If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GameStop: 60 % zákazníků si nekoupí nové konzole kvůli blokacím bazarovek

Už jedou i průzkumy.

Obchodní síti GameStop jde o hodně. Podstatná část jejich byznysu a výdělků je z bazarových her, kdy už jdou veškeré zisky k nim a nikoli k vydavatelům. A když se objevily zprávy, že u nových konzolí už možná bazarové hry nepůjdou, protože každá nová hra bude svázána s konkrétní konzolí, začali panikařit. Stejně tak akcionáři, když začala klesat cena akcií GameStopu.

Společnost tedy začíná dělat různé průzkumy a vyhrožovat. Teď například říkají, že zjistili, že celých šedesát procent zákazníků je rozhodnuto nové konzole si vůbec nepořídit, pokud budou bazarové hry blokovat.

Na konferenci Goldman Sachs Technology and Internet Conference vystoupil finanční ředitel GameStopu Rob Lloyd. "Pouhá čtyři procenta prodaných bazarových her jsou ty, které vyšly v posledních 60 dnech," řekl. "Sony veřejně řekla, že neplánují blokovat bazarové hry ve své další konzoli. Microsoft nic takového říct nechce nebo odmítá odpovídat na spekulace."

GameStop si tedy udělal průzkumy a s těmi se podělil v Microsoftu a Sony. "Zákazníci chtějí mít možnost hrát bazarové hry. Chtějí, aby jejich hry byly přenosné. Chtějí také hrát fyzické hry. A pokud tyto věci nebudou mít, bude to pro ně výrazný důvod, proč si nepořídit novou konzoli," řekl. "Myslím, že asi 60 procent zákazníků si novou konzolí nepořídí, pokud bude blokovat bazarové hry."

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments