Sniper Elite V2

Spotlight

Zásadní události

Předčasné odhalení Sniper Elite V2 Remastered

Za tohle britské studio Rebellion moc Microsoftu nepoděkuje. Zatímco si jelo svou vábící kampaň na sociálních sítích, že zítra, 14. března něco ohlásí, na YouTube kanálu Xboxu byl předčasně publikován trailer, který dohady fanoušků pokazil.

Sniper Elite V2 Remastered však není nějakým překvapením, protože se o něm mluvilo od konce loňského roku v souvislosti s ratingovou organizací v Austrálii.

Spíš je zarážející, že se modernizuje relativně nová hra z roku 2012, která navíc byla jakýmsi remakem Sniper Elite z 2005, jen s upraveným příběhem, byť rovněž ke konci druhé světové války v Berlíně.

Číst více...

Asi se chystá remaster Sniper Elite V2

Tentokrát byla australská ratingová organizace tím, kdo vyzradil něco, co ještě nemělo spatřit světlo světa.

Dle její databáze se připravuje remaster Sniper Elite V2 (Alza.cz), úspěšné střílečky o odstřelovači z druhé světové války.

Originál vyšel na jaře 2013 pro PS3, X360 a PC, takže je možné, že studio Rebellion a vydavatel 505 Games chtějí hru, tehdy s průměrným hodnocením 70 procent, oživit pro současnou generaci konzolí.

Číst více...

Plná hra Sniper Elite v2 napořád zdarma

Stačí o ní do večera požádat.

Zatímco dříve se minulé díly rozdávaly zdarma k předobjednávce, nyní to už tolik nezabírá a výrobci raději přistupují k mnohem účinnějšímu marketingovému kroku. Prostě nabídnou celého předchůdce k downloadu zcela zdarma, aby o sérii zvedli povědomí, nalákali k ní dosud nazasažené publikum, které pak začne pošilhávat po pokračování. I s tím rizikem, že starý díl může někomu bohatě stačit a nebude potřebovat nic dalšího. A pokud snad někdo krátkodobou akci propásne, může si takto zpropagovanou hru později koupit, "protože asi musí být dost dobrá, když ji hraje každý okolo."

Recenze přídavku s Hitlerem do Sniper Elite V2

Recenze přídavku s Hitlerem do Sniper Elite V2

Zabijte si svého Führera v bonusové misi.

První DLC do solidní sniperské střílečky Sniper Elite V2 (naše recenze, 8/10, a videorecenze) odemkl kód pro všechny předobjednávající. Pod jeho názvem "Kill Hitler" se prozaicky skrývá atentát na vůdce Třetí říše. Tento 278 MB velký přídavek je zatím první vlaštovkou dalšího obsahu do Sniper Elite V2 a zatím není jinak dostupný pro ostatní hráče (může se tak stát později za poplatek). Však má hra samotná v menu přímý odkaz právě na stahování DLC. Tvůrci děj přídavku zasadili do rámce plné hry prostě tak, že jste najednou dostali parádní žhavou informaci o tom, že se Hitler vrací ze svého letního sídla v rakouském Bertechsgadenu zpátky vlakem do Berlína.

Přitom jej má automobil dovézt do malého nádraží na předměstí Salzburgu, kam se také infiltrujete poté, co na čas přerušíte své úkoly v Berlíně. Celá mise, určená pouze pro singleplayer bez možnosti kooperace, začíná právě na nádražíčku u Solnohradu. Úroveň se ve hře objeví v kolonce "Challenges" a také si v ní můžete osobně navolit jak obtížnost, tak i nesené vybavení.

DLC totiž kromě této jedné příběhové mise přidává také dvě nové odstřelovačky: německý Mauser Kar98 a sovětský Tokarev SVT-40. Já bych přitom do mise doporučoval buď standardní Springfield M1903, nebo tokareva, protože Kar98 má až moc silné přiblížení a na max už nelze postavu dobře sledovat v hledáčku. SVD-40 má navíc zásobník na dvojnásobný počet nábojů než ostatní pušky (10), takže i z toho důvodu mi přišel na obtížný cíl jako nejlepší.

Číst více...

Stáhněte si přeložený manuál do Sniper Elite V2

Dodatečně od Hypermaxu + startovní trailer.

Původní zpráva - Z dnes vycházející druhoválečné střílečky Sniper Elite V2 se vyklubal nečekaný trhák, na němž recenzenti ocenili (8/10) netuctovost (vedle Call of Duty) a také důraz na detaily, jako je třeba zabití dvou postav najednou díky náhodnému odražení kulky od kostry, nebo možnosti prostřelit nádrž vozidla.

Recenze Sniper Elite V2

Recenze Sniper Elite V2

V roli osamělého odstřelovače, který může změnit historii.

První Sniper Elite jsem si pletl se Sniper: Ghost Warrior od jiného studia. Odstřelovačka mě nikdy moc nebrala, v Counter-Strike sahám po AK47 a v Call of Duty jsem snajpovací multiplayerové úrovně odmítal hrát. Pak přišel Sniper Elite V2 a já si dalekonosnou střelnou zbraň zamiloval.

V2 v názvu symbolizuje pokračování, i když by nás autoři asi chtěli přesvědčit, že jde o spojitost s označením německých raket. Druhý díl je totiž dějově hodně podobný jedničce. V té jste se snažili zamezit ruské tajné službě získat přístup k atomové bombě, tentokrát jadernou bombu vystřídaly rakety a chemické zbraně. Naštěstí jsem první díl z roku 2005 nehrál, takže mi to ani moc nevadilo, ale dokážu si představit, že být tomu naopak, jsem lehce nesvůj. Příběh i zasazení jsou velmi stylové. Ač jde o fikci, odehrává se na pozadí reálných událostí i lokací posledních dnů druhé světové války. To dodává zápletce na uvěřitelnosti a tím pádem i napínavosti. Sniper Elite V2 je taktická stealth akce lehce říznutá střílečkou. Autorům se podařilo mistrně zachytit pocit osamělého vojáka na bojové linii mezi dvěma znepřátelenými armádami.

Jako americký zvěd jsem se pohyboval mezi nacisty a Rudou armádou. Snažil jsem se pár vysoce postaveným Němcům překazit záchranu vlastního života výměnou za jejich vojenský výzkum. Cesta za splněním tohoto úkolu vedla od jedné rozbořené dominanty Berlína k druhé a získávání informací o následujících cílech a plánech Němců i Sovětů. V praxi to znamenalo, že jsem byl vysazen do rozbořených ulic města, v nich jsem se pokud možno nepozorován snažil zabíjet důležité osoby, získávat tajné materiály a bránit posledním zoufalým útokům nacistů na Spojence.

Číst více...

Sniper Elite V2 má dva české distributory

Je ale vůbec o co se rvát? Posuďte z nahrávky.

Původní zpráva - Druhoválečná střílečka Sniper Elite V2 patří mezi tituly, s jejichž oficiální distribucí se v ČR ani příliš nepočítalo. Ale velmi atraktivní tématika pro příležitostné hráče, solidní odbyt jedničky a vstřícné podmínky ze strany zahraničního vydavatele - který tuší, že ve výsledku bude rád za každý prodaný kus - nakonec zařídily, že u nás má distributory dokonce dva. Důvodem je, že práva drží dva různí vlastníci (505 Games, Mastertronic) v závislosti na verzi hry.

Tento týden demo Sniper Elite V2

Americký agent v ulicích města Schöneberg.

Na 10. dubna se chystá demo válečné střílečky Sniper Elite V2. Fanoušci PC však mají smůlu, demo vyjde jen ve verzích pro Xbox Live a PlayStation 3.

První trailer ze Sniper Elite V2

První trailer ze Sniper Elite V2

Ukazuje zabijáckou kameru přímo z hraní.

505 Games a Rebellion dnes vydali první trailer ze střílečky Sniper Elite: V2. V sedmdesátivteřinovém videu poskládaném čistě ze záběrů z hraní uvidíte novou zabijáckou kameru Kill Cam, která vám v detailu a zpomalém bullet-timovém módu za odměnu ukáže důsledek toho, když přesně zamíříte ze své odstřelovačky.

Ve videu ze hry, kterou šéf vydavatelství 505 označil za "nejbrutálnější realistickou střílečku na trhu", je ale vidět také příjezd tanků do zničeného Berlína v roce 1945. Hlavní motto Sniper Elite V2 operuje s myšlenkou, že jedna kulka může změnit historii, což autoři hodlají demonstrovat právě na událostech z 2. světové války.

"Trailer ukazuje, že Sniper Elite V2 není žádná řežba. Musíte být taktičtí, přemýšlet dopředu a raději si od akce udržovat odstup, než abyste se do ní bezhlavě vrhli a teprve potom hledali únikové cesty. To jsou přesně ty kvality, které hráči ocenili na prvním dílu," dodal šéf vývojářů z Rebellionu, Jason Kingsley.

Číst více...

Oznámení Sniper Elite V2

Tvůrci Aliens vs Predator nezavřou krám.

Britské studio Rebellion nemusí zavřít krám. Vedle práce pro Konami (akce NeverDead o přežití bez částí těla) se jim podařilo podepsat kontrakt s vydavatelem 505 Games na vytvoření hry Sniper Elite V2. Vyjde v roce 2012 pro současnou generaci konzolí (jednička byla i pro PC).