Shenmue III

Shenmue 3 v Magic 2019 traileru a nové detaily

Na víkendové anime akci Magic 2019 v Monaku si odbyl premiéru nový trailer Shenmue 3, o němž jsme také na čtyřicetiminutové přednášce přímo od tvůrce (Yu Suzuki) slyšeli nové detaily.

Ve hře plánované na 27. srpna pro PC/PS4 bude až 500 NPC postav, což je desetkrát více, než se původně zamýšlelo, ale má to být podobné číslo jako v prvních dvou dílech série.

Rybaření bude řešeno tím, že Ryo navštíví některý z obchodů s rybami, půjčí si tam návnadu, rybářský prut a výbavu. Pak půjde chytat na několika různých místech, kde se vyskytují odlišné ryby, které pak můžete prodat. Celé to má být ve stylu bokovek ze Shenmue 2 a chybět nemají události jako rybářské soutěže.

Číst více...

Na Kickstarteru zafinancovaná akční adventura z prostředí historické Číny zná v předstihu před vydáním příští rok své dočasné hardwarové nároky.

Remastery Shenmue potvrzeny

Sega konečně oficiálně potvrdila to, co si mnozí vysnili. Vydá remastery prvních dvou dílů série Shenmue, což se stane někdy letos pro PC, PS4 a X1.

V jednom balení najdete dvě hry (jednička a dvojka), které mají zůstat věrné originálům, přičemž zároveň dojde k určitým vylepšením. Tím se myslí přizpůsobitelné rozlišení obrazovky, nastavení grafiky na PC, moderní či klasické ovládání a aktualizované uživatelské rozhraní.

Hráči též budou mít na výběr, jestli si zvolí anglický či japonský dabing.

Číst více...

Slavná série Shenmue by mohla dostat i čtvrtý díl

Její tvůrce by rád smysluplně dokončil celý příběh.

Yu Suzuki, toho času tvůrce slavné adventurní perly Shenmue původem z konzole Sega Dreamcast, se v rozhovoru na Redditu nedávno vyjádřil, že po obrovském úspěchu své kampaně na nové Shenmue III na KickStarteru by rád celý načatý příběh chlapce Rya Hazukiho kompletně ukončil a uzavřel v případném čtvrtém díle.