The Witcher 2: Assassins of Kings

Spotlight

Zásadní události

Zaklínač 2 vylepšen pro Xbox One X

A také Fable či Forza.

Zásadní novinku pro majitele Xbox One X (Alza.cz) potvrdil dnes odpoledne Microsoft. Pro výkon silné konzole vyšperkoval několik starších hitů - Zaklínač 2 (Alza.cz), Crackdown 1, Fable Anniversary a Forza Horizon. Dostupné jsou hned ode dneška.

CD Projekt RED: "Chamtivost necháváme na ostatních."

Z Cyberpunk 2077 další Star Wars: Battlefront 2 snad nebude.

Šéf CD Projektu, Adam Kicinski, trošku postrašil fanoušky. V polském rozhovoru Strefa Inwestorow totiž řekl: "Zajímá nás, aby byl Cyberpunk komerčně ještě významnější." Dále také řekl: "Online je velmi důležité nebo velmi doporučené, pokud chcete dlouhodobý úspěch."

Jak možná víte, ještě před vznikem prvního dílu Zaklínače (Alza.cz) od CD Projektu se plánovala ta samá, od spisovatele oficiálně licencovaná hra v polském studiu Metropolis Software, která nakonec nikdy nespatřila světlo světa.

Zaklínač 2 za 69 Kč na Alza.cz

Výprodej digitálek série i u nás.

Abyste byli řádně připraveni na blížící se zakončení éry Zaklínač 3 (poslední datadisk vyjde 31. května, viz dojmy) a také k příležitosti pěti let od vydání, zorganizoval CD Projekt RED velký výprodej digitálních verzí her z celé této série.

První a druhý díl Zaklínače doslova za babku

Slevová akce + trojka se zdraží.

Zatímco v zahraničí se obchody předhánějí, který nabídne výhodnější balení konzole PlayStation 4 nebo Xbox One s plným Zaklínačem 3 (Sony spolu s Tesco vytáhla do boje s marketingovou dohodou Microsoftu s CD Projektem a poskytuje bundle PS4+hra jen za 279 liber, na což MS reagoval přihozením Ori and the Blind Forest k balení X1+hra za 300 liber), u nás se cílí na zákazníky trochu jinak, aby se svezlo na současné mánii kolem nového pokračování.

Jeví se to jako pozůstatek z marketingového plánu z doby, kdy ještě měl třetí díl vyjít v únoru. Pak by to fungovalo jako výborný předvoj či šance na doplnění vzdělání. Ale i po odkladu pokračování na květen asi nepohrdnete poskytnutím něčeho tak slavného zdarma.

Zdarma Zaklínač 2 a Mount and Blade

Začal výprodej na GOG.

Nic lákavějšího polský CD Projekt dát do placu ani nemohl, aby nalákal davy na jeho slevové šílenství na digitální distribuci GOG.com, trvající až do 25. listopadu a vyznačující se absencí DRM u všech her.

Zdarma Zaklínač 2 po celý víkend

Jak daleko se stihnete dostat v plné verzi? + sleva.

Kdo by takové lákavé nabídce odolal? Po Saints Row 4 či Company of Heroes 2 nerozjeli Valve ve spolupráci s CD Projektem to samé u ničeho menšího, než oceňovaného akčního fantasy RPG s Geraltem (recenze, 9/10, tipy).

EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ z Polska o založení a příběhu CD Projektu

Jak se dostal z bleších trhů k celosvětovému uznání?

Reportér Eurogameru navštívil CD Projekt přímo v jejich centrále ve Varšavě a v rozhovoru s jeho zakladatelem Marcinem Iwińským se podíval do historie tohoto respektovaného studia. Dozvěděli jsme se přitom několik velmi zajímavých informací i jedno celkem překvapivé zjištění - to, že byl Zaklínač 2 málem zrušen a že celá společnost neměla daleko ke krachu.

Tutoriály pro vytváření modifikací do Zaklínače 2 s Redkitem

Jak na terén, nasvícení scény či skriptování NPC v příběhu..

Jeden z fanoušků CD Projektu se na YouTube pustil do série tutoriálových videí, které mají ostatní naučit práci s ?nedávno vypuštěnými editačními nástroji Redkit pro vymyšlení nových dobrodružství do Zaklínače 2 na PC. Po prvotině o tvorbě herního světa, jak na terén či nasvícení scény, se zde probírá skriptování NPC pro účely příběhu, což je poměrně komplikovaný proces:

Stahujte editační nástroje pro Zaklínače 2

AKTUALIZACE: oficiálně budou venku až v pondělí.

AKTUALIZACE - nástroje prý oficiálně vyjdou až v pondělí a současné přímé linky na soubory už nejsou funkční, protože podle CD Projektu prý byl download příliš pomalý. Nicméně nebrání v šíření souborů různými alternativními cestami od lidí, kteří si je dokázali stáhnout, jen prý pozor na viry a podvody.

Comgad dnes oznámil, které dva z nabízených plakátů zvítězily v nedávném facebookovém hlasování o přiložení k Platinové edici Zaklínače 2 na PC. Asi není náhoda, že z osmi nominovaných byly stovkami účastníků vybrány právě ty, kde jsou z Triss vidět jak odhalená obě ňadra, tak i celá tvář:

Teaser na Cyberpunk 2077 tajnou zprávou láká na Zaklínače 3

Oficiální oznámení má proběhnout 5. února.

Očekávaný filmeček ke Cyberpunk 2077 byl zajímavější, než by člověk na první pohled řekl. CD Projekt RED do něj totiž zakomponoval jednu tajnou zprávu a na konci říkají, že 5. února nás čeká nějaké další oznámení z jejich dílny. A je tím očividně myšleno oznámení nějaké nové hry.

Zaklínač 3 s mulťákem a až na nextgen?

Naznačuje to nábor CD Projektu i na Cyberpunk 2077.

Vlastní zpráva - Že polský CD Projekt Red kutí hned dvě nové velké hry, to není žádným tajemstvím. Jedna z nich už je ohlášená, Cyberpunk 2077, zatímco tu druhou stále nazývá jen jako "RPG v temném fantasy světě". Nikdo nemůže mít pochyb, že by nešlo o Zaklínače 3, i kvůli požadavku znalosti románů Andreje Sapkowského na pozici scénáristy.

Na webu Zaklínače se objevilo tajemné odpočítávadlo

Chtějí oznámit Zaklínače 3? Nebo DLC? - aktualizace

aktualizace: CD Projekt se již k odpočítávadlu na svých polských stránkách vyjádřil a asi vás zklameme: nejde ani o Zaklínače 3, ani do DLC, dokonce ani datum vydání REDkitu. Jde o večírek pro jejich fanoušky, protože komunita Zaklínače slaví již 8 let. Pozváni do studia budou členové komunity, kteří jsou s nimi od začátků.

CD Projekt: Většina DLC by měla být bezplatnou službou

Proč nechtějí přivýdělek na rozdíl od ostatních?

Dlouhodobou filozofii polského CD Projektu asi všichni znáte, ale pro jistotu: Na rozdíl od jiných firem poskytují všechny přídavky volně ke stažení. Někteří to sice zesměšňují vzhledem k okolnostem, za jakých se to přihodilo, ale většina hráčů to velmi oceňuje a má - nejen proto - tvůrce Zaklínače 2 za hrdiny.

Zaklínač 2 pro PC je teď o třetinu levněji

Osmý den na Steamu i se Sniper Elite V2 či Alan Wake.

Prostoru v digitální poličce máte na rozdíl od té skutečné na stěně pokoje neomezeně. Limitujícím faktorem proto mohou být jen peníze, pokud vám ještě nějaké zbyly po předešlých sedmi dnech slev.

Zaklínače se už prodaly čtyři miliony kusů

Dopočítali jsme, kolik z toho dělá xboxová konverze.

Vlastní zpráva - Polský CD Projekt Red se dnes večer slavnostně pochlubil čísly celé série Zaklínač. Při započítání všech dosavadních dílů, edic a platforem se ji doteď prodaly více než čtyři miliony kusů. A to ještě nevyšla konverze pro Mac (podzim) ani X360 verze v Japonsku (srpen).

Patch 3.2 pro Rozšířenou edici Zaklínače 2

Patch 3.2 pro Rozšířenou edici Zaklínače 2

Vylepšuje uživatelské rozhraní.

CD Projekt Red tento týden vypustil nový update 3.2 pro Rozšířenou edici Zaklínače 2. Měl by se všem stáhnout automaticky přes spouštěcí program hry, pokud se tak nestalo, je k mání zde (58 MB), ale nejprve musíte mít hru ve verzi 3.1.

Vylepšuje uživatelské rozhraní PC verze hry, konkrétně minimapu, ukazatele ingrediencí při alchymii, roztáhlejší a rychleji ovladatelnou nápovědu, prostor v inventáři pro obchodování, craftování nebo řazení seznamu podle abecedy.

Číst více...

Žádný Zaklínač, oznámíme nové RPG, říká CD Projekt

Nový svět, který není fantasy a figurují v něm zbraně.

Update (16:45): CD Projekt Eurogameru potvrdil, že na zítřejší tiskové konferenci ukáže své nové RPG - a nikoliv remake Zaklínače 1 pro 360 a PS3, jak se dnes začalo spekulovat.

Videa o střídání denní doby v Zaklínači 2

Vyrenderoval je CD Projekt exkluzivně pro Eurogamer.

Tato tzv. timelapse videa se zrychleným střídáním denní doby, změnou nasvícení scény, prodlužujícími se stíny a mraky plujícími po obloze nabývají na popularitě. Stačí vzpomenout na Yosemite nebo Skyrim. Speciálně pro Eurogamer nyní vyrenderoval polský CD Projekt něco podobného z enginu Zaklínače 2:

Comgad: Zaklínač 2 pro X360 máme vyprodaný

Nejrychleji prodávaná konzolovka firmy.

Původní zpráva - Včerejší udělení ultimátního hodnocení 10/10 Milošem Bohoňkem nebyla náhoda. Po xboxové Rozšířené edici se zaprášilo i v domácích obchodech.

Rozdílová X360/PC recenze rozšířeného Zaklínače 2

Rozdílová X360/PC recenze rozšířeného Zaklínače 2

Jak dopadla konverze a jaký je přidaný herní obsah?

Dámy a pánové, Geralt mne nadobro zahnal do kouta. Se stejnou vervou, jakou nestvůrám vytrhává střeva a ženám strhává spodničky, mne odzbrojil a z rukou vyrazil de facto všechny argumenty, které mi v loňské recenzi PC verze bránily v udělení absolutního hodnocení.

Dnes vycházející, po všech stránkách vylepšený Zaklínač 2 (v Rozšířené edici na X360/PC) už nepadá, nefrustruje chybami znemožňujícími plnění questů, skýtá intuitivní soubojový systém, obsahuje vskutku blbuvzdorný úvod... a přitom nezapomíná na nic ze svého jedinečného elánu, který z něj již loni dělal výjimečnou hru. A který z něj dnes dělá jednu z nejskvostnějších materializací interaktivní zábavy vůbec.

První polovina článku je určena pro pro ty, které zajímá, jak dopadla konverze na Xbox 360. Po jejím dokončení v druhé polovině recenze hodnotíme nový herní obsah v Rozšířené edici (existující v krabicovkách pro PC a X360) a zda se stávajícím majitelům loňského Zaklínače 2 na PC (pro ně je nový obsah ode dneška stáhnutelný zdarma) vyplatí hru zahrát opakovaně, třeba i díky jiné obtížnosti.

Číst více...

Zaklínač 2 na Xboxu 360 sbírá samé nadšení

V recenzích dostává téměř všude devítky.

Asi se to po nadšených recenzích PC verze dalo čekat, ale jak se zdá, i Xbox 360 verze Zaklínače 2 od polského CD Projektu se hodně povedla. Zatím všechny recenze, které na hru vyšly, jsou nadšené.

Jak na PC rozšíříte Zaklínače 2 na Enhanced Edition?

CD Projekt vysvětluje a rozdává první Fallout zdarma.

Asi se nebudu plést, když řeknu, že většině domácích hráčů je současný rozruch okolo xboxové konverze úplně ukradený a že je zajímá hlavně to, jak do své stávající originálky Zaklínače 2 na PC dostanou bezplatně ten slíbený nový obsah z Enhanced edice (pro X360).

GameSpot přinesl srovnávací video mezi starší PC verzí a novou X360 verzí Zaklínače 2. Jak vidno, rozdíly v grafice jsou na první pohled patrné, ačkoli autoři videa trochu nepochopitelně ukázali na PC jen střední/vysoké detaily a nikoli nastavení Ultra.

CD Projekt říká, že už nikdy nepoužijí žádnou DRM

Velcí zastánci her bez protipirátských ochran.

Do krabicové PC verze Zaklínače 2 se CD Projektu dostala DRM ochrana, kterou pak odstraňovali prvním patchem a hned byli v problémech se svým vydavatelem. CD Projekt ale dlouhodobě říká, že DRM ochrana je k ničemu a teď se zařekli, že už v žádné jejich hře prostě nebude.

Kolik kusů Zaklínače 2 se prodalo o vánočních slevách?

Známe přesná čísla, ale dařilo se i prvnímu dílu.

CD Projekt Red poskytl aktualizované informace, kolik se celkem prodalo kusů hry Zaklínač 2 v roce 2011. Celkem to bylo 1 110 055 kusů. Začátkem listopadu přitom v CD Projektu mluvili o tom, že se hry prodal již milion kusů, což znamená, že i během Vánoc přibylo "jen" něco okolo 100 tisíc kusů.

Zaklínač 3 až pro příští generaci konzolí ve 2014

CD Projekt odhalil Eurogameru své plány.

Nové dvě hry od polských vývojářů CD Projekt Red jsou plánované na léta 2014 / 2015 (pokud tedy do té doby nenastane konec světa). Vedle PC půjde o hry určené až pro příští generaci konzolí, tzn. nástupce nynějších X360 a PS3. Má to být "něco ohromně velkého a multiplatformního", tzn. Zaklínač 3 bude na rozdíl od dvojky existovat i pro konzoli od Sony.

CD Projektu by se nelíbil zákaz bazarových her

Zase získávají body u fanoušků.

Včerejší článek o tom, že jeden z tvůrců Saints Row by byl rád, kdyby nový Xbox neumožňoval používání bazarových her, vyvolalo spoustu reakcí a své se k celé věci rozhodl říct také CD Projekt. A ten stojí očividně spíše na straně hráčů.

Comgad oslaben odchodem veterána

Co k tomu Mondscheina vedlo a jak to vnímá distributor?

Největší překvapení měsíce v našem rybníčku přišlo z čistého nebe a neprovázela ho žádná šuškanda. Pavel Mondschein, šéf publishingu u domácího Comgadu a předtím dlouholetý workaholik v CD Projektu, který má nemalý podíl na úrovni lokalizací her u nás, oznámil svůj odchod od tohoto distributora, čímž bude tratit celá domácí scéna.

Nabobtnalý Zaklínač 2 pro X360 má přesný termín

Co vše do konverze přibude? +nové obrázky a intro.

Společnost CD Projekt RED upřesnila, že xboxová verze jejich oceňované PC RPG hry Zaklínač 2: Vrahové králů (recenze 9/10, videorecenze) dorazí do obchodů přesně dne 17. dubna 2012 a to i do těch domácích. Během tiskové konference pořádané ve Varšavě představili zástupci studia část obsahu, který byl do konverze hry přidán.

Piráty už tvůrci Zaklínače 2 honit přestali

Vyslyšeli stížnosti fanoušků.

CD Projekt RED oznámil, že s kontroverzní praktikou kontaktování a stíhání pirátů končí. Rozhodnutí padlo především kvůli komunitě - CD Projekt RED uvedl, že si svých fanoušků váží, naslouchá jim a v tomto případě jejich stížnostem vyšel vstříc.

CD Projekt si najal firmu na potírání pirátů

Zaklínač 2 je bez DRM, ale pirátění rádi nemají.

CD Projekt vydal svého Zaklínače 2 bez jakékoliv DRM, protože na protipirátské ochrany nevěří. Přesto se jim chování pirátů nelíbí a také se jim nelíbí, že si lidi stahují jejich hru zadarmo. Ostatně, podle jejich propočtů se sice prodalo milion kusů hry legálně, ale minimálně čtyřnásobek této sumy si hráči stáhli pirátsky.

5 milionů nelegálních stažení Zaklínače 2?

Šéf CD Projektu to spočítal z torrentových agregátorů.

Zaklínač 2: Vrahové králů se, stejně jako drtivá většina PC her, potýká s velkou mírou pirátství. Šéf studia CD Projekt v aktuálním rozhovoru pro PC Gamer odhadoval, že by se mohl počet nelegálních stažení pohybovat mezi 4,5 až 5 miliony kopií. Minimálně.

Polský CD Projekt na setkání s investory nevyjasnil situaci okolo xboxové konverze Zaklínače 2, dle některých zpráv odložené až na 2. čtvrtletí příštího roku. Zato odhalil své plány na vzdálenější budoucnost.

Recenze rozšíření 2.0 pro Zaklínače 2

Recenze rozšíření 2.0 pro Zaklínače 2

Pádný důvod k reinstalaci a opáčku.

Za jejich unikátní přístup k tvorbě je musí milovat snad každý hráč. Zatímco mnohá studia by si dnes péči a rozšiřování své hry po vydání nechávala od zákazníků proplácet, naši severní sousedé z CD Projekt RED obhospodařují druhého Zaklínače bez nároku na další tržby - a pro čirou lásku ke svému dítku. Koncem září vydali dosud nejzásadnější patch, jenž titul povýšil do verze 2.0 a zopakoval tedy životní cyklus jedničky. Zatímco však Enhanced Edition prvního dílu se rodila bezmála rok, Zaklínač 2 2.0 přišel po čtyřech a půl měsících. A? Absolutně stojí za download! Třebaže ten dvoj-dvojkový název moc nevychytali...

Verze 2.0 představuje mohutné rozšíření, které - jak je ostatně u záplat zvykem - samozřejmě opravuje desítky méně či více závažných chybek (o nich za chvíli), ale hlavně přidává nové herní režimy. Skutečně jde tedy o komplexní stažitelný přídavek (DLC), který potěší jak totální zelenáče, tak zjizvené vědmáky. Úvodní menu nabobtná o dvojici nových možností. "Výuka" a "Aréna". Protože hodně hráčů (nebo jen recenzentů?) remcala nad příliš náročným úvodem do Zaklínače 2, v Polsku ukuchtili zhruba půlhodinovou výukovou epizodu, zasazenou v anonymním přístavním městečku někde v Severních královstvích.

Nejde však jen o strohý, z kontextu vytržený tutoriál, známý ze střelnic v FPS titulech. Skvěle pasuje do celého univerza a ukazuje Geralta námořníka, kterak pod rouškou noci připlouvá na rozvrzané bárce k pobřeží a z každé ponožky by vymačkal menší rybník. Za doprovodu skutečně blbuvzdorných instrukcí postupuje směrem k vesnici a cestou se učí lootovat mrtvoly (kde shodou okolností najde oznámení o gladiátorských hrách v aréně), vařit lektvary pro polomrtvého vojáka Boltona, nadávat paranoidním vrátným, meditovat až do rána a nakonec i bojovat.

Číst více...

Redakční blog: Recenze Heroesů v pátek

Další týden, kdy byste se tu nudit neměli.

Navzdory strávení u počítače sotva pár hodin kvůli nemoci se uplynulý týden nakonec docela vydařil. Ať už jde o vyčerpávající recenzi Forzy 4 hned na den embarga (čtvrtek), první pořádné zhodnocení RAGE po dohrání a půlhodinové komentované video ještě před vydáním, debut traileru z Modern Warfare 3 s tisíci shlédnutími za úvodní hodinu nebo třeba odhalení bližších detailů o Syndicate.

Kompilace obou dílů Zaklínače pro ČR

Bohužel bez čtvrtečního updatu 2.0.

Comgad oznámil, že v půlce října uvede kompilaci obou dílů Zaklínače pro ty, kdo ho snad ještě nemají. Jejím přínosem je, že oproti nákupu každého dílu zvlášť (999 Kč + 559 Kč) se ušetří zhruba pětistovka, protože je naceněna na 1099 Kč. Takže distributor dodržel své slovo, že Zaklínače 2 tak brzy nezlevní, jen se namísto toho rozhodl pro variantu kompilace.

Pokračování příběhu Zaklínače 2 už vzniká

Potvrdil to přímo CD Projekt.

Ne že by o to měl někdo obavy nebo pochybnosti, když se dvojce tak dařilo u kritiků i na trhu, nebo když sami prohlásili, že jsou v dobré finanční kondici. Jen to teď od nich máme černé na bílém.

Brzký Zaklínač 2.0 update v detailech a obrázcích

Brzký Zaklínač 2.0 update v detailech a obrázcích

Z módu Aréna se stává nový Mortal Kombat.

Nosným sdělením včerejší konference polského CD Projektu nebylo, že xboxová konverze Zaklínače 2 v zimě přinese o čtyři minuty delší intro, ani krátkodobá sleva na Steamu na 30 eur, když předtím se dal sehnat levněji. Hlavní novinkou bylo zveřejnění prvních obrázků z updatu 2.0 a jeho podrobnější přiblížení oproti srpnovému oznámení, které před Gamescomem zapadlo.

Mód Aréna se zdá být nečekaně hutný, protože na vás má nabíhat celkem 30 různých vln nepřátel s vzrůstající obtížností. Krveprolití v nové lokaci, zapomenuté pevnosti království Keadwen, budou přihlížet diváci, kteří dynamicky zareagují na vaše výkony. Když se bude dařit, zatleskají, když ne, budou na vás něco házet.

Po každém dokončeném kole si můžete vybrat ze tří cen, které se možná šiknou při návštěvě obchodu nabízejícího výbavu a vylepšení. Utkáte se s novým monstrem v podobě vlkodlaka. I s ním vám v boji občas mohou vypomoci tři další postavy, díky čemuž se na mysl vkrádá podobnost s rubačkou LOTR: War in the North. Tito mág, rytíř a trpaslík občas něco pronesou v dialozích, jimž se přizpůsobí uživatelské rozhraní (GUI), zatímco na pozadí zahraje nová hudba. O propojení s Facebookem a oficiálním fórem se už ví z dřívějška, stejně jako o ultra těžké obtížnosti Dark.

Číst více...

Jak fungují arény v Zaklínači verze 2.0?

Odtajnil to tester Comgadu.

Příští týden, přesně 29. září, má vyjít rozšiřující patch 2.0 pro Zaklínače 2. U nás bude samozřejmě v češtině, díky čemuž jsme se dozvěděli bližší informace o fungování nového herního módu s krvavými souboji v arénách. Odtajnil je Filip Ženíšek, vedoucí tester domácího distributora Comgad, na svém Twitteru.

Zaklínače 2 se už prodalo téměř milion

940 000 kusů za pár měsíců.

Skvělé RPG Zaklínač 2 od polského CD Projektu vyšlo teprve v květnu a to pouze na PC platformu, ale už se ho prodalo 940 000 kusů. Informaci uvedl polský zpravodajský server Parkiet.

Zaklínač 2 nyní jen za pětistovku

Plus nový trailer z xboxové verze.

Pamatujete, jak Comgad ujišťoval, že Zaklínač 2 nebude zlevněn minimálně do podzimu? Comgad to dodržel a hra se u nás stále prodává za tisícovku, ale co už neovlivní, jsou aktivity jinde od polských vývojářů hry z CD Projekt Red provázaných s digitální distribucí GOG.com.

Zaklínač 2 ve verzi 2.0 se představuje

Dva nové módy pro jiné způsoby hraní.

Polský CD Projekt dnes oznámil novou, možná trochu nešťastně pojmenovanou verzi 2.0 Zaklínače 2, o které se spekulovalo. Nabídne na PC dvacítku technických vylepšení i rozšíření způsobů, jak hrát, což má zjevnou souvislost s chystaným portem pro X360.

Zaklínač 2 patch v2.0 brzy?

Zaklínač 2 patch v2.0 brzy?

Prý má obsahovat multiplayer.

CD Projekt na oficiálních stránkách Zaklínače 2 zveřejnil jedno nenápadné hudební video. Pětiminutový sestřih ze dvojky doplněný písničkou končí lákadlem na xboxovou verzi Zaklínače 2, načež dopředu avizuje, že se "brzy chystá zlepšená PC verze 2.0". Na kýžené video se můžete podívat zde.

Je docela pravděpodobné, že patch 2.0 pro Zaklínače 2 bude představen již tento týden na gamescomu. Fanoušci očekávají, že by mohlo jít o upgrade podobný tomu, jako když se první díl Zaklínače updatoval na Enhanced Edition.

Na fórech Steamu zase kolují údajně zaručené informace o tom, že patch 2.0 přinese multiplayerový mód. Měli byste si v něm prý vyzkoušet módy Defend Your Castle, Horde a Find the Traitor, kde budete hrát za jednu z deseti postav v zápasech pět na pět. Může ovšem jít jen o obyčejnou kachnu.

Číst více...

Stahujte patch v1.35 pro Zaklínače 2

Stahujte patch v1.35 pro Zaklínače 2

Dotýká se 3D Visionu, Steamu i Windows XP.

CD Projekt vydal nový hotfix pro Zaklínače 2, který hru upravuje do verze 1.35. Pokud máte nainstalovaný předchozí update 1.3, můžete použít autoupdater ve hře, pro upgrade z krabicové verze 1.0 je třeba stáhnout zvláštní verzi patche. Obě mají okolo 50MB a můžete si je opatřit z oficiálních stránek, WP nebo GH.

A co nový update přináší? Předně opravuje všechny problémy spojené s používáním 3D Vision, například při loadování uložených pozic už se správně ukazují obrázkové náhledy. Vyřešilo se také problematické registrování achievementů na Steamu a mizící textury krve při grafickém nastavení Ubersampling.

Patch dále mění drop rate mutagenů, opravuje chyby při vaření lektvarů Thunderbolt, jména dvou vědců z Flotsamu či popisky truhel.

Číst více...

Zaklínač 2: patch 1.3 a DLC zdarma

Zaklínač 2: patch 1.3 a DLC zdarma

Úpravy inventáře, úložiště předmětů a další.

Připravovaný patch 1.3 do Zaklínače 2 toho přinese opravdu hodně. Kdy se jej dočkáme ale zatím není jasné, tvůrci datum vydání prozradit ještě nechtějí.

Mezi největší novinky, které patch přinese, patří bezesporu nové DLC s názvem A Sackful of Fluff, které bude zcela zdarma. Jedná se o nový úkol, který se bude odehrávat ve druhé kapitole. Úkol vám zadá Elthon a nejlépe odměněni budou prý ti, kteří prokáží svou trpělivost.

Hra bude také s nových patchem podporovat nové poměry stran zobrazení - 4:3, 5:4 a 16:10.

Číst více...

Zaklínač 2 obžalován za odstranění DRM

Namco prý dluží CD Projektu pár milionů.

To, co většina hráčů kvitovala s povděkem, přidělává polskému CD Projektu starosti a skončí kvůli tomu před soudem. Jeho distribuční partner Namco Bandai totiž podal na tvůrce Zaklínače 2 žalobu, protože se mu nelíbí, že ze hry odstranili ochranu proti kopírování (DRM). Stalo se tak prostřednictvím patche vypuštěném relativně krátce po vydání hry.

Reklama na Zaklínače 2 i v televizi

Běží na čtyřech stanicích.

Možná jste sami zaznamenali, že Zaklínač 2 se dostal i do televize v reklamě, což je asi v našich krajích premiéra pro zatím čistě PC titul.

Tweakovací příručka na Zaklínače 2

Jak ho nejlépe nastavit na Nvidii?

Na webových stránkách GeForce.com se objevila detailní příručka pro tweakování Zaklínače 2 na kartách od Nvidie. Najdete tu detailní informace o každém možném grafickém nastavení, srovnávací screenshoty, ale také doplňující info o nejvhodnějším nastavení Windows.

Zaklínač 2 ztratil senior producenta

Geralt mu začal lézt do života.

Jeho jméno jste si asi zvykli vnímat skrze všechny ty nesčetné rozhovory o Zaklínači 2, však byl senior producer Tomasz Gop v tomto ohledu jedním z nejpilnějších tvůrců hry.

CD Projekt nevyloučil Zaklínače 2 pro PS3

Na Xboxu 360 se hra viditelně trhá.

Na stánku CD Projektu jsme si během E3 poprvé vyzkoušeli Zaklínače 2 ve verzi pro Xbox 360 a hned jsme se také zeptali autorů, proč se nepustili do portu pro PS3.

Vyšel patch 1.2 pro Zaklínače 2

Vyšel patch 1.2 pro Zaklínače 2

Kadeřníci fungují i v české verzi.

Slíbený druhý patch pro Zaklínače 2 ve verzi 1.2 už je konečně venku (50 MB, mirrory GH, TPS, AG), většině z vás by se ale měl stáhnout automaticky už při spuštění hry. Majitelé hry na Steamu samozřejmě využijí tamní interní systém pro stahování updatů a všichni by se rozhodně měli nejdřív přesvědčit, že už mají svého Zaklínače 2 v doposud poslední verzi 1.1.

A lze tento patch aplikovat i na českou verzi? "Patch funguje i na českou verzi. Doporučujeme stáhnout jej přímo přes launcher hry," napsal Comgad na své facebookové stránky.

Jak nejspíš víte ze čtvrteční konference v LA, nový patch obsahuje sedm doposud vydaných stažitelných přídavků (Blue Stripes Combat Jacket, Ultimate Alchemist's Outfit, Ultimate Mage's Outfit, Ultimate Swordman's Outfit, Finisher Pack, Mysterious Merchant a Troll Trouble) plus zbrusu nové DLC Barbers and Coiffeuses, které v praxi znamená pět extra účesů pro Geralta. Ve hře prý máte kontrolovat nástěnky a ptát se po holičích a kadeřnictvích, abyste objevili jejich stanoviště: v první kapitole vás ve Flotsamu ostříhá majitel antikvariátu Einar Gausel, ve druhé kapitole to bude Sambor nebo Felicia Cori a ve třetí začínající kouzelnice z Loc Muinne.

Číst více...

Budoucnost Zaklínače jasná

Prohlášení o xboxové verzi, patchi, DLC+nové video.

Polský CD Projekt dnes večer uspořádal na větrné pláži v Los Angeles malou konferenci, kde vedle přidání EA her na GoG.com (Ultima 1&2, Dungeon Keeper a Wing Commander - fandové LucasArts odešli s prázdnou) oficiálně oznámil své další plány se Zaklínačem 2. Jeho PC verze se jen za první týden celosvětově prodalo 400 tisíc kusů, takže o jeho budoucnost se nikdo nemusí bát.

Xboxový Zaklínač 2 potvrzen

Anabáze se blíží ke konci.

Anabáze okolo různých spekulací na toto téma se blíží ke konci. Ještě než CD Projekt dnes večer oficiálně ohlásí své budoucí plány se sérií Zaklínač a přídavky, je tu čerstvá zpráva z Polska.

Soutěž o Zaklínače 2 a hardware

A vylosování kandidátů na výhru DiRT 3.

Ve spolupráci s Comgadem pořádáme novou soutěž o: 2x PC hru Zaklínač 2 v češtině, 1x procesor Intel Core i5 655K a 1x herní myš Asus (vše na obrázcích níže). Stačí se zalogovat na svůj uživatelský účet na Eurogameru a vybrat si z nabízených možností níže tu správnou odpověď, čímž se dostanete do slosování. Nápovědou budiž naše recenze Zaklínače 2.

Jak přežít ve světě Zaklínače 2

Tipy a triky pro každého.

Není to sice úplně pravidlem, ale oproti svým západním sestřičkám se hry východoevropské (nojo, tak tedy i středoevropské) vyznačují vyšší obtížností. Nebo složitějšími, ambivalentně vysvětlenými principy. Zaklínač 2 mezi tuto sortu „neslečinkovských" titulů s hroší kůží patří, a protože by byla škoda, aby náročnější rozjezd někoho odradil (viz našich vřelých 9/10), přinášíme snůšku základních rad do života. Jejíž cílem je ulehčit životy začínajícím Geraltům – po detailním rozboru lootu z každého souboje na obtížnost Insane, se budete muset poohlédnout už někde jinde.

Proč má patch pro Zaklínače 2 9GB?

Proč má patch pro Zaklínače 2 9GB?

Co v něm nefunguje a jak to bude dál?

Dnešní patch v1.1 pro Zaklínače 2 měl sice jen okolo 16MB, majitelé hry na Steamu si ale byli nuceni stáhnout 9GB dat - v podstatě tedy opatchovaný soubor s kompletní původní hrou.

"Velmi se omlouváme všem hráčům, kteří museli stáhnout tolik dat a souhlasíme, že tohle by kvůli patchi nikdo neměl absolvovat," řekli vývojáři z CD Projektu pro Eurogamer.

Už prý společně se Steamem pracují na tom, jak podobným věcem předejít do budoucna, ale nějaký čas to ještě bude trvat. V pondělí snad budou vědět, jestli hráče podobné martyrium čeká i v nadcházejícím patchi v1.2.

Číst více...

Povídky ze světa Zaklínače

Díla ze soutěže Comgadu pro nadějné spisovatele.

Počátkem letošního roku vyhlásila společnost Comgad, která u nás distribuuje populární hru Zaklínač 2: Vrahové králů, soutěž o nejlepší krátkou povídku ze světa zaklínače. Zadání si žádalo, aby povídka plynule navazovala na události z konce prvního dílu hry a pokusila se (v době ještě před vydáním hry) předpovědět, jak začne její pokračování. Nyní máte možnost se podívat, jak si s tímto nelehkým úkolem poradili autoři těch nejlepších děl.

Stahujte patch v1.1 pro Zaklínače 2

Stahujte patch v1.1 pro Zaklínače 2

Odstraňuje protipirátskou DRM ochranu.

CD Projekt konečně vydal zpožděný patch v1.1 pro Zaklínače 2. Šestnáctimegabajtováý update opravuje nejnutnější bugy (jejich seznam) a především odstraňuje protipirátskou DRM ochranu.

Patch od Comgadu určenou pro českou verzi Zaklínače 2 lze stáhnout přímo z oficiálního webu a zabere pouhých 16MB.

"Největší změnou je odstranění DRM. Díky tomu si mohou hráči nainstalovat a hrát Zaklínače 2 na libovolném počtu PC a vyžadován už není ani aktivační kód," píše se v oficiálním popisku.

Číst více...

Co opravuje patch pro Zaklínače 2?

Co opravuje patch pro Zaklínače 2?

Zlepšení plynulosti a technické záležitosti.

Nic nenasvědčuje tomu, že by patch 1.1 pro Zaklínače 2 stihl vyjít dnes večer, jak CD Projekt Red plánoval. "Bohužel servery stále nefungují. Polský tým dělá vše pro to, aby byly co nejdříve zprovozněny," napsal Comgad na svém Facebooku před pár hodinami.

Každopádně už je k dispozici podrobný seznam změn, které update 1.1 pro všechny jazykové verze hry přinese, z čehož je patrné, že již je hotov. "Pokud jste narazili na něco, co mezi opravami chybí, neděste se, pracujeme na dalším patchi na příští týden," uklidňují vývojáři.

Patch 1.1

Číst více...

Zaklínač 2 má být pro Xbox 360

Včetně vyjádření Comgadu k lokalizaci.

Asi tu situaci znáte: někdo vám něco řekne takzvaně mimo záznam, ale nesmíte to nikomu vyzradit. Proto včera zůstalo jen u věty, že "nový projekt potěší konzolové hráče".

Zaklínač 2: Vrahové králů

Zaklínač 2: Vrahové králů

Dnem i nocí jsme rozplétali strhující příběh, lovili hrůzné bestie, stopovali královrahy a vymetali nevěstince.

Nejeden by čekal, že polský Zaklínač 2 ho po tom krupobití článků už nemůže ničím překvapit. Každý, kdo takto skepticky uvažoval, ale pak o to více zachrochtá blahem, když do něj pronikne a v kůži mutanta Geralta z Rivie bude neúnavně cestovat po Severních královstvích, lovit hrůzné bestie, stopovat královrahy, rozplétat strhující příběh a vymetat nevěstince. Já jsem takto dnem i nocí plnými doušky hltal jedno z nejfantastičtějších herních dobrodružstvích po celý týden. Načež jsem jej po dohrání okamžitě spustil znovu – nejen protože je fenomenální, ale také proto, že fundamentální volba v prvním aktu nastaví dění v dalších dvou.

Za jedno dohrání totiž uvidíte sotva dvě třetiny z celkového obsahu. Jde tak snad o první RPG, kde vaše nesčetná rozhodnutí mají od samého začátku opravdu citelný, viditelný dopad na okolní svět, životy lidí v něm a hlavně samotný váš příběh. Druhé procházení Zaklínače 2 mi nabídlo diametrálně odlišný zážitek, leč v žádném případě nešlo jen o jeho „dobrou", resp. „zlou" verzi. A tak jestli vám bylo rozhodování v Mass Effect 2 (v kontrastu se Zaklínačem 2 rázem působí jako povrchně černobílý levoboček) nepříjemné, ve virtuálním světě na motivy díla Andrzeje Sapkowského si budete nejistotou rvát vlasy.

Mnohokrát jsem se při celém hraní zasekl, pomyslný jazýček na vahách se před nadcházejícím dilematem nerozhodně pohupoval a já v mysli přehazoval pro a proti přípustných rozhodnutích. Téměř pokaždé jsem si byl schopen obhájit obě východiska a zavrhnutí toho druhého jsem vždy aspoň trochu litoval. Jsou nelidští partyzáni Scoia'tael utlačovanými bojovníky za svobodu, nebo jen prachbídnými teroristy? Měl by si zaklínač všímat pouze svého, nebo se může plést do, zde tak komplikované a intrikami protkané, politiky? Lze rozpoutání chaosu v celém království ospravedlňovat morálním nárokem na odplatu za smrt svých nejbližších?

Číst více...

Jaký je tištěný návod k Zaklínači 2?

Není takový jako k Dragon Age 2.

Pokud jste stejně jako recenzent Miloš Bohoněk nedávali bedlivý pozor při čtení tiskovek Comgadu, možná vás také překvapí, že součástí Zaklínače 2 je tištěný průvodce hru. Něco takového tu nebývá zvykem a objevilo se to jen u jedničky nebo u Dragon Age II, byť oproti němu je tento trochu menší a komornější.

Oprava Zaklínače 2 příští týden

Ovládání si ale můžete změnit už teď.

Comgad dnes dostal zprávu od polského CD Projektu Red, že na příští týden připravují vydání nového patche. "Měl by - mimo jiné - přinést lepší možnost úpravy klávesových zkratek a invertování myši. Patch bude pochopitelně fungovat i na českou verzi hry." Jestli bude nějak řešit i občasné padání hry, se kterým se setkáváme při recenzování, není jasné.

BioWare: Zaklínače 2 nehanil náš člověk

Sehnáno i vyjádření Metacritic.

Protože včerejší kauzička vyvolaná webem TheGX (zviditelněná přes N4G) po sobě zanechala řadu otazníků a mohla někomu neprávem ublížit, vracíme se k ní s vyjádřením zúčastněných stran, které kvůli časovému posunu v USA reagovaly až s odstupem.

Zaklínač 2 si utahuje z Assassin's Creed

Můžete tam najít mrtvolu Altaira.

Jak vidno, v polském CD Project jsou docela hraví. Do Zaklínače 2 totiž dali milý easter egg, ve kterém si dělají legraci z populární série Assassin's Creed.

Zaměstnanec Bioware špiní Zaklínače 2?

V recenzi mu dává, samozřejmě, 0 z 10.

Pokračování kauzy, kdy agilní zaměstnanec studia Bioware hodnotil desítkou na Metacritic své dílo Dragon Age 2, ačkoliv hráči mu průměrně dávali hodnocení podstatně nižší, pokračuje. Jeden ze zaměstnanců BioWare totiž prý napsal recenzi Zaklínače 2 na Metacritic. A dal mu, jak jinak, uživatelské hodnocení 0 z 10.

Cutscény úvodních 20 minut Zaklínače 2

Erotická chvilka s Triss změkčena.

Kolegové z britského serveru Ve3tro.com grabnuli úvodních 20 minut hraní ze Zaklínače 2, abyste si o hře mohli udělat aspoň nějaký obrázek, když neexistuje demo.

Nejčastější potíže s aktivací Zaklínače 2

A mini-přídavky budou zdarma.

Domácí distributor Comgad sepsal FAQ pro řešení nejčastějších problémů s aktivací Zaklínače 2. Pomůže vám, pokud dostáváte různé chybové hlášky, jako např. že vaše sériové nebylo v databázi nalezeno, že není možné navázat spojení se serverem nebo že už bylo provedeno příliš mnoho aktivací.

Které překlady teď kutí Comgad?

Pracuje na plno hrách a patchích.

Šéf publishingu společnosti Comgad, Pavel Mondschein, zveřejnil na oficiálních stránkách Comgadu malé nahlédnutí do jejich lokalizační kuchyně.

Program večerní Zaklínač 2 párty

Co vše bude na programu?

Dnes večer v 19:30 se otevřou dveře do klubu v pražské Trojické ulici, kde se uskuteční velkolepá párty pro veřejnost k příležitosti zahájení prodeje Zaklínače 2. Chcete vědět, co vše čeká a proč byste měli nasednout na metro či tramvaj směrem Palackého náměstí, abyste tam osobně nechyběli? Soudě podle podrobného scénáře by na místě mělo být o zábavu postaráno:

Od kdy má jít aktivovat Zaklínač 2?

Známe ten čas přesně na minutu.

Pokud se řadíte mezi čekatele na Zaklínače 2, určitě vás zajímá, jestli vám ta krabička s Geraltem na obalu a nadstandardně bohatým obsahem uvnitř nebude jen tak zbytečně ležet na stole (tak jako dosud redaktorům, jejichž den D se bohužel neustále odkládal a nakonec nastal až dnes, v důsledku čehož se poctivé recenze hned tak neobjeví).

Zaklínač 2

Úplně jiné prostředí než znáte z úvodu.

Úplně jiné prostředí než znáte z úvodu.

Comgad: Zaklínač 2 jen tak nezlevní

Žádná sleva pár měsíců po vydání.

Ve včerejším online-rozhovoru jste se šéfa vydavatelské divize Comgadu ptali na všechno možné, ale jedna otázka tam od vás nezazněla. A to ohledně ceny hry. Poslední dobou se běžně stává, že mnohé velké áčkové hry jsou pár měsíců po vydání distributorem zlevněny třeba na polovinu. Lidé, kteří si ji pořídili v den uvedení na trh za plnou cenu, pak pochopitelně nejsou moc nadšeni.

Shrnutí první recenze Zaklínače 2

Názory polského časopisu CD Action.

Polský herní časopis CD-Action jako první na světě sehnal povolení zrecenzovat Zaklínače 2. Dle očekávání se hře dostalo vysokého skóre 9+/10, a to především za dospělý příběh, výbornou audiovizuální kvalitu, humor, vývoj hráčovy postavy a epický příběh, který se prý kvalitou a obsáhlostí vyrovná Mass Effectu 2.

Redakční blog: Zaklínáme až na kost

Příští týden bude nabitý. Co vše se děje?

1) Máme tolik obsahu k Zaklínači 2, že dny zbývající do jeho vydání nestačí na publikování všeho, ani když se vypouští po jednom (obvykle exkluzivním) materiálu denně. Největší i nejpředobjednávanější hře jara z pohledu českých hráčů se nikdo nevěnuje více - soudě dle ohlasů nebo čtenosti se zvýšená pozornost Geraltovi (viz i horní boxík s obsahovým speciálem) bohatě vyplácí. Téma Zaklínače 2 se tím vytěži skoro na maximum, takže když teď přišla nabídka na rozhovor s designérem misí, skoro z nás už nic nevypadlo...

Rozhovor s producentem Zaklínače 2

Bude následovat DLC či větší datadisk? A herní doba?

Vydání Zaklínače 2 se kvapem blíží, a proto jsme se obrátili na jeho producenta Tomasze Gopa, který toho ví v současné době o chystaném pokračování asi nejvíc. Krátce před uvedením hry na trh nám ochotně poskytl rozhovor a zde jsou jeho odpovědi na ty nejpalčivější otázky před vydáním:

Deník testerů Zaklínače 2 - třetí část

Myslíte si, že uzávěrka překladu je pohodička?

Už dvakrát jsme vám na našich stránkách přinesli deníčky testerů, kteří se podíleli na vzniku české lokalizace hry Zaklínač 2 (1. díl a 2. díl). A nyní nadešel ten den, kdy vám ve spolupráci s Comgadem přinášíme závěrečný díl. Myslíte si, že uzávěrka textů je pohodička? Že když je vše hotovo, tak se řekne: "Tak jo, jsme hotovi, tak si to teď ještě jednou projdeme celé a když se nám to bude líbit, dáme to do výroby."? Tak to tedy ne. Držte si klobouky, pojedeme z kopce.

Pozvánka na Zaklínač 2 párty

Dorazíte v předvečer vydání na bohatý program?

Dovolujeme si touto cestou pozvat čtenáře Eurogameru na nadcházející Zaklínač 2 párty.

Zaklínač 2 bude v Austrálii cenzurovaný

Musí mít přístupnost od 15 let.

Máte rádi teplo a říkali jste si, že by bylo fajn žít v Austrálii? Pokud máte zároveň také rádi videohry, nemají to tam zrovna růžové. Všechny hry pro dospělé musí na australském kontinentu vycházet hodně cenzurované a Zaklínač 2 nebude výjimkou.

Ohlédnutí za prvním Zaklínačem

Vzpomínky na Bílého vlka.

Ač se to nezdá, bělovlasý zaklínač Geralt letos na podzim oficiálně oslaví již čtvrté digitální narozeniny a navíc nám tento týden představí své nové dobrodružství! Pojďme se proto společně ohlédnout za dobrodružnou cestou bílého vlka ve světě jedniček a nul. Výprava to byla mnohdy turbulentní, až hlasitě bolestivá, ale ani čtyřleté mezidobí po slavnostním vydání nezůstalo hluché – mluvím například o vydání Rozšířené edice, vytvoření karetní hry Zaklínač nebo spuštění flashové hry Versus.

Česká verze Zaklínače 2 dokončena

Geralt bude umět jedenácti jazyky.

Zatímco čtete zápisky testerů z Varšavy datované pár týdnů zpětně, česká verze už je dokončena. "Lokalizace Zaklínače 2 byla schválena, hra zabalena a odeslána štandopede do výroby. Teď jen vymyslet nějaké zařízení, které by nás přesunulo rovnou o tři týdny dopředu a my mohli rovnou začít hrát :)," napsal distributor Comgad na svou facebookovou stránku.

Deník testerů Zaklínače 2 - druhá část

Jeden kolaps, pohledné slečny a oslava CZ na tabuli.

Pokud jste si četli první díl deníčků testerů hry Zaklínač 2: Vrahové králů, už asi netrpělivě čekáte na další nášup. Samozřejmě vás nemůžeme zklamat, a tak přinášíme pokračování, které zachycuje následující dva týdny pobytu ve Varšavě. A že to byly výživné dva týdny. Zahrnovaly jedno stěhování, jeden kolaps (naštěstí jen počítače), slušný počet pohledných slečen ve hře i mimo ni a rozšíření oslavného nápisu o českém testovacím týmu na tabuli v testovací místnosti.

Práce na konzolovém Zaklínači 2 nezačala

Studio nezvládá dva projekty naráz.

Některými herními servery ráno proběhla zpráva o tom, že CD Projekt v jakémsi televizním polském pořadu údajně potvrdil konzolovou verzi Zaklínače 2. Dle očekávání se to ukázalo jako omyl či novinářská kachna.

Deník testerů Zaklínače 2 - první část

Zápisky pracovníků Comgadu z varšavské mise.

Práce betatestera je ta nejlepší na celém světě. No řekněte sami – mít možnost hrát nejnovější pecky, ke kterým se ostatní dostanou až za několik měsíců, a ještě za to dostávat zaplaceno? No bomba! Celý svět teď šílí po Zaklínači 2 a netrpělivě čeká na Geraltova nová dobrodružství, a přitom se mezi námi nenápadně potuluje několik vyvolených, kteří měli to štěstí, že tuhle hru už dojeli až do konce. Ti se mají!

Zaklínačský medailon k prvnímu dílu

V novém designu přibalen k reedici.

Aby distributor Comgad přiživil zájem o Zaklínače 2, rozhodl se k Rozšířené edici prvního dílu Zaklínače přibalovat medailon v novém designu. Narozdíl od původního přívěsku, který byl svého času rychle rozebrán, však tentokrát bude v trochu jiné a praktičtější podobě.

Digitální distribuce GOG.com expanduje

Nové funkce a jediný pre-load Zaklínače 2.

Digitální distribuce GOG.com se má čile k světu a její provozovatel chytře využil sledované konference k Zaklínači 2, aby si trochu přihřál polívčičku pro tento svůj druhý projekt. Nutno dodat, že se čím chlubit skutečně má.

Jak funguje ochrana Zaklínače 2?

CD Projekt to objasnil na konferenci.

Polský CD Projekt dnes uspořádal konferenci, kde zveřejnil podrobnosti o fungování protipirátské ochrany v Zaklínači 2. Bude obsahovat systém SecuRom, který vyžaduje jednorázovou aktivaci. Po instalaci se stáhne padesátimegový soubor z internetu, ale od té doby už připojeni být nemusíte.

Zaklínač 2 hloubkové dojmy

Předvoj recenze po opakovaném dohrání třetiny hry.

V návaznosti na víkendový fotoseriál vám nyní přinášíme slíbené textové dojmy z preview-verze Zaklínače 2, kterou nám polský CD Projekt poskytl. Po dohrání prologu a prvního aktu, které byly v novinářské verzi k dispozici, můžeme již v úvodu s klidným svědomím říci, že se máme opravdu na co těšit!

Srovnání detailů Zaklínače 2

Na co má nastavení ve hře vliv?

Na německém serveru PC Games se objevilo první srovnání různých grafických nastavení Zaklínače 2.

Zaklínač 2 fotoseriál

Komentujeme rozehrávání z úvodních čtyř hodin.

Vydání druhého Zaklínače se kvapem blíží a z novinářské verze, kterou testujeme již od včerejška, vám v brzké době přineseme plnohodnotné dojmy. Důkladné rozehrání hry ale vyžaduje mnohem více času, a proto jsme pro vás připravili aspoň malou ochutnávku v podobě screenshotů.

Zaklínač 2

Obléhání hradu, Nemrtví či nepřátelský tábor.

Obléhání hradu, Nemrtví či nepřátelský tábor.

Na App Store vyšel Zaklínač: Versus

Kolová MMO pro Apple zařízení.

Majitelé iOS zařízení (iPod Touch, iPad, iPhone) už mají možnost stáhnout si hru The Witcher: Versus. Jde o remake hry, která už dříve vyšla jako flashovka hratelná v prohlížeči.

Zaklínač 2 (The Witcher 2)

Z poslední předváděčky před vydáním.

Sedíme na nedávné předváděčce fantasy RPG Zaklínače 2, kterou pro novináře uspořádalo Namco Bandai, a jsme doslova zasypáni questy.

Literární soutěž k Zaklínači 2

Napište povídku se začátkem druhého dílu.

Comgad přichystal ve spolupráci s CD Projektem RED literární soutěž k Zaklínači 2. Jejím cílem je napsat krátkou povídku o tom, jak by měl druhý díl Zaklínače začít a navázat na konec jedničky.

Zaklínač 2 má být hezčí než Dragon Age II

Producent se opřel do konkurence.

Při nedávné předváděčce Zaklínače 2 se redaktoři PC Gameru zeptali vývojářů z CD Projektu Red, jak se jejich dílko liší od konkurenčního Dragon Age II.

Pokud zamýšlíte "vyzrát" nad domácími obchodníky objednávkou Zaklínače 2 ze zahraničí nebo vyčkáním na budoucí slevu na Steamu, měli byste zbystřit. Vzhledem ke spekulacím, které se ohledně dostupnosti češtiny na jiných než výhradně českých verzích hry objevily, upřesnila společnost Comgad, jak to ve skutečnosti bude.

Zaklínač 2 byl dělán s ohledem na konzole

I na PC můžete hrát s gamepadem.

Tohle asi nejsou informace, které chtějí slyšet PC nadšenci. A PC nadšenci RPG her, které jsou kvůli konzolím výrazně zjednodušovány, už asi vůbec ne. CD Projekt totiž prozradil, že už od počátečního designu Zaklínače 2 se počítalo s tím, že bude existovat také na konzole.

Comgad: Pozor na šedý dovoz Zaklínače 2

Dejte si pozor, kde nakupujete.

Společnost Comgad vydala tiskovou zprávu, ve které varuje před šedými dovozy nadcházející RPG hry Zaklínač 2: Vrahové králů. Distributoři či vydavatelé obvykle proti šedému dovozu takto veřejně nebojují. Zaklínač 2 sice vyjde až 17. května 2011, ale již nyní prý Comgad dostává signály o snahách o zajištění šedého dovozu hry z jiných trhů.

Záklínač 2 bude mít obtížnost "insane"

Když umřete, musíte začít znovu. Úplně.

V RPG hře Zaklínač 2 bude také obtížnost s názvem "insane", tedy šílená. A bude… Inu, skutečně šílená. Pokud totiž ve hře zemřete, budete muset začít pěkně od začátku. A tím nemyslíme od začátku posledního checkpointu. Od začátku celé hry.

K Zaklínači 2 dostanete dárek

Chcete mít účinnější meče?

Pokud si na Xzone předobjednáte hru Zaklínač 2: Vrahové Králů, dostanete speciální in-game bonus – šermířskou sadu. Jedná se o sadu unikátních předmětů, které zlepšují statistiky pro boj s mečem.

16 konců pro Zaklínače 2?

Autoři to jen špatně formulovali.

Polští vývojáři z CD Projektu vysvětlili, co přesně měli na mysli svým nedávným výrokem o šestnácti různých koncích Zaklínače 2. Ve skutečnosti prý měli na mysli šestnáct různých stavů herního světa, vysvětlil Eurogameru designér Jan Bartkowicz.

Stáhnete si Zaklínače 2, zaplatíte pokutu

Sice bez DRM, ale bojují proti pirátům.

CD Projekt sice oznámil, že jejich Zaklínač 2 bude k dispozici na GOG.com bez jakékoliv DRM ochrany (zatím není jasné, zda bez DRM bude pouze GOG verze nebo i krabicové), ale proti pirátům budou tvrdě bojovat.

Zaklínač 2 na GOG.com bez DRM

Pouze exe soubor bez ochrany.

Někteří si mohou myslet, že jsou v CD Projektu šílenci. Sami říkají, že to o nich spousta lidí z branže říká. Zkouší ale nové věci a to se musí ocenit. Například se rozhodli vydat očekávané RPG Zaklínač 2 na svém GOG.com bez jakékoliv DRM ochrany. Dostanete pouze soubor s koncovkou exe, se kterým si můžete dělat, cokoliv jen budete chtít.

Únik o sběratelské edici Zaklínače 2

Bohatá náplň za nemalou cenu?

Sběratelská edice Zaklínače 2 se na krátkou dobu objevila na stránce amerického obchodu GameStop, ale byla vzápětí stažena. Jako první si jí všiml server BigDownload.

Datum Zaklínače 2 posunuto

Ale už je jistotou a platí i pro nás.

CD Projekt Red dnes oznámili, že akční RPG Zaklínač 2 vyjde oficiálně 17. května 2011. Společnost Comgad krátce poté potvrdila, že česká verze se objeví na pultech obchodů v ten samý den. Každopádně jde o odklad z dosud předpokládaného března a znamená to mimo jiné, že se Zaklínač 2 vyhne přímému souboji s březnovým Dragon Age II.

Dejte svoji tvář do Zaklínače 2

Můžete při tom vyhrát i originálku.

CD Projekt Red na svém oficiálním Facebooku oznámil zajímavou soutěž se Zaklínačem 2. Tváře jejích dvou vítězů se prý objeví přímo ve hře.

Proč nebude Zaklínač 2 s českým dabingem?

Comgad to vysvětluje změnou situace na trhu.

Fakt, že Zaklínač 2 bude lokalizován do češtiny pouze formou titulků, mnoho hráčů nepotěšil. Nová dobrodružství Geralta si tak hráči užijí bez českého dabingu, který byl u prvního dílu pro většinu lidí velkým pozitivem.

Zaklínač 2 bez českého dabingu

Na lokalizaci pracuje stejný tým.

Společnost Comgad skrze tiskovou zprávu oznámila, že lokalizace Zaklínače 2 je již v plném proudu a tentokrát bude ve formě titulků.

Jak dlouhý bude Zaklínač 2?

Příběh pořád nebude lineární.

CD Projekt představoval na Eurogamer Expo novinky ohledně Zaklínače 2 a dozvěděli jsme se pár zajímavých nových informací.

Zaklínač 2

Žalář, mučírna a peklo.

Lidé v polském studiu CD Projekt Red přistupují k vývoji jinak než většina ostatních. Berou si ho velmi, velmi osobně a pokračování Zaklínače, nyní s podtitulem Assassins of Kings, bych přirovnal k jejich vlastnímu děcku. Stejně jako většina ostatních, ani já jsem na gamescom prezentaci nevycházel z úžasu nad jejich nadšením ze hry, nad jejich zdravým sebevědomým i láskou k Sapkowského univerzu. Ono už jen to, že hru předvádí hned pětice vývojářů – tedy nikoliv producenti či PR maníci, ale skutečně lidé, kteří tu hru dělají – o něčem svědčí.

Zaklínač 2 bude mít 16 konců

Plus další zajímavá čísla.

CD Projekt oznámil, že očekávané pokračování Zaklínače bude mít dokonce obří počet šestnácti konců. První hra měla konce tři.

Uložené pozice ze Zaklínače ovlivní dvojku

Podobně jako u Mass Effect.

CD Projekt prozradil, že byste si měli zachovat uložené pozice z prvního Zaklínače. Půjdou totiž nahrát do Zaklínače 2 a budou ovlivňovat to, jak se k vám budou ostatní chovat. Stejně jako v případě Mass Effect 2.

CD Projekt: DRM Zaklínače 2 se nebojte

Reakce na vyjádření Namca o ochraně.

Nedávno probíhaly internetem zvěsti, že by Zaklínač 2 snad mohl mít DRM ochranu, která by vyžadovala neustálé připojení k internetu. Tyto spekulace byly založeny na vysloveném názoru Oliviera Comteho, viceprezidenta Namco Bandai, což je západoevropský vydavatel Zaklínače 2.

CD Projekt o Zaklínači 2 v ČR

Upřesnil včerejší zprávu Namco Bandai.

Včerejší novinka o distribuci Zaklínače 2 firmou Namco Bandai vyvolala menší podvižení kvůli možným důsledkům na jeho uvedení v ČR. Eurogameru se kvůli tomu dnes ozval Milan Czarnowski, šéf lokalizačního oddělení a prokurista bývalého CD Projektu Czech, aby vysvětlil, že tisková zpráva od Namco Bandai nebyla úplně přesná.

Zaklínač 2 našel distributora

Ale překvapivě mluví jen o PC verzi.

Vedení polského CD Projektu může mít zase o něco klidnější spaní. Po zbavení se polské a maďarské pobočky dnes podepsali smlouvu s distributorem Namco Bandai o vydání PC verze Zaklínače 2 (The Witcher 2: Assassins of Kings) v Evropě.

Co bude dál s českým CD Projektem?

Ve vzduchu se po prodeji vznáší mnoho otazníků.

Od pondělního odpoledne, kdy polský CD Projekt (dosavadní majitel CD Projekt Czech) oficiálně oznámil své rozhodnutí opustit český trh a prodej zdejší pobočky firmy novému vlastníkovi, se ve vzduchu vznáší nejeden otazník, co vlastně bude dál. Pokusíme se objasnit situaci, shrnout všemožné spekulace a zamyslet se nad důsledky této změny.

Witcher: White Wolf není zrušen

CD Projekt zvažuje, co s konzolovou hrou.

CD Projekt RED oznámil, že původně plánovaná konzolová verze The Witcher: Rise of the White Wolf ještě není definitivně u ledu.

The Witcher 2

Vypadá ještě lépe, než se čekalo.

Vypadá ještě lépe, než se čekalo.

Zaklínač 2 počátkem roku 2011

CD Projekt prozradil další detaily.

Polská společnost CD Projekt oznámila, kdy by mělo vyjít očekávané RPG Zaklínač 2. The Witcher 2: Assassins of Kings, jak bude znít oficiální název hry, by měl vyjít v prvním čtvrtletí roku 2011 na PC. V plánu jsou také konzolové předělávky hry, ale datum jejich vydání zatím nebyl oznámen.

Oznámení Zaklínače 2 v březnu

Kvůli němu bylo They uloženo k ledu.

O problémech okolo polského CD Projektu se mluví nejen v kuloárech a potíže dnes přiznal i jeho spoluzakladatel Marcin Iwinski.

Převzetí CD Projektu ukončeno

Polská společnost získala potřebné finance.

Tak už je to oficiální. Počátkem října jsme psali, že se chystá spojení polského CD Projektu a polské počítačové firmy Optimus S.A. Nyní už je toto propojení obou firem oficiální a mateřská pobočka CD Projektu tak získá v období finanční krize potřebné finance na své projekty.

Zaklínač 2 s víc erotikou

Autoři cílí na dospělejší publikum.

Adam Badowski z CD Projektu neboli šéf vývoje Zaklínače 2 se ještě jednou vyjádřil k nedávnému uniklému videu.

Zaklínač 2 (Witcher 2)

S novým enginem a střídáním dne s nocí.

Když byl vloni oznámen konzolový port polského Zaklínače, říkali jeho tvůrci otevřeně, že jde o technologii, se kterou se chtějí naučit a později jí využít při tvorbě dvojky.