Zaklínač

CD Projekt RED: "Chamtivost necháváme na ostatních."

Z Cyberpunk 2077 další Star Wars: Battlefront 2 snad nebude.

Šéf CD Projektu, Adam Kicinski, trošku postrašil fanoušky. V polském rozhovoru Strefa Inwestorow totiž řekl: "Zajímá nás, aby byl Cyberpunk komerčně ještě významnější." Dále také řekl: "Online je velmi důležité nebo velmi doporučené, pokud chcete dlouhodobý úspěch."

Jak možná víte, ještě před vznikem prvního dílu Zaklínače (Alza.cz) od CD Projektu se plánovala ta samá, od spisovatele oficiálně licencovaná hra v polském studiu Metropolis Software, která nakonec nikdy nespatřila světlo světa.

"Když máte dobrou společnost, čas letí setsakramentsky rychle." To, co platí nejen pro hry, se CD Projekt rozhodl připomenout k příležitosti blížících se 10. narozenin prvního dílu RPG série Zaklínač (Alza.cz). Slavit se budou až koncem října, je to tedy poněkud předčasné, ale víkendová akce PAX West 2017 něco takového nutně potřebovala, když se tam konala speciální přednáška na toto téma, viz záznam níže.

První a druhý díl Zaklínače doslova za babku

Slevová akce + trojka se zdraží.

Zatímco v zahraničí se obchody předhánějí, který nabídne výhodnější balení konzole PlayStation 4 nebo Xbox One s plným Zaklínačem 3 (Sony spolu s Tesco vytáhla do boje s marketingovou dohodou Microsoftu s CD Projektem a poskytuje bundle PS4+hra jen za 279 liber, na což MS reagoval přihozením Ori and the Blind Forest k balení X1+hra za 300 liber), u nás se cílí na zákazníky trochu jinak, aby se svezlo na současné mánii kolem nového pokračování.

EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ z Polska o založení a příběhu CD Projektu

Jak se dostal z bleších trhů k celosvětovému uznání?

Reportér Eurogameru navštívil CD Projekt přímo v jejich centrále ve Varšavě a v rozhovoru s jeho zakladatelem Marcinem Iwińským se podíval do historie tohoto respektovaného studia. Dozvěděli jsme se přitom několik velmi zajímavých informací i jedno celkem překvapivé zjištění - to, že byl Zaklínač 2 málem zrušen a že celá společnost neměla daleko ke krachu.

Kolik kusů Zaklínače 2 se prodalo o vánočních slevách?

Známe přesná čísla, ale dařilo se i prvnímu dílu.

CD Projekt Red poskytl aktualizované informace, kolik se celkem prodalo kusů hry Zaklínač 2 v roce 2011. Celkem to bylo 1 110 055 kusů. Začátkem listopadu přitom v CD Projektu mluvili o tom, že se hry prodal již milion kusů, což znamená, že i během Vánoc přibylo "jen" něco okolo 100 tisíc kusů.

Kompilace obou dílů Zaklínače pro ČR

Bohužel bez čtvrtečního updatu 2.0.

Comgad oznámil, že v půlce října uvede kompilaci obou dílů Zaklínače pro ty, kdo ho snad ještě nemají. Jejím přínosem je, že oproti nákupu každého dílu zvlášť (999 Kč + 559 Kč) se ušetří zhruba pětistovka, protože je naceněna na 1099 Kč. Takže distributor dodržel své slovo, že Zaklínače 2 tak brzy nezlevní, jen se namísto toho rozhodl pro variantu kompilace.

Převzetí CD Projektu ukončeno

Polská společnost získala potřebné finance.

Tak už je to oficiální. Počátkem října jsme psali, že se chystá spojení polského CD Projektu a polské počítačové firmy Optimus S.A. Nyní už je toto propojení obou firem oficiální a mateřská pobočka CD Projektu tak získá v období finanční krize potřebné finance na své projekty.