The Witcher 3: Wild Hunt Zpravodajství

Jak moc by takový port musel být ořezaný, aby se na málo výkonné hybridní konzoli od Nintenda vůbec rozběhl? Vzpomeňte si, jak rozlehlý otevřený svět v některých herních situacích (ne)zvládaly standardní modely PS4 a Xbox One, nebo jaký hardware jste museli mít v PC, abyste si vše pořádně užili.

Zlevnění Zaklínače 3 v edici Hra Roku

S datadisky za fajn cenu.

CD Projekt Red sice může mrzet, že z popularity fantasy RPG svého času nevyždímal mnohem více, když k tomu existoval obrovský potenciál. Fanoušci by jistě brali více velkých přídavků než pouhé dva.

Letos si někde zahrajete za Geralta

Ale ne v Zaklínači.

Vzetí postavy z jedné slavné série a umístění jejího autentického modelu do jiné je poslední dobou v módě, protože pomáhají všem zúčastněným, není s tím tolik práce a pro hráče to je asi zajímavější než nějaké bonusové skiny. Nyní trend patrně potká i sérii Zaklínač (Alza.cz), která se těmto trochu laciným prolínáním dosud úspěšně vyhýbala.

Zaklínač 2 vylepšen pro Xbox One X

A také Fable či Forza.

Zásadní novinku pro majitele Xbox One X (Alza.cz) potvrdil dnes odpoledne Microsoft. Pro výkon silné konzole vyšperkoval několik starších hitů - Zaklínač 2 (Alza.cz), Crackdown 1, Fable Anniversary a Forza Horizon. Dostupné jsou hned ode dneška.

Cyberpunk 2077 ambicióznější než Zaklínač 3

Co utrousil šéf CD Projektu Red?

Když se vývoj tak ukrutně vleče a údajně se dříve potýkal s četnými problémy (které by již nyní měly být zažehnány), takže stále není co ukázat ani nelze mluvit o konkrétních herních vlastnostech, přestože na nich momentálně dělá 300 lidí (3x více než na kartičkách Gwent), nezbývá CD Projektu Red než tlachat naprázdno.

Xbox One X update Zaklínač 3 s HDR?

Xbox One X update Zaklínač 3 s HDR?

Má být na spadnutí.

Vážně málo stačí k tomu, aby se dostal do zpravodajství. Na druhou stranu není divu, když jde o jednu z nejlepších her uplynulých let.

Zdá se, že CD Projekt by ještě do Vánoc mohl vydat slibovaný Xbox One X update pro Zaklínač 3 (Alza.cz).

Vydedukováno to bylo na základě nepatrné drobnosti - změny stavu z "ve vývoji" na "již brzy" v tabulce podporovaných her na stránce Microsoftu.

Číst více...

Ano, Geralt nemá správnou barvu vlasů a najdete i nějaké jiné nedokonalosti, ale jinak se tohle nadšenecké dílo jeví velmi nadějně a rozpočet zjevně nebyl nízký. Takže snáz přijmete odklad termínu celého hodinového snímku z prosince na 21. června 2018.

CD Projekt RED: "Chamtivost necháváme na ostatních."

Z Cyberpunk 2077 další Star Wars: Battlefront 2 snad nebude.

Šéf CD Projektu, Adam Kicinski, trošku postrašil fanoušky. V polském rozhovoru Strefa Inwestorow totiž řekl: "Zajímá nás, aby byl Cyberpunk komerčně ještě významnější." Dále také řekl: "Online je velmi důležité nebo velmi doporučené, pokud chcete dlouhodobý úspěch."

Zaklínač 3 bez aplikování patche běží na Xbox One X 60 snímků za sekundu

Když dáte do svého Xbox One X disk se hrou Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz) pro Xbox One a nestáhnete si patch, hra vám poběží v 60 snímcích za sekundu. A podle videí vypadá v 60fps vážně moc dobře.

Je to totiž jedna z mála her, která byla vydána bez uzamčeného framerate, takže může krásně využívat výkonný hardware nové konzole od Microsoftu.

Podívejte se na video, kde NX Gamer porovnává verze na Xbox One X a na Xbox One.

Číst více...

Zaklínač 3 v GOTY edici zlevněn

Výhodná kompilace.

Teď, když hra podporuje PlayStation 4 Pro (náš technický rozbor), nastal ten správný čas ji ještě jednou "protočit", řekli by obchodníci. A nesejde, že ji brzy budou už dva a půl roku (od května 2015), protože ji na poli RPG dosud nic novějšího nepřekonalo. Ani že se jen těžko budou hledat jedinci, kteří ji ještě nevlastní.

Vyšel Zaklínač 3 patch s podporou PS4 Pro

Tak nakonec to nebylo pouhých pár dnů, jak se slibovalo, nýbrž skoro měsíc.

Nyní už to ovšem nikdo nebude řešit, protože hlavní je, že oficiální patch přinášející podporu PlayStation 4 Pro do Zaklínač 3 (Alza.cz) už vyšel a je volně k mání z PlayStation Store.

Má mít jen nějakých 140 MB, takže pohoda. Bohužel se zatím neví, co všechno tato podpora v praxi znamená, jestli skutečně to slibované renderování v dynamickém 4K - CD Projekt přesný výčet změn ve verzi 1.50 neposkytl.

Číst více...

Jak možná víte, ještě před vznikem prvního dílu Zaklínače (Alza.cz) od CD Projektu se plánovala ta samá, od spisovatele oficiálně licencovaná hra v polském studiu Metropolis Software, která nakonec nikdy nespatřila světlo světa.

Minulý týden létala éterem zpráva, jak málo měl tvůrce knižní předlohy dostat za práva na vytvoření hry. Od té doby to zúčastněný Adrian Chmielarz popřel a dozvěděli jsme se správnou výši částky.

Že by právě tohle bylo příčinou, proč slavnému polskému spisovateli fantasy hrůzou vstávají vlasy na hlavě, když někdy zaslechne o populárních hrách od CD Projektu Red a proč je moc nemusí?

Kacper Niepokolczycki ze studia CD Projekt Red měl na letošním ročníku konference GDC přednášku, kterak do datadisku O víně a krvi pro Zaklínač 3 (Alza.cz) vznikalo město Beauclair. Během hodiny se tak dozvíte, jak probíhal celý vývoj, od počátečního návrhu až po podobu, jakou jste zažili ve hře:

Takhle šlape Zaklínač 3 v rozlišení 8K

Kochejte se, pokud můžete.

Asi to není první takové video, přesto stojí za pozornost. YouTube kanál Thirty IR natočil Zaklínač 3 (Alza.cz), jak běží v mimořádně vysokém rozlišení 7680x4320.

CD Projekt RED oznámili, kolik už prodali kusů ze své herní série Zaklínač (koupit na Alza.cz). Je to po celém světě přes 25 milionů kusů. Také řekli, že v roce 2016 měli příjmy 584 milionů zlotých, z čehož je čistý zisk 251 milionů zlotých. V převodu na české koruny je to zisk 1,6 miliardy korun.

Šance na Zaklínač 4 vzrostla, CD Projekt otáčí

+ nejzažší termín Cyberpunku.

Psal se květen 2016, kdy studio hlasitě všechny ujišťovalo, že pokračování dobrodružství Geralta neplánuje ani tehdy nevyvíjí, a že šlo o završení trilogie. Avšak ukazuje se, že to spíš byla jen taková snaha přinutit ke koupi datadisku O víně a krvi...

Není to jméno, které byste měli s polským studiem asociované, obvykle za něj navenek vystupuje někdo jiný. Daniel Maikowski je jedním ze zakladatelů a drží 11 procent akcií, což z něj dělá jednoho z hlavních akcionářů.

Jestli za to vděčí pozitivním ohlasům na betu karetní hry Gwent či (dle našich informací velmi dobře prodávané) GOTY re-edici Zaklínač 3 (Alza.cz) z konce léta, po tom mohou pátrat analytici, nebo musíme počkat do konce března na oznámení oficiální finanční zprávy.

Zaklínačský Super Turbo Mod 3.0 v traileru

Hře budou za chvíli dva roky, to ovšem nebrání nadšencům v práci na modifikacích. Essenthy Onigami připravuje k brzkému vydání Super Turbo Lighting mod 3.0, který v Zaklínač 3 (Alza.cz) vylepší vizuální stránku. Nový trailer:

Jak známo, tato úprava upravuje částicové efekty a barvy, mění nasvícení každé zóny v základní hře, zvyšuje dohlednost do dálky, zdokonaluje nasvícení mezi cutscénami a normálním hraním, redukuje mlhu, vylepšuje efekty vody atd.

Číst více...

Jméno Damien Monnier vám asi nic neřekne. Když ovšem dodáme, že šlo o senior game designéra Zaklínač 3: Divoký hon (Alza.cz) a dokonce hlavního designéra Gwent, v tvůrčím týmu prý velmi oblíbeného, není na škodu zbystřit.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 4. listopadu

GOTY Zaklínač 3 za 820 Kč, kolik se prodalo GTA 5 nebo Football Manager šílenec.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Tenhle přístup je nám mimořádně sympatický a CD Projekt Red tím opět vybočuje z davu. Než předělávat každou hru z posledních let do rozlišení 4K kvůli jedné inovované konzoli, na čemž se pokusí přiživit snad každý, ale rozdíly bývají jen drobné a beztak 4K TV/monitor vlastní stále málo lidí, má mnohem lepší věci na práci.

Uložené pozice ze Zaklínač 3 nekompatibilní s re-edicí

+ balení bez dárků, nízká česká cena.

U čtvrtečního oficiálního oznámení re-edice Hra roku to samozřejmě nemohlo skončit. Komunita okolo Zaklínače je nadmíru zvědavá a povedlo se ji vypáčit z tvůrců pár doplňujících informací (vedle přípravy dalšího patche na 30. srpna).

Zaklínač 3 z miliardy pixelů

Dechberoucí podívaná.

O technologii Nvidia Ansel jsme tady už jednou psali. Mimojiné do hry přinese podporu velmi vysokého rozišení pro vytváření úchvatných screenshotů (detaily).

Zaklínač 3 s podporou Nvidia Ansel

Co umožní hračičkám?

Jedna z nejoblíbenějších her posledních let dostane v půlce srpna aktualizaci, která do ní přidá podporu technologie Nvidia Ansel pro všechny hračičky a umělce. Díky ní bude možné v Zaklínač 3 (Alza.cz) vytvářet úžasné 360-stupňové panoramatické snímky.

Milujete tuhle sérii od CD Projektu RED, ale nevoní vám styl soubojů. OK, pak se vám může líbit neoficiální modifikace The Enhanced Edition (neplést s re-edicí hry, která se nakonec nekoná, bude jen GOTY edice).

Rozloučení překladatele série Zaklínač

+ fotka bonusů z limitky.

Dnes vydaný (pro všechny hráče odemčený) přídavek O víně a krvi (Alza.cz, recenze) završuje herní ságu Zaklínač na několik příštích let. Její dvorní lokalizátor Filip "Aletheias" Ženíšek z Comgadu při této příležitosti napsal rozloučení za celý překladatelský tým do češtiny, který v minulých letech řidil (thx fansite). Není se tedy třeba bát, že by se přepracován odebral do důchodu, jen už prostě od něj dlouho nic z tohoto univerza neuvidíme:

Úvodních 20 minut z O víně a krvi

+ změny v patchi česky.

S blížícím se vydáním datadisku logicky roste intenzita materiálů, které se k nám dostávají. Třeba na IGN natočili úvodních 20 minut z hraní O víně a krvi (Alza.cz), které se už jinak na PS4 dá pre-loadovat před zítřejším odemčením (grafický rozbor, recenze).

Student programu Erasmus a vytrvalostní sportovec Miloš Bohoněk zveřejnil vůbec první ukázky z české lokalizace O víně a krvi pro Zaklínač 3. Dle jeho názoru odvedli překladatelé z Comgadu opět výbornou práci, podobně jako u Warhammeru.

Nikdo z běžných smrtelníků zatím rozšíření O víně a krvi (Alza.cz) nehraje a novináři jsou pod částečným NDA, takže vše berte s rezervou a jen jako takový odhad, čerpající z dosud dostupných podkladů, které nemusely být kompletní.

Zatímco před týdnem ještě ředitel vývojářů Konrad Tomaszkiewicz říkal, že doufá v návrat k sérii někdy v budoucnu a že se těší, až se dozví další plány od vedení, jeho šéf a spoluzakladatel studia nyní řekl Eurogameru něco trochu jiného:

Teaser trailer z druhého datadisku do Zaklínač 3

Deset minut před uvolněním embarga na dojmy (čtěte je zde!!!) přišla od CD Projektu Red tiskovka, ve které potvrzuje termín vydání O víně a krvi na 31. května, jak v neděli uteklo ze Steamu. Současně s tím z druhého datadisku pro Zaklínač 3 (Alza.cz) zveřejnil teaser trailer a pár obrázků:

V tiskovce bylo řečeno, že jde opravdu o poslední Geraltovu misi v příběhu Z3: s více než 90 novými questy a více než 30 hodinami nových dobrodružství. To je nárůst o polovinu oproti dříve slibovaným 20 hodinám, hra je tedy větší, než se předpokládalo.

"Myslím, že na toto rozšíření hráči jen tak nezapomenou. Společně s ním dostanou také ohromné množství dalších bonusů, například dynamický systém význačných bodů, nový balíček pro gwint, nový mechanismus mutací do závěrečné fáze hry a dokonce místo, jež by mohlo být Geraltovým domovem... A to vše je zasazeno do oblasti, která je velká jako Země nikoho ze základní hry," řekl Konrad Tomaszkiewicz, ředitel vývoje hry.

Číst více...

Oficiální popisek druhého datadisku pro Zaklínač 3

Barvení zbroje a nastínění příběhu.

Domácí facebooková fanstránka o Zaklínači 3 přeložila oficiální popisek vlastností druhého datadisku O víně a krvi, který o víkendu na krátkou chvíli unikl na Steamu - společně s tím termínem vydání poslední dny května, jak jsme informovali již včera. Více v našich dojmech z rozehrání již zítra odpoledne:

Kéž by něco takového bylo ve hře od začátku, povzdychnete si možná. Ale nevadí, řešení by měl mít pilný nadšenec s přezdívkou Skacikpl, jehož připravovaná FPS modifikace by měla umožnit hraní Zaklínač 3 (Alza.cz) v pohledu z vlastních očí. Dosud to s jinými úpravami šlo jen ze sedla koně, ale ne v celé hře. Mrkněte se na prvních pár ukázek jeho práce:

Budoucí plány CD Projektu nastíněny

Z finanční konference.

Jako veřejně obchodovaná společnost pořádá polský CD Projekt pravidelné finanční konference a ta z dnešního rána právě skončila. Co jsme se tam dozvěděli nového? (thx Eurogamer.pl)

Kolegové z italského Eurogameru se vypravili do Varšavy na návštěvu CD Projekt Red a popovídali si s hlavním (senior) scénáristou studia, kterým je Jakub Szamelek. Utrousil pár drobků o druhém datadisku pro Zaklínač 3 (Alza.cz), o kterých jste možná nevěděli.

Zaklínač 3 pokračování mít bude

Vyjádření šéfa CD Projektu.

Vždycky se říkalo, že Zaklínač 3 bude završením trilogie a příběhu Geralta. To nadále platí, zároveň to ale nevylučuje další díly či hry z tohoto univerza.

Zaklínač 3 má na Game Awards 2015 nejvíce nominací

Má nominace v celkem sedmi kategoriích.

Zaklínač 3 se stal nejúspěšnější hrou v počtu nominací na letošní The Game Awards. Získal celkem sedm nominací. Na druhém místě je Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain s pěti nominacemi. Obě tyto hry se poté společně utkají v nejdůležitější kategorii - Hra roku. Spolu s nimi bude bojovat o toto ocenění ještě Bloodborne, Fallout 4 a překvapivě Super Mario Maker.

CD Projekt: Zaklínač 3 dokázal, že lidé chtějí velké hry

Existují i lidé, kterým nestačí pár hodin v Call of Duty.

V poslední době se říká, že hráči nechtějí hrát stohodinové epické hry. Mělo se za to, že moderní hráč raději stráví u jednoho titulu několik málo hodin a pokud je hra delší, jednoduše ji nedohraje. Jose Teixeira, který pracuje u CD Projektu na vizuálních efektech, s tím částečně souhlasí. Ale pořád existuje segment lidí, kteří mají velké hry rádi. "Zaklínač 3 alespoň dokázal, že hráče stále více baví velké hry," řekl pro MCV.

V souvislosti s úterním vydáním datadisku Srdce z Kamene (shrnutí recenzí, trailer) sáhl domácí distributor Cenega Czech po plošném snížení ceny základní hry na našem trhu.

Do redakcí zahraničních magazínů jako PC Gamer či PC Games v minulých dnech přišla krabicovka brzkého datadisku Srdce z Kamene pro Zaklínač 3. Ano, ta, jejímž smyslem je hlavně fyzický dárek pro fanoušky (na Alza.cz ještě stále mají), zatímco desetihodinové rozšíření hry si musejí stáhnout přes přiložený kód z internetu.

Debutových 10 minut z datadisku pro Zaklínač 3

Sestřih z hraní od tvůrců.

U nás sice dnes slavíme státní svátek, takže "premává" málokdo, ale ve světě je to pondělí jako kterékoli jiné. CD Projekt Red proto uvolnil vedle kupy obrázků i vůbec první video z hraní datadisku Heart of Stone (Srdce z kamene) pro Zaklínač 3.

Nějaký řadový uživatel oficiálního fóra se zkusil zeptat, moderátorka Karolína z CD Projektu Red mu ochotně velmi podrobně a otevřeně odpověděla. Tím nestandardně odtajnila cenné interní informace, které se obvykle nepouštějí ven nebo splynou s ostatním ve čtvrtletních finančních výsledcích korporací.

Co pečou tvůrci Zaklínače 3 s Electronic Arts?

Akvizici prý ne, tak o čem jednají?

Poklidné deštivé pondělí rozbouřila odpoledne divoká spekulace DSOGaming o údajném odkoupení studia CD Projekt Red, tvůrců Zaklínač 3: Divoký hon (Alza.cz), gigantem Electronic Arts.

Vlastní zpráva - Tím nejzajímavějším na odpoledním odhalení termínu (13. října 2015) Srdce z kamene pro Zaklínač 3 bylo oznámení CD Projektu Red, že nakonec vyjde i v krabicové verzi. S tou se přitom původně vůbec nepočítalo, mělo jít jen o digitální vydání. Takhle bude mít datadisk pro celý trh větší význam, než se dosud myslelo.

Drobky o datadisku pro Zaklínač 3

Co se kde utrousilo?

Navzdory rychle se blížícímu říjnovému vydání ještě nebyla Srdce z Kamene (Hearts of Stone) oficiálně a plnohodnotně představena od CD Projektu Red.

Ukázka hudby z datadisku pro Zaklínač 3

I pouhých 20 vteřin vás dostane.

První velký datadisk Heart of Stone pro Zaklínač 3 vyjde někdy v říjnu jen digitální cestou - více o něm v oznámení, případně v článku o cenové politice. Brzy by se měl objevit oficiální trailer.

Úprava románků v Zaklínač 3 už v příštím patchi

Není to nějaká převratná novinka, o těchto plánech se už vědělo.

Důležité je, že změnu přinese už příští patch pro Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz). A že se k tématu CD Projekt Red pro Kotaku znovu vyjádřil, aby vysvětlil, o co půjde:

"Přidáme do hry dodatečné dialogy pro Triss a Yennefer v reakci na ohlasy fanoušků. Přečetli jsme si mnoho názorů v našich diskusních fórech od lidí, kteří nebyli spokojeni, jak se jejich volby v milostných vztazích nakonec vyvrbily. Proto to chceme řešit přidáním pár dodatečných možností do konverzací."

Číst více...

Nejlepší rané mody pro Zaklínač 3

Extrémní počasí, apokalypsa, změna tváře...

Netrvalo to ani týden od vypuštění ModKitu a nadšenci připravili celou řadu prvních zajímavých modifikací pro PC verzi Zaklínač 3: Divoký hon (koupit na Alza.cz).

U nejpopulárnějších her patří takové objevy až po čase mezi delikatesy. Ze Zaklínač 3 byla vyškrtnuta jedna scéna, kterou si nyní můžete dodatečně aktivovat, protože datové soubory ve hře zůstaly.

Nové stolní RPG Zaklínač

Od tvůrců Cyberpunku.

Z mimořádné popularity květnového Zaklínače 3 bude těžit nově oznámené stolní/deskové RPG se shodným názvem.

Zaklínač 3 dostane mód New Game+

Poslední z mini DLC.

CD Projekt je v mírném časovém skluzu kvůli patchům, což ovlivnilo harmonogram vydávání slíbených malých DLC. Tím posledním bezplatným do Zaklínač 3 se stane režim New Game+.

Od zítřka, 23. července, si fanoušci této série budou moci stáhnout nezvyklé DLC zdarma pro tento týden. Stanou se jím nové dokončovací údery, nebo chcete-li animace, které by člověk čekal spíš v nějakém patchi bez větší propagace.

Takhle se Geralt svižněji pohybuje v opatchovaném Zaklínač 3

Už neběhá na místě v kruzích, což může komplikovat např. souboje, ale nyní se dokáže okamžitě otočit na místě a pokračovat hned v pohybu jiným směrem. Tuto na první pohled nenápadnou, ale dle našeho názoru důležitou novinku do Zaklínač 3 přinesl včerejší patch 1.07, stačí zapnout alternativní mod pohybu postavy v nastavení hry.

Číst více...

Trvalo to nakonec o týden déle, než se původně předpokládalo, ale nakonec se CD Projektu Red přeci jen podařilo dodělat zásadní patch 1.07 pro Zaklínač 3 a vydat ho ještě před začátkem víkendu.

UPDATE - Po dřívějším nedopatření s nehotovou verzí bylo oznámeno, že DLC s alternativním vzhledem Ciri do hry Zalínač 3 bude ve finální, už správně fungující verzi, zdarma vypuštěno někdy tento týden. Přinese kosmetické změny postavy, něco jako předtím podobné přídavky Triss a Yennefer. Zato ten slíbený patch 1.07 stále nikde...

V Zaklínač 3 se vylepší vztah s Triss

Reakce na ohlasy fanoušků.

Kvůli důrazu na Yennefer a pletky s ní byla v Zaklínač 3 trochu upozaděna jiná ženská postava Triss, která hrála prim ve dvojce. To se hráčům nelíbí a začíná se to více řešit až nyní, kdy mnozí absolvují druhý průchod hrou a zkoušejí odlišné volby.

Vlastní zpráva - krátce po pochlubení se čtyřmi miliony prodaných kusů, na což reagoval akciový trh nárůstem hodnoty CD Projektu RED o 14 procent, přinesl polský list Gazeta finální zúčtování, kolik stál Zaklínač 3: Divoký hon (koupit na Alza.cz).

4 miliony kusů Zaklínač 3

Poděkování od CD Projektu.

Není to typická chlubící se tisková zpráva, ve které by se výrobce kasal, jak je výborný. Naopak, zmínka o dosažených výsledcích se nachází až v druhém odstavci. Aneb jak je u této firmy zvykem, pojala to úplně jinak než většina ostatních.

Výčet oprav v Zaklínač 3 patchi 1.05

Výčet oprav v Zaklínač 3 patchi 1.05

+ výsledky prodejnosti.

Domácí facebooková stránka o Zaklínač 3: Divoký hon si dala tu práci, že přeložila dlouhý seznam změn v nejnovějším PC patchi 1.05 z konce minulého týdne do češtiny. V tuto chvíli by už měl být dostupný úplně hráčům ve všech regionech, stejně jako update 1.04 pro konzolové verze hry, který otestovali kolegové z Digital Foundry, a dvojice posledních mini DLC (zbroj a kuše).

Na americkém i evropském PlayStation Store se jinak Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz) stal nejprodávanější digitální PS4 hrou za měsíc květen (hned před Project CARS, Wolfenstein: The Old Blood, Battlefieldy a Minecraftem). Dílu CD Projektu RED se daří i v multiplatormní hitparádě krabicovek ve Velké Británii, kde se drží na prvním místě už třetí týden v řadě (před GTA 5, FIFA 15, Splatoon, BF Hardline a Project CARS).

Opraveno možné zneužití herních mechanismů zabráněním nekonečného obživování určitých topivců.

Číst více...

Plynulost konzolového Zaklínač 3 v bažinách patch nezlepšil

Test zatím s posledním vypuštěným patchem 1.03 pro PS4 a X1 verzi Zaklínač 3: Divoký hon. Za cenu 500 MB velkého downloadu sice běh hry částečně zlepšuje a určitě se všem doporučuje nainstalovat, ale pořád to není úplně ono a v některých výpočetně náročnějších lokacích či počasí dochází stále k trhání plynulosti.

Detaily u kolegů z Digital Foundry zde.

Číst více...

Hororový bugfest ze Zaklínač 3

Další zábavný sestřih.

Nebýt to CD Projekt RED s jeho odlišnou filozofií, kdy buď vypustí mini DLC zdarma nebo preferuje obrovská ve stylu starých datadisků, byl by tohle šikovný námět na nějaký budoucí přídavek...

Přehlídka vtipných chyb v Zaklínač 3

Zombíci, chybějící hlavy, létající kůň a další.

Navzdory několika odkladům pro řádné doladění se ani Zaklínač 3 nevyhnul různým chybám, které obvykle souvisejí s pohybem či kolizemi v otevřeném světě. Některé jsou dost zábavné a svou povahou nemají daleko k bugům z Assassins Creed Unity, ale tady je asi každý promine. Jednak díky rozlehlosti prostředí a také díky reputaci CD Projektu RED, takže jeho akcie asi nepoklesnou, jako se to stalo vloni na podzim UbiSoftu, kterému to dodnes všichni připomínají a poškozuje to sérii i do budoucna. Některé chyby v Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz) přetrvávají i s posledním patchem 1.04, ale dá se předpokládat, že budou časem opraveny.

Oficiální průlet světem ze Zaklínač 3

Kochejte se + dohráno po 125 hodinách.

"Haló, to je Varšava, CD Projekt RED? Vy nás tedy pořád dost zásobujete! Ale to vaše dnešní odpolední video nazvané Beautiful World of The Witcher je až příliš pěkné na to, abychom to ignorovali, přestože hra už vyšla a snad každý ji dávno hraje."

Kompilace všech sexuálních scén ze Zaklínač 3

Geralt si užije s řadou holek, ale trojku ne.

Je tady nejdůležitější článek o Zaklínač 3, na který určitě všichni netrpělivě čekali. Samozřejmě se jedná o zásadní spoiler, protože ukazuje to, co si ve hře musíte pracně zasloužit plněním různých úkolů a správnými odpověďmi ve větvených dialozích, takže se dívejte jen na vlastní nebezpečí nebo neplánujete-li ji sami v brzké době hrát. Zároveň si musíte pospíšit, neboť YouTube inkriminovaná videa rychle odstraňuje, když prý porušují jeho pravidla používání s nepovolením zobrazením nahoty v této hře (koupit na Alza.cz).

Jaká to náhoda. Zrovna v okamžik, kdy odcházím na pivo s Filipem Ženíškem, šéfem lokalizace Zaklínač 3 z Comgadu, který pro EG napsal třídílný seriál o překladu hry (1. část, 2. část, 3. část), vypustil CD Projekt tématicky související speciální video.

Cyberpunk 2077 od CD Projektu nestihne ani rok 2016

Zaklínač 3 frčí o 600% lépe než dvojka.

"Tenhle a příští rok budou patřit jen Zaklínači. Jiná hra Cyberpunk 2077 má dle našeho názoru ještě větší komerční potenciál, ale je příliš brzy na to, abychom o ni mluvili," pronesl dnes odpoledne pro agenturu Reuters šéf studia Adam Kicinski.

Dosud se všichni zájemci o vyšperkování grafiky či hlubší nastavení Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz) museli složitě hrabat v .ini souborech. Tomu je teď konec díky bezvadné neoficiální utilitě od člověka s přezdívkou MelekTaus.

Patch 1.03 i úvodní dvě DLC pro Zaklínač 3 venku

Jelikož na PC nebrzdí vydávání patchů potřebná certifikace jako na konzolích, mohou hráči této verze Zaklínače 3 od dnešního odpoledne stahovat další patch 1.03, o němž tvůrci hovořili v ranním článku o downgrade.

Aby na něj měli nárok, je nezbytné zaregistrovat si hru na GOG.com, i když jste si ji třeba koupili odjinud, a pak se vám prý stáhne i ze Steamu. Domácí facebooková stránka přeložila seznam všech oprav, který citujeme níže.

Během večera se pak na přetížené homepage objevila ještě úvodní dvě DLC zdarma pro Zaklínače 3, konkrétně Temerian Armor Set a Beard and HairStyle Set, se kterým můžete hrdinu oholit, nelíbí-li se vám jeho strniště (více v tomto článku).

Číst více...

Definitivní videosrovnání Zaklínač 3

PC na Ultra vs. PS4 vs. X1.

Další hra, kde jsou rozdíly takřka nepostřehnutelné, jen při takovémto srovnání, ale běžný hráč si jich nemá šanci všimnout, kromě těch Ultra detailů na PC.

Včera bylo současně s posledním startovním "Go Your Way" trailerem zveřejněno, že hra už měla celkem 1,5 milionu předobjednávek. Ze srovnání s oficiální informací z minulého týdne, která hlásila "jen" 1 milion objednávek, vyplývá, že za poslední dny před vydáním si tedy očekávané RPG pořídilo dalších 500 tisíc lidí. Na mnoha domácích obchodech se dokonce včera večer vyprodala levná digitální verze (s cenovkou 999 Kč výhodnější než krabicovka i výrazně levnější než Steam), což určitě nebývá běžné.

Ovladače pro Zaklínač 3 a Nvidia tech-video

+ nejnižší proti nejvyšším detailům na PC.

Nvidia v pondělí v poledne vypustila nové drivery určené speciálně pro Zaklínače 3 na PC, stahujte je odsud. Je to verze 352.86 WHQL, označená jako Game-Ready pro toto RPG, které se všem PCčkářům oficiálně odemkne už po půlnoci na úterý.

Když byla kdysi zařazena do předobjednávek, všude se po ní doslova zaprášilo, a to se ještě o kvalitách hry tolik nevědělo ani všichni nebyli tak nadržení. Nějak podobně to asi dopadne i nyní, takže se vyplatí vše posychrovat, chcete-li si hodnotné fyzické dárky vystavit do poličky.

Rozdílů mezi Zaklínač 3 PC a PS4 je více, než se myslelo

+ videosrovnání a úvodní dvě hodiny.

Po recenzích, patchi, downgrade a filmečku se tématem číslo jedna u Zaklínače 3 stává srovnávání různých verzí. Po včerejším pokusu jednoho fanouška tu tentokrát máme oficiální informace o Zaklínač 3 (koupit na Alza.cz).

Na jaké detaily pojede Zaklínač 3 na které GeForce?

+ srovnání obrázků z PC a PS4 verze.

Nvidia publikovala rozsáhlý článek, na jaké detaily a nastavení pojede PC hra na jejích různých grafických čipech a zda je váš počítač připraven na hraní. Dle Nvidia nejde o hru náročnou na procesor počítače.

První a druhý díl Zaklínače doslova za babku

Slevová akce + trojka se zdraží.

Zatímco v zahraničí se obchody předhánějí, který nabídne výhodnější balení konzole PlayStation 4 nebo Xbox One s plným Zaklínačem 3 (Sony spolu s Tesco vytáhla do boje s marketingovou dohodou Microsoftu s CD Projektem a poskytuje bundle PS4+hra jen za 279 liber, na což MS reagoval přihozením Ori and the Blind Forest k balení X1+hra za 300 liber), u nás se cílí na zákazníky trochu jinak, aby se svezlo na současné mánii kolem nového pokračování.

Plynulost Zaklínač 3 na PS4 se s patchem opravdu zlepšila

Když jste si v úterý přečetli některou z raných recenzí, prakticky všechny si stěžovaly na potíže s trháním testované PS4 review-verze pro novináře. Věděli jsme o tom z interních zdrojů ze sítě EG dlouho dopředu a i proto u nás raději čekáme na prodejní verzi.

Komunitní koordinátor z CD Projektu Red na to reagoval slovy, že od té doby už byla plynulost a výkon vylepšena. Něco takového tvrdí prakticky všichni, ale ne vždy to musí odpovídat realitě. Také je důležité, že se mluvilo jen o vylepšení, nikoli o definitivním vyřešení.

Jelikož tento Day 1 patch už pro PS4 verzi včera vyšel (482 MB), dalo se vše ověřit a výsledky jsou pozitivní. Podle insidera Tidux běží nyní Zaklínač 3 na PS4 rychleji a také vypadá lépe. Zatím nebyl schopen potvrdit, že to platí pro všechny lokality, např. kritické bažiny, ani nejsou k mání nezávislé testy z vícero zdrojů, jen natočený důkaz:

Číst více...

Z jedné strany mapy na druhou za 35 minut

Ano, pokus v Zaklínač 3.

Redaktoři PlayStation Access k tomuto pokusu použili pohyb po svých, na koni i plavbu na lodi. Podívejte se, jak pestrý je herní svět Zaklínač 3, pokud ho nechcete objevovat příští týden až sami.

Shrnutí známek z raných recenzí Zaklínač 3

Bez překvapení + patch bude dostupný i pirátům.

Úderem šestnácté hodiny padlo embargo na recenze Zaklínač 3: Divoký hon (koupit na Alza.cz) a v zahraničí proto začaly vylézat první verdikty nad nehotovou konzolovou verzí (PC zatím nebyla pro nikoho k dispozici). Na ty české si počkáte podstatně déle z řady důvodů, které jsme rozebírali včera. Níže shrnujeme všechny dosavadní recenze ze světa i s letmým výčtem nejvíce objevných kladů a záporů:

Recenze Zaklínač 3 v ČR: jak to s nimi bude?

Zítra žádné nenajdete. Proč?

Vlastní zpráva - Čekání se zdá být nekonečné a odpočítávání zbývajících dnů do vydání Zaklínač 3 se neuvěřitelně vleče, i kvůli předčasnému zahájení prodeje v Emirátech. Tohle CD Projekt pravda moc nevychytal, když vygradovanou až přesycenou marketingovou kampaní vyloženě trápí hráče, namlsané všemi uniklými videi a ohrožené spoilery. Jenže musejí čekat s dávno (v půlce dubna) hotovou hrou na předem stanovené datum, které už nelze změnit kvůli všem plánům a souvislostem s nasmlouvanými partnery i způsobu distribuce krabicovek.

Sex na jednorožci v Zaklínač 3

Podívejte se, jak začíná.

Jedním ze 100+1 důvodů, proč se všichni těší na tohle RPG, je přítomnost erotických scén, které nic nezakrývají a zároveň ani nejsou prvoplánovitě laciné.

Nový oficiální, brutální trailer ze Zaklínač 3

Nezahrávejte si s Geraltem. Podívejte se na úplně čerstvý, dost brutální "Rage and Steel" trailer (pořád to ale ještě není ten slavnostní startovní, to až příště). Anglická verze:

Česká verze od Cenegy:

Rezervujte na Alza.cz (ještě zbývá 12 dnů do vydání) - vše o Zaklínač 3 potom v největším českém zpravodajství, kam každý den přibývá spousta obsahu o hře, dnes např. soutěž o exkluzivní meč.

Číst více...

Hádka o podezřelé klíče Zaklínač 3

CDP nejsou Mirkové Dušínové...

Budete v tomto sporu na straně nekriticky zbožňovaného studia za každou cenu či se spíš budete řídit svou peněženkou? Nebo vše prospěje hlavně zviditelnění obchodu s digitální distribucí, který kdysi byl aktivní i v ČR, ale už zde své činnosti utlumil?

Zaklínač 3 předtím a potom

Srovnání oficiálních obrázků a podobných scén z posledních videí na YouTube.

Tvůrci z CD Projektu v lednu uvedli, že se žádný downgrade nekoná. V březnu potom dopředu upozornili, že rozdíly jsou často způsobeny jiným nasvícením scén kvůli různé denní době či počasí ve hře.

První video s hraním za Ciri ze Zaklínač 3

Jak se liší od Geralta? + obrázky.

Jak známo, Ciri je druhou hratelnou postavou vedle Geralta a lineárnější pasáže s ní odvypráví určité části příběhu. Nebudete za ni hrát moc dlouho v kuse, spíš poskytne pohled na události z jiné perspektivy.

Třináctiminutový sestřih ze Zaklínač 3

YouTuber si s ním dal hodně práce.

Tvůrci poskytli neomezený přístup k úvodu hry YouTuberům a jeden z nich připravil následující sestřih, který toho pokrývá neuvěřitelně hodně a je divácky zajímavější než souvislá videa, kterými jsme už přesyceni. Nemusíte se zde bát spoilerů, video spíš představuje různé vlastnosti hry. Na druhou stranu, i zde platí, ať se na raději nedíváte, chcete-li si vše prozkoumat a objevit až sami.

Čtyři naaranžované obrázky Zaklínač 3

+ video o měřítku mapy.

Cítíte se být i po včerejšku předávkovaní ze Zaklínač 3 na to, že do vydání zbývají ještě více než tři týdny? Asi to teprve začíná... tady jsou čtyři nové, na takto pozdě nezvykle uměle naaranžované "screenshoty", jinak opravdu krásné a určitě se budou vyjímat na ploše pro zkrácení čekání:

Vedlejší úkol z prologu Zaklínač 3 v osmi minutách

+ reportáž o otevřeném světě.

Na dalším z nesčetné řady videí z hraní tohoto květnového RPG je zvláštní to, že ho Microsoft celé ocejchoval logem Xboxu, ačkoli ve skutečnosti se jedná o záběry z PC verze hry. I proto na YouTube běží v 60 snímcích za vteřinu, o čemž si konzolové verze Zaklínače 3 mohou nechat jen zdát. Uvidíte vedlejší úkol "Precious Cargo" z prologu s krásnou přírodou i povedenými cutscénami s detailními postavami:

Seznamte se s dabérem císaře ze Zaklínač 3

Ve studiu s Charlesem Dancem + CZ titulky.

Další video ze hry Zaklínač: Divoký hon není o Geraltovi, nýbrž o císaři nilfgaardské říše a o herci, který mu propůjčil hlas. Jeho tvář i jméno jistě poznají minimálně všichni fandové fantasy. Čerstvé video s CZ titulky zde:

Zaklínač 3 je oficiálně hotov

+ české názvy přídavků.

Už žádné dohadování, jak interpretovat tvůrci udávaný stav dokončení tohoto akčního RPG, zda do něj počítat testování a jestli se znepokojovat. Před pár minutami totiž CD Projekt Red oficiálně oznámil, že Zaklínač 3: Divoký hon je definitivně hotov.

Geraltova tvář zrcadlí jeho jedovatost

+ 2 minuty o lovu monster a hi-res mapa.

Poláci z CD Projekt Red jsou prostě hračičky. Po postupném růstu vousů a jejich holení přiblížili další drobnou, leč milou vychytávku týkající se Geralta z této květnové hry (koupit na Alza.cz).

Cenová politika datadisků pro Zaklínač 3

Drahé nejsou, ale mají omezení.

Vlastní zpráva - Úterní odhalení Season Pass bylo od CD Projektu Red preventivně sepsáno tak, aby mu nepřišly negativní reakce a to se docela zadařilo - kromě notorických stěžovatelů, kterým se nikdy nelíbí, že takové informace přicházejí ještě před vydáním původní hry.

CD Projekt Red úderem šesté hodiny večerní překvapil oficiálním oznámením Season Pass pro Zaklínač 3. Jeho držitele bude opravňovat ke dvěma údajně masivním datadiskům - Hearts of Stone a Blood and Wine - nabízejícím celkem až 30 hodin dodatečné zábavy. Ten první vyjde v říjnu a ten druhý v prvním čtvrtletí 2016.

Po většinu času to působí spíš jako reklamní video na značkové počítačové sestavy či efektní skříně. Pokud se však zadíváte pořádně, budete schopni ve videoreportáži ze španělské prezentace identifikovat záběry na monitorech z hraní Zaklínač 3, konkrétně z tréninku postav či naštvaný výraz Ciri, za kterou budete hrát některé retrospektivní pasáže.

Přes 200 hodin na Zaklínač 3

Zamluvte si dovolenou.

Že bude Zaklínač 3 rozsáhlou hrou, to se ví už dávno a i proto patří mezi ty nejočekávanější v letošním roce. Nyní se CD Projekt znovu vyjádřil k jeho trvanlivosti.

Objasnění mapy ze hry Zaklínač 3

Odkud pocházela a proč zkresluje?

Domácí facebooková fanstránka, která intenzivně den co den informuje o veškerém dění, okomentovala včera uniklou ilustrovanou mapu části herního světa ze Zaklínač 3: Divoký hon. Jaký je její původ a co všechno je potřeba mít na zřeteli.

Více než dva měsíce před vydáním si německý časopis GameStar vymohl na CD Projektu, aby si po dobu dvou dnů směl bez jakýchkoli omezení zahrát Zaklínače 3. Redaktor tak ve hře strávil celkem 12 hodin, což je dosud nejvíce ze všech. Prý šlo o nejkrásnější a nejvíce ohromující herní zážitek, co si pamatuje za 33 let hraní.

Nejočekávanější hra první poloviny roku se dlouho dopředu považuje za něco, co vyždíme váš hardware až do dna (HW nároky). A dnes se vynořily informace, po kterých mohou vzrůst obavy o to, jak vám v půlce května pojede, i obhajuje přibalení ke grafickým kartám GeForce.

CD Projekt dopředu uzemňuje hlasy o downgrade Zaklínače 3

Proč vám může grafika místy připadat horší?

Jelikož se v květnu určitě najde někdo, kdo si dá tu práci a srovná finální verzi Zaklínače 3 s tím samým úsekem ze starších oficiálních videi, polský CD Projekt se rozhodl tomu jít naproti a tyto stěžovatele předhonit, možná aby je i odradil do rozputávání kauz na toto téma.

Sex do hry Zaklínač 3 se natáčel 16 hodin

Ale není tam jen prvoplánovitě.

Čtenářsky vždy atraktivního tématu, které zůstalo ostatními novináři na akcích kupodivu nepovšimnuto, se rozhodl vytěžit britský neherní list The Guardian, když pohovořil s tvůrci o sexu ve hře.

Odměna za věrnost sérii Zaklínač už i u digitálky v ČR

Comgad trojku nabízí za cenu od 895 Kč.

Když Cenega dříve vyfoukla Comgadu lukrativní práva na vydání krabicovky Zaklínač 3 v České republice, ten se s tím nesmířil a vedle obstarání lokalizace hry vrací úder alespoň oklikou. Nějak takhle by se dalo interpretovat včerejší oznámení Comgadu, které přišlo pouhé dva dny po rozjetí velmi podobné nabídky obchodu Muve spojeného s Cenegou.

Hardwarové nároky Zaklínač 3 na PC

Čtyřjádrový procesor a 6 GB RAM.

CD Projekt dnes odpoledne ohlásil oficiální systémové požadavky pro PC verzi květnového RPG Zaklínač 3: Divoký hon. Nejsou rozhodně nízké, na druhou stranu co jiného také od ambiciozní a vizuálně nádherné AAA hry očekávat, že?

Odsun zajistí zlepšení grafiky Zaklínač 3

Na všech platformách. A co se teď řeší?

Když to bylo formulováno takto explicitně, asi to můžeme chápat jako závazný slib CD Projektu. Nereagoval tím na dedukce čerpající z posledního traileru, které jsou kvůli obvyklé kompresi streamovaného videa naprosto nesmyslné, nýbrž na odklad z února na květen (později vysvětlený obavou o nedopadnutí jako zpackaný Assassin, Halo Master Chief či Driveclub).

Distributor Cenega Czech na jeho Facebooku pořádá zajímavou soutěž pro všechny fanoušky série Zaklínač. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že výhra stojí za to, kéž by jen byla bezedná... :)

Zaklínač 3 bude mít docela nečekaně druhou hratelnou postavu

A je to někdo, kdo vystupuje v novém traileru.

The Witcher 3: Wild Hunt bude umožňovat hrát ještě za jinou postavu, než je Geralt. Prozradil to zástupce CD Projekt RED na Game Awards a řekl, že tou postavou bude někdo, kdo vystupuje v novém traileru, jež na předávání cen představili.

Zaklínač 3 dostane šestnáct mini DLC zdarma

Otázky a odpovědi k nášupu.

CD Projekt Red dnes odpoledne oznámil bezprecedentní plán budoucích přídavků pro únorové RPG Zaklínač 3: Divoký Hon. Program se skládá z celkem šestnácti zcela bezplatných DLC, která budou k dispozici všem majitelům hry na všech třech platformách, a to bez ohledu na zakoupenou verzi (digitální či fyzická, standardní či sběratelská).

Z malé a neznámé polské firmičky (tématický článek) vystoupal CD Projekt až na samotný herní Olymp. Postupem času se pustil do mobilních her i dalších aktivit, které dříve odmítal.

DirectX 12 s 1080p na Xbox One nepomůže

Tvrdí to tvůrci Zaklínače 3.

CD Projekt byl dosud zdrženlivý v tom, na čí stranu se přikloní, jestli jeho Zaklínač 3 bude nálepkován jako PlayStation nebo Xbox hra. Pořád jen opakoval, že ještě neví, jak to bude s rozlišením, že tyto optimalizace bude řešit až ke konci vývoje. Tato doba již asi nastala a v Microsoftu si teď možná drbou hlavy, že hře vůbec věnovali prostor na konferenci a pomohli ji vyhypovat, protože jim tohle vyjádření Poláků ani trochu nepomůže.

Hledá se nejhezčí Zaklínačka

Soutěž CD Projektu pro cosplayery.

Polský CD Projekt Red dnes rozjel soutěž pro všechny vášnivé cosplayerky, tedy kreativní hráčky, které se rády převlékají do úborů jejich oblíbených herních postaviček a pak tím okouzlují okolí například na výstavách.

Zaklínač 3 běží na Xbox One 900p, na PlayStation 4 1080p

Na 900p běželo i demo na MS konferenci, ale chtějí rozlišení zvýšit.

Když CD Projekt na E3 během Microsoft konference ukazoval svého Zaklínače 3, hra běžela ve 30 snímcích za sekundu v rozlišení 900p. CD Projekt ale upozorňuje, že nejde o finální rozlišení a do finálního produktu by se mohlo ještě změnit.

Přehled navrátivších se i neznámých postav ze Zaklínače 3

A také srovnání vzhledu Geralta + artworky.

Znalci o nich mají jasno od čtvrtka večer, kdy poprvé shlédli trailer, ostatní s nimi seznámí galerie níže. Řeč je o potvrzených navrátivších se postavách do Zaklínače 3, jako jsou Lambert, Eskel, Vesemir, Triss, Yennefer, Emperor Emhyr či Ciri. Otazník ještě zůstává viset nad Letho a Vran, ale také nad několika zatím neznámými tvářemi:

Dekódován skrytý vzkaz tvůrců Zaklínače 3 v traileru

Dekódován skrytý vzkaz tvůrců Zaklínače 3 v traileru

Že se půjde potápět či střílet z kuše.

Také plujete na pořádně nadzvedlé vlně zájmu o Zaklínače 3? Není divu, my v redakci také uzavíráme sázky, jestli vůbec něco na E3 dokáže překonat včerejší trailer. Jak se stalo dobrým zvykem, tvůrci v jeho závěru zanechali jen horko těžko čitelný vzkaz fanouškům. Dnes se ho uživatelům Redditu podařilo rozluštit, což přineslo řadu hodnotných informací o náplni hry v takovém neformálním tónu:

"Chyběli jste nám! Děkujeme za shlédnutí třetího traileru a doufáme, že se vám líbil. Ve hře je toho mnohem, mnohem více, ale všechno se nedá vecpat do dvou a půl minut, přestože jsme se o to snažili," píše se ve vzkazu.

V traileru prý CD Projekt předvedl hlavní postavy Zaklínače 3 - blízké přátele Geralta a některé poslední zaklínače zbývající ve světě (Vesemir, Eskel, Lambert), kteří budou hrát velkou roli, i jejich slavnou pevnost Kaer Morhen. Také jste měli tu čest spatřit proslulého barda jménem Dandelion (Marigold) a kouzelnici Triss (Ranuncul).

Číst více...

Zaklínač 3 - bombastický trailer, sběratelka, vydání 24. února 2015

Zaklínač 3 - bombastický trailer, sběratelka, vydání 24. února 2015

Právě oznámeno + aktualizováno o bonus v ČR.

Zakladatel CD Projektu před okamžikem na zásadní pre-E3 konferenci (záznam) oznámil, že očekávané RPG Zaklínač 3: Divoký hon vyjde přesně 24. února 2015, souběžně na PC, PS4 a X1 (jak známo, u nás na všech v češtině od Cenegy). Níže aktuálně přinášíme nový bombastický trailer nazvaný Sword of Destiny, složený výhradně ze záběrů z hraní, během nějž opět dojde i na sex:

Jelikož o dárcích ke standardní edici už víme z odpoledního úniku (více se jich prý ani do krabičky fyzicky nevejde :), hlavní novinkou večera bylo oznámení ještě nabušenější sběratelské edice, která váží přes dva kilogramy. S velkou, ručně kreslenou soškou Geralta sedícího na gryfovi (velikost 33x24x10 cm a je z polystone), 200-stránkovým tištěným artbookem, kovovou krabičkou, speciálním odznakem a veškerým obsahem ze standardní verze. Odteď už se dá tato limitovaná sběratelka pořídit z Xzone za 3699 Kč (PC) či 4299 Kč (PS4/X1) - níže její oficiální představení:

Třetí možností je Gog.com edice, která je zase výhodná v tom, že kdo z dřívějška vlastní Zaklínače 1 a 2, pořízeného odkudkoli, ten tam bude při nákupu odměněn za věrnost 5% nebo 10% slevou z ceny. Vedle prodlouženého soundtracku, první epizody digitálního Dark Horse komiksu, wallpaperů, koncepčních artworků a starší plné hry Neverwinter Nights i se třemi datadisky.

Číst více...

Vyzrazeny dárky ve standardní edici Zaklínač 3

Co vše k ní dostanete? + aktualizace.

Prostřednictvím britského webu VideoGamer, resp. z dnešního digitálního čísla tamního magazínu MCV před okamžikem unikl obrázek prozrazující, které fyzické dárky dostanete ve standardní edici Zaklínače 3. Stalo se tak několik hodin před plánovanou večerní konferencí CD Projektu, kde teprve měly být slavnostně oznámeny, ale zřejmě nějak vázla koordinace.

Nejen Dan Vávra je posedlý srovnáváním velikosti herní mapy. Touto zvláštní vývojářskou úchylkou jsou postiženi i polští CD Projekt Red, když už v minulosti se sami poměřovali s hrou Bethesdy, což je docela logické, neb ta je považována za lídra žánru RPG.

Zatímco běžní hráči stále ještě na souvislou delší ukázku z hraní Zaklínače 3 čekají, redaktor listu The Sydney Morning Herald už měl to štěstí vidět 40-minutovou prezentaci na speciální PC sestavě, patrně to samé co novináři na loňské E3. Marketingový ředitel CD Projektu to doprovodil docela silnými, ale nejspíš opodstatněnými výroky.

CD Projekt: Debaty o rozlišení Zaklínače 3 na next-gen jsou bezpředmětné

Zejména proto, že hra ještě není dokončená.

Resolution Gate pořád funguje. Hry na PlayStation 4 vycházejí pravidelně ve vyšším rozlišení než na Xbox One, hráči o tom vášnivě debatují a spousta jich také spekuluje, jaký rozdíl v grafice bude u chystaného Zaklínače 3. CD Projekt ale říká, že v tuhle chvíli je taková debata zcela bezpředmětná.

Dva důležití vývojáři Zaklínače 3 odcházejí z CD Projektu do indie studia

Marek Ziemak a Maciej Szczesnik se připojí k indie studiu 11 Bit Studios.

Podle jména možná tu dvojici zase tolik neznáte, ale častokrát se objevovali ve video dokumentech, které CD Projekt vytvářel, což znamená, že to byli důležití lidé z týmu. Jeden byl herní designér, další herní producent a ještě před dokončením Zaklínače 3 ale ze studia odchází.

Comgad: Na Zaklínači 3 už pracují nejlepší překladatelé

Jeho ředitel komentuje nejen změnu distributora.

Vlastní zpráva - V návaznosti na nedávný rozhovor s Cenegou o jejím nově oznámeném vydání Zaklínače 3 v České republice i jiných zemích střední Evropy jsme se samozřejmě nemohli neobrátit ještě na společnost Comgad, která u nás uvedla minulý díl a spekulovalo se o její roli.

Zaklínač 3 na X360 a hlavně na PS3 je nerealizovatelný

A co šéfa CD Projektu nejvíce rozčílí na krabičkách?

Na PS3 se série Zaklínač pravděpodobně nikdy nepodívá. Když CD Projekt Red pracoval na dvojce a lidé si přáli konverzi na PS3, nešlo to tehdy kvůli nedostatku lidských zdrojů. Tvorba portu by vyžadovala prý aspoň rok a půl času (na rozdíl od snazšího, byť přesto náročného vývoje na X360), což by zase nevyhnutelně zdrželo pokračování.

Zaklínač 3 bude v češtině i na PS4 a Xbox One

Práva na vydání získala nově Cenega.

Společnost Cenega dnes odpoledne oznámila spolupráci se studiem CD Projekt RED na vydání toužebně očekávaného fantasy RPG Zaklínač 3: Divoký hon (The Witcher 3: Wild Hunt) na Slovensku, v Maďarsku a v České republice. Hra bude vydána ve verzích pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Všechny tři verze budou obsahovat české titulky, což dosud není zvykem.

Slovanská hudba v Zaklínači 3

+ Full HD verze včerejšího traileru ke stažení.

Polský CD Projekt dnes ráno vydal tiskovou zprávu, ve které hovoří o dle jeho slov "novém směřování" hudebního doprovodu k Zaklínači 3.

Pro autory Zaklínače 3 je vývoj na Xbox One snazší

Než na PS4 kvůli příbuznosti s PC.

Většina vývojářů si pochvaluje usnadnění tvorby her na PlayStation 4 při srovnání se složitou architekturou čipu Cell na PS3, kde bylo důležité mít správné kontakty a být součástí komunity pro sdílení znalostí. Nicméně přeci jen to asi ještě není takové jako na Xbox One, řekli tvůrci Zaklínače 3 pro Eurogamer.

Ani po získání věhlasu a ekonomické soběstačnosti nemění polský CD Projekt nic na svých zásadách se vstřícným přístupem k platícím zákazníkům, které nechce obtěžovat něčím, co piráti stejně tak jako tak obvykle prolomí.

Zápisky z prezentace Zaklínače 3 na EG Expo

O designování světa, úkolech, nextgenu či soubojích.

Vlastní zpráva - Záběrů z hraní jsme se ani dnes bohužel nedočkali a prezentace na Eurogamer Expo byla velmi krátká, snad ani ne dvacetiminutová. Hlavní designér CD Projektu Mateus Tomaszkiewicz se zabýval hlavně úskalími pro ně nové tvorby otevřeného světa při zachování atmosféry a stylu minulých dílů, vyvarování se repetitivního prostředí a zároveň většího vtažení hráčů, což je hlavní důvod, proč vůbec otevřený svět mít. Chtějí na něj vyzrát i rozdělením questů na několik typů, např. zabíjení monster, minihry či vedlejšáky.

Zaklínač 3 a Windows 8, DirectX 11.2 a PhysX 3.0

Vydání je prý ještě hodně daleko.

CD Projekt sice spolupracuje s Microsoftem, který ho jako jediné z Východu pozval na E3 konferenci, což zařídilo ohromné zviditelnění hry, ale naštěstí ne tolik, aby to někoho omezovalo, což je jedině dobře.

Unikla část prezentace Zaklínače 3

Fenomenální efekty počasí jsou patrné i v mizerné kvalitě.

Po debutu Dragon Age: Inquisition jsme dnes svědky i prvních souvislých záběrů z úhlavní konkurence, Zaklínače 3. Srovnávat je ale nemůžeme, protože v tomto případě se jedná pouze o uniklou "shakycam" nahrávku nevalné kvality. Přesto si nelze nevšimnout fenomenálních efektů počasí, když se větve stromů ohýbají ve větru apod. Poprvé máte možnost spatřit i průběh dialogů s NPC postavami ve vesnici.

Tvůrci Zaklínače dosáhli finanční nezávislosti

Prozradili, kolik mají na účtu a kolik stojí vývoj trojky.

Svou poctivou prací, sympatickou politikou a dvěma díly oceňované série Zaklínač dosáhli Poláci toho, o co usiluje každá firma podnikající v herním průmyslu. Nejen že prorazili ve světě, ale dnes se také na konferenci citované tamním deníkem GazetaPrawna pochlubili, že už nepotřebují spoléhat na investory nebo škemrat u vydavatelských partnerů.

Novinky o Zaklínači 3 z Gamescomu

O přenosu rozhodnutí z minule, transportu, NPC i srsti vlka.

Polský CD Projekt nepotěšil tím, že do Kolína nad Rýnem přivezl to samé novinářské demo co na E3, které z vyprávění Martina Zavřela znáte od června. Dá se to ale pochopit, protože za oceán se vypravilo jen minimum evropských magazínů a pro ty zbylé, které hru spatří prvně až na Gamescomu, to bude novinka, ze které asi budou vyplesklí stejně jako lokalizační manažer Comgadu Filip Ženíšek: "Viděl jsem Zaklínače 3 v pohybu, a přestože to byla jen verze pre-alfa, vypadalo to báječně. Je to opravdu velmi ambiciózní projekt."

Tvůrci Zaklínače nevěří v klasické DLC

Chtějí dělat pouze velké datadisky.

Pokud si koupíte Zaklínače 3, rozhodně se nestane, že byste museli zaplatit pět dolarů za nové oblečení pro Geralta. CD Projekt totiž říkají, že nevěří v malé stahovatelné přídavky, které vydávají ostatní herní společnosti.

Zaklínače 3 si zahrajete i na VITA

Bude mít univerzální ovládání na všech platformách.

Ne, neminuli jste žádné důležité oznámení. Polské akční RPG sice nevznikne přímo ve verzi pro handheld PlayStation VITA od Sony, ale to nevylučuje, že byste si ho na něm nemohli zahrát.

DLC k Zaklínači 3 bude na PC zdarma, na konzolích se neví

CD Projekt má PC platformu pořád očividně v lásce.

Marcin Iwinski z CD Projekt RED si povídal se serverem Rock, Paper, Shotgun o Zaklínači 3 a z rozhovoru vyplynula zajímavá věc. CD Projekt plánuje stahovatelné přídavky do Zaklínače 3, ale pouze na PC je garantováno, že budou zdarma.

Zaklínač 3: Divoký hon je nejdražší polská hra všech dob

Náklady na vývoj a distribuci jdou do stovek milionů korun.

V Polsku už si sice zvykli, že vývoj tříáčkové hry stojí běžně více, než solidní film, ale Geralt toho času třetí zřejmě překoná veškeré polské rekordy. Podle prezidenta studia CD Projekt Adama Kicińského se celkové náklady na výrobu a distribuci vyšplhají na šílených 31 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 590 milionů korun. Tolik ještě žádná hra původem z Polska nestála. A zřejmě ani z východní Evropy.

Vlastní zpráva - Polští autoři série Zaklínač museli dopředu počítat s tím, že jim tuhle otázku někdo na E3 položí. Ocitli se totiž v takovém malém střetu zájmů. Na xboxové konferenci Microsoftu dostali prostor k živému vystoupení, což je mimochodem obrovská reklama a nepovedlo se to snad žádnému jinému studiu ze střední a východní Evropy (ani např. frčícímu Techlandu s Dying Light), aby tam poprvé předvedli třetí díl v pohybu.

Další báječné screenshoty ze Zaklínače 3

Smečka vlků, létající potvora, horská krajinka či hořící vesnice.

Krátce po včerejším jelenovi se objevily další báječné screenshoty ze Zaklínače 3. Je na nich k vidění smečka vlků, létající potvora, horská krajinka či vesnice před požárem a po něm.

V příběhové hře jako Zaklínač 3 není místo pro smysluplný multiplayer

A co přesně tvůrci myslí těmi různými konci?

Polský CD Projekt zjevně chce být miláčkem internetových diskutérů a hardcore PC hráčů, jinak by asi ze sebe nevypouštěl jeden populisticky laděný výrok za druhým, stačí vzpomenout na odmítání DRM nebo placených DLC. V době, kdy většina ostatních nových her má do sebe naroubovaný "povinný" multiplayer, často jen aby mohl být zmíněn na krabičce nebo aby pro něj šlo vydávat později zviditelňovací a protibazarově orientované DLC, jde se svými názory přímo proti proudu a nestydí se za to.

BioWare: Nebojíme se Zaklínače 3 ani Dark Souls 2

Sebevědomé reakce na dotazy čekatelů na Dragon Age 3.

Konkurenční fantasy RPG série se už s oznámením pokračování vytasily a sklízejí odevšud nespoutaný obdiv, kdežto BioWare si dávají načas a teď jsou na tahu už jen oni. Fanoušci začínají být poněkud nervózní, protože od vydání Dragon Age 2 utekly už více než dva roky a o trojce kromě pár drobků stále nic pořádně nevíme.

Spousta ohlášených her jako Watch Dogs nebo nový Assassin's Creed vyjde jednak na next-gen konzole, ale zároveň také na současný Xbox 360 a PlayStation 3. CD Projekt ovšem nic takového u svého Zaklínače 3 neplánuje. Nechtějí totiž dělat žádné kompromisy, které musíte učinit, pokud pořád musíte počítat se starými konzolemi.

Zaklínač 3 bude opět bez jakékoli DRM ochrany, říká CD Projekt

Velké přídavky už ale budou za peníze.

CD Projekt se od začátku staví proti DRM ochraně u PC her a neustále říká, že pokud piráti chtějí vaši hru cracknout, stejně to udělají, takže je zbytečné dělat nějaká omezení pro platící zákazníky. Takže asi nikoho příliš nepřekvapí, že tuto filozofii zastávají neustále a ani chystaný Zaklínač 3 nebude mít na PC DRM ochranu.

Co bude hlavní platformou Zaklínače 3?

CD Projekt uvažuje nahlas, že PC nemusí kralovat navždy.

Vzhledem k historickým souvislostem hrálo u polských vývojářů série Zaklínače vždy prim PC, na něm oba díly primárně vznikly a teprve později došlo k převodu na X360, přičemž PS3 se raději kvůli její komplikované architektuře vyhnuli. S příchodem příští generace konzolí se však situace a jejich priority mohou v budoucnu změnit.

Série jako Dragon Age od EA nebo Skyrim od Bethesdy mají velké prodeje, protože mají za zády obrovské společnosti s velkými rozpočty na marketing. Takové zázemí v CD Projektu sice nemají, ale říkají, že pokud se jim podaří najít dobrého partnera, mohou být ještě úspěšnější.

Zaklínač 3 potvrzen: next-gen s otevřeným světem

Ještě větší svět než ve Skyrimu, více než 100 hodin hry.

Ještě předtím, než ho mohl dnes představit sám CD Projekt, Zaklínač 3 byl odhalen v nejnovějším čísle časopisu Game Informer. Jmenovat se bude oficiálně The Witcher 3: Wild Hunt a půjde o hru v kompletně otevřeném světě.