jsou jedny z nejpodrobnějších v poslední době. Dozvíte se tam vše, ať už chcete hrát v kterémkoli rozlišení či v 30 fps nebo 60 fps.

Trailer o betě Sea of Thieves

Trailer o betě Sea of Thieves

Nutí k objednávce.

To je panečku dilema. Na jednu stranu je tady inovovaná služba Xbox Game Pass, s níž můžete mít měsíční přístup k Sea of Thieves za 150 Kč. A pak dnes začíná pětidenní uzavřená beta, do které seženete jistý přístup jen předobjednáním plné verze za plnou palbu (Alza.cz).

Zviklat se vás pokouší nový trailer, který je právě takovou pozvánkou do bety, jejíž pre-load na PC i X1 byl od včera k dispozici. Pokud nepřesvědčí, nezbývá než si přát, aby do březnového startu proběhla ještě jedna otevřená beta, o čemž se zatím nic neví.

Číst více...

O rozvoji pirátů v Sea of Thieves

Nový deníček a info.

Jelikož se z technické alfy nesmí nic natáčet kvůli NDA, bereme ze Sea of Thieves (Alza.cz) zavděk novým oficiálním deníčkem. V něm vám Rare vysvětlí, jak si v této čím dál lépe vyhlížející pirátské onlinovce budete zlepšovat svou postavu a získávat reputaci okolí. Systém rozvoje byl totiž dosud střežen pod pokličkou a díky němu se budete moci stát legendou.

Microsoft dnes oficiálně oznámil, že online hra se sdíleným herním světem s názvem Sea of Thieves se vylodí 20. března 2018 na rodinu zařízení Xbox One a počítače s Windows 10 za odhadovanou maloobchodní cenu 1 799 Kč. Už teď si ji můžete koupit v předprodeji (Alza.cz) a podívat se v nové ukázce, jaké rozbouřené dobrodružství na vás ve hře čeká:

Rare a Microsoft oznámili, že námořní pirátská onlinovka Sea of Thieves (Alza.cz) brzy (blíže neupřesněno) vstoupí do finální fáze testování. Do ní budou zváni všichni zájemci, což je rozdíl oproti dosavadním uzavřeným technickým alfaverzím, které probíhaly v uplynulém roce.

10 věcí, co musíte vědět o Sea o Thieves

Hra, jakou jste vždy chtěli?

Velmi povedené, osvětové video přichystali v Rare o námořní onlinovce Sea of Thieves (Alza.cz). V ní máte jen pár jistot: že každý den na obzoru vyjde slunce, že máte v ruce kompas či zaručenou chuť místního grogu.

Námořní onlinovka z pirátského prostředí sice hned tak nevyjde, ovšem to nezabránilo Microsoftu a Rare v prezentaci hry na nedávném Gamescomu. Od hlavního designéra PC verze Teda Timminse jsme se tak dozvěděli něco o specifikách Sea of Thieves (Alza.cz) pro počítače.

Minule do toho "youtubersky" ječeli programátoři, tentokrát už naštěstí uslyšíte jen vlny, cákání vody, palbu z děl, řinčení mečů a typickou pirátsko-námořnickou hudbu v podpalubí.

Pokud nejste alergičtí na LETS PLAY videa, ve kterých do zvuků ze hry hlasitě řvou afektovaní hráči (zde programátoři z Rare) exhibující v malém okénku v rohu obrazovky, může se vám snad tohle líbit.

Kdo chce být dnes "IN", navrhuje hry tak, aby se nejen dobře hrály v klidu domova, ale také aby se na ně dobře dívalo prostřednictvím různých streamů na Twitch, Mixeru, YouTube a podobně. Je to totiž důležité pro virální šíření a motivaci dalších lidí ke koupi.

Xboxová a PC exkluzivita (odložená na začátek 2018), která nemusí být úplně nezajímavá, ale skoro nikoho netankuje a existuje hlavně díky protěžování studia Rare v Microsoftu, se připomíná v už osmnáctém vývojářském deníčku. Tentokrát se věnuje tzv. Riddle Quests, tedy úkolům s hádankami.

Jak Sea of Thieves podporuje kooperaci

Nezvyklý přístup k práci s mapou.

Rare vypustili nový vývojářský deníček, v němž předvádějí svá designová rozhodnutí, aby motivovali hráče námořní onlinovky ke spolupráci, i díky unikátní kooperativní struktuře.

Zatím nejvíce oceňovanou hrou pro PlayStation VR ze strany novinářů, futuristickou tankovou střílečkou, začínáme dnešní souhrn. Když ji pod svá vydavatelská křídla vzala přímo Sony, je to už co říct. Možná i proto se jedná o první oficiální dokončenou PS VR hru, nachystanou na vydání 16. října (co jste o Battlezone možná nevěděli?):

Hlavně multiplayerová hra ze světa námořních pirátů od protekčního studia Rare byla dříve vnímána rozporuplně, ale vše změnilo E3, odkud si většina novinářů odvezla pozitivní dojmy.

E3 DOJMY ze Sea of Thieves

Jak se bude hrát pirátská hra? I sólo.

Ve hře Sea of Thieves pro PC/X1 budete moct s partou kamarádů vyplout na pirátských lodích na otevřená moře. Můžete pít grog. Můžete hrát na tahací harmoniku. V těch nejlepších scénkách z ukázky na E3 se tyto posádky grog chlemtajících hráčů s námořnickým popěvkem na rtech vyžívaly ve střetech plných dělostřeleckých salv. Instinkt vás žene k tomu, abyste se pustili do boje po boku své posádky a prokázali, kdo je tady silnější pirát.

VideoPirátská hudba ze Sea of Thieves

Ukázka z gramce na klíček.

Sea of Thieves je námořní hra pro PC (Windows 10) a Xbox One od studia Rare, kterou Microsoft momentálně plánuje na letošní podzim - více o ní zde.

Když je nějaká hra založena na tématice námořního pirátství, měla by si dát záležet na pořádném zpracování vodní hladiny, protože ta je něčím, na co se budete dívat po většinu času, podobně jako třeba v Assassins Creed 4: Black Flag.