The Witcher 3: Wild Hunt Videa

VideoJak se natáčela hudba pro Zaklínač 3?

Oficiální deníček od CDP.

Muzika rozhodně patřila mezi nejvýraznější a nejvíce pamětihodné rysy Zaklínače 3, takže je skvělé, že k příležitosti nynějšího vydání re-edice Hra roku (Alza.cz) se k ní CD Projekt ještě dodatečně vrátil. Zveřejnil osmiminutový oficiální dokument, ve kterém se dozvíte spoustu věcí o nahrávání hudby a uvidíte ty nevšední dobové nástroje nebo zpěvačky z polské skupiny Pecival, které pějí tradiční slovanské písně:

Tahle fanouškovská úprava hry, která se snažila o návrat k barevné paletě ze starého E3 dema, patří mezi ty zdaleka nejpopulárnější. Podporuje už i poslední datadisk pro Zaklínač 3 (Alza.cz), takže logicky došlo na porovnání, jak se liší nové prostředí Touissantu mezi základní vizuální stránkou od CD Projektu Red s trochu jiným stylem po aplikaci modu Super Turbo Lighting:

Finální trailer Zaklínač 3: O víně a krvi

Zatímco zemi bičují kroupy, CD Projekt vypustil v sedmnáct hodin startovní trailer k druhému datadisku pro loňské RPG. Jmenuje se "Final Quest", což znovu potvrzuje, že půjde o poslední dobrodružství Geralta a na dlouhou dobu uzavření této slavné ságy (viz páteční vyjádření).

Třicetihodinové rozšíření O víně a krvi vyjde příští úterý, 31. května, s českými titulky pro PC, PS4 a X1 - na Alza.cz stojí 479 Kč digitálka a 799 Kč limitovaná krabicovka s bonusy.

NAŠE DOJMY z rozehrání O víně a krvi pro Zaklínač 3

Číst více...

Trailer o novém regionu do Zaklínač 3

Je to sotva pár minut, co CD Projekt RED vypustil další trailer zabývající se novou oblastí z druhého datadisku O víně a krvi, který vyjde už 31. května (Alza.cz). Jak víme, prozkoumávat budeme Toussaint, dalekou zemi nedotčenou válkou, kde budete odkrývat děsivé tajemství stojící za problémy v království (naše dojmy z rozehrání čtěte tady).

Become professional monster slayer Geralt of Rivia and explore Toussaint, a remote land untouched by war, where you will unravel the horrifying secret behind a beast terrorizing the kingdom. With all trails leading to dead ends, only a witcher can solve the mystery and survive the evil lurking in the night. Introducing an entirely new realm to traverse, new characters and monsters, Blood and Wine is a 30+ hour adventure full of dark deeds, unexpected twists, romance and deceit.

Číst více...

VideoDeníček O víně a krvi pro Z3

Vývojáři o poslední misi Geralta.

Čtěte také naše úterní dojmy z rozehrání, teaser trailer s termínem vydání - krabicový datadisk O víně a krvi pro Zaklínač 3 jinak objednávejte na Alza.cz.

Sice pořád nevíme, kdy Krev a víno vyjdou, ten spekulovaný konec dubna je nepravděpodobný. Aspoň nám však Piotr Tomsiński, technický ředitel animací z CD Projektu RED na konferenci GDC ukázal krátké video. Jeho přednáška se soustředila na dialogový systém ve hře a níže tak vidíte malý příklad konverzací z chystaného druhého datadisku (Alza.cz).

VideoZa oponu tvorby Srdce z Kamene

Dodatečné vzpomínání autorů.

Do zákulisí v CD Projektu Red lze nahlédnout nejen v našem seriálu tématických článků. Před okamžikem vypustil nový vývojářský deníček, který v pěti minutách vzpomíná na filozofii tvorby prvního datadisku Srdce z Kamene pro Zaklínač 3, který vyšel před pár dny (jen za 269 Kč, tři způsoby, jak se do něj pustit, startovní trailer).

Trailer ze Zaklínač 3: Srdce z kamene

Úderem sedmnácté hodiny bylo uvolněno embargo na startovní trailer z datadisku Srdce z kamene ke hře Zaklínač 3: Divoký hon. Trailer je v dolní verzi navíc česky otitulkován, autorem překladu videa je CD Projekt RED.

Vydání tohoto rozšíření je naplánováno už na příští týden pro PC, PS4 a X1, na Alza.cz lze pořídit digitálně i krabicově, případně na Muve.cz. Čtěte také:

Fotky kartiček gwint z datadisku pro Zaklínač 3

Číst více...

VideoAngryJoe recenzuje Zaklínač 3

Začíná narážkou na sexuální scény.

Sledujte také druhou stranu mince a kompilaci všech sexuálních scén ze hry, Zaklínač 3 lze jinak koupit na Alza.cz.

VideoProjížďka po Novigradu v roce 2014 a 2015

Důkaz o downgrade Zaklínač 3 i později ve srovnávacím videu od EG.

Minulý týden se tvůrci z CD Projektu Red otevřeně přiznali, že oproti VGX traileru z roku 2013 museli změnit renderer a proto se změnila grafika Zaklínač 3, jinak by neutáhla rozlehlý otevřený svět. To je ještě pochopitelné, ale co zatím zůstává nevysvětleno, je fakt, proč se zhoršila i oproti dlouhému gameplay videu z E3 2014 s projížďkou na koni po městě Novigrad. To přitom bylo předvedeno vloni v létě, tedy pouhého třičtvrtěroku před vydáním finální verze, která vypadá jinak - posuďte sami v novém videosrovnání, které připravilo Digital Foundry pro EG:

VideoPrvních 15 minut Zaklínač 3 v plné kvalitě

Kochejte se rozehráním u řeky.

Už žádné pokoutné nahrávky neumětela kdesi z monitoru či jásání z pár vteřin nových záběrů. IGN si takticky počkali, než se všichni vrátí z velikonočních prázdnin, a nezahájili své měsíční pokrytí Zaklínače 3 ničím menším, než úvodní patnáctiminutovkou hraní v plné vizuální kvalitě (v rámci možností YouTube), natočenou z PC verze hry.

VideoBaty a Bety si dovedly hodinu povídat o sérii Zaklínač

Holky jsou vášnivými fanynkami knížek.

"Knihy, komiksy, seriály, hry - to všechno se týká Zaklínače a my to dneska pořádně probereme. Které povídky jsou nejlepší, proč jsme skeptické ke třetímu dílu hry a co se nám líbí/nelíbí na Triss a Yennefer?"

CD Projekt úderem 17. hodiny zveřejnil nové video s českými titulky z veleočekávaného fantasy RPG Zaklínač 3: Divoký hon, které vedle spousty čerstvých záběrů letmo shrnuje novinářské prezentace v uplynulém týdnu. Konaly se nejen ve Varšavě a San Franciscu, ale i Sydney nebo na zámku ve Skotsku. Pozvaní si tam vůbec poprvé směli sami zahrát (za doprovodu nápomocného testera), předtím na výstavách E3/GC šlo vždy jen o nehratelné předváděčky. Jak asi víte, z České republiky se cti vměstnat se mezi novinářskou smetánku dostalo pouze Eurogameru a Score, takže už v pondělí si otamtud přečtete vlastní dojmy Martina Zavřela (náš plán pokrytí zde).

VideoAnimované uvedení nováčků do světa Zaklínače

Oficiální videoshrnutí před trojkou.

Rádi byste si zahráli třetí díl, ale nevíte nic o tomto univerzu, nečetli jste knížky nebo nehráli minulé díly? Nevadí, čerstvě vypuštěné oficiální video vás do toho dostane, abyste byli připraveni na hraní Zaklínače 3. Pěknou animovanou formou (leč v angličtině) vysvětluje, kdo jsou zaklínači, koho a proč loví, o co v herním světě jde a kdo v něm účinkuje, aniž by to byl spoiler prvního a druhého dílu, pokud je máte teprve před sebou:

VideoZhlédněte prodloužené E3 demo Zaklínače 3

Rozmluvení Johnyho a u obrazu s dámami lesa.

Jak se dopředu tipovalo, CD Projekt na Gamescomu vyrukoval nejen se zbrusu novou šestiminutovkou u vesničky Downwarren, nýbrž také s prodlouženou verzí dema původně určeného pro E3:

CD Projekt Red získává kladné body, když pouze nerecykluje E3 demo, jak se někteří obávali. Připravil si totiž pro Gamescom něco čerstvého, šestiminutovou ukázku z dalšího questu, ve kterém Geralt musí vypátrat, kdo zabíjí nebohé vesničany z Downwarren, což je malebné místo na kopci v borovicovém lese. Cesty ho zavedou i do bažin a do dalších míst, která už jsme spatřili dříve, přesto se určitě rádi znovu pokocháte nejlépe zpracovanou otevřenou přírodou nejen v tomto žánru:

Plod spolupráce Sneaky Zebra spolu s cosplayerkou Eve Beauregard a CD Projekt Red, čímž vábí také na blížící se Comic-Con, kde bude soutěž o nejlepší fanouškovský převlek.

VideoPoušť ze ságy Zaklínač na Unreal Engine 4

Prostředí, které dosud nebylo v žádné hře.

Nadšenec jménem Krzysztof Tepe se za pomoci grafických programů Zbrush, World Machine, Maya a Unreal Enginu 4 pokusil o poušť Korath z knižní ságy Zaklínač, která ještě předtím nikdy nebyla vizualizována a také proto šlo o umělecky i technicky obtížně proveditelný počin. Nikdy se také nevyskytovala ve hrách od CD Projektu, které jsou spíš charakterizované lesy či zasněženými horami.