If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gamestop kupuje digi.distribuci Impulse

Vznikne velká konkurence Steamu?

Největší americký řetězec herních obchodů Gamestop si je vědom trendu a jde s dobou – koupí totiž společnost Impulse, která provozuje stejnojmenný obchod s digitální distribucí PC her. Zjistila to Gamasutra.

Brad Wardell ze Stardocku (firma vlastnící Impulse) na konci roku 2009 odhadl, že Impulse ovládá zhruba deset procent trhu s digitální distribucí her na PC. Lídr Steam byl tehdy odhadován zhruba na sedmdesát procent.

Společně s Impulsem získá Gamestop také společnost Spawn Labs, která se zabývá streamováním her přes internet, podobně jako již fungující OnLive, nebo připravovaný Gaikai.

Pokud náhodou na Impulse nakupujete, nemusíte se bát žádných okamžitých změn. Obchod má pokračovat nerušeně dál jako doposud. Impulse ani nečeká propouštění, jak to u takových převzetí bývá, ale naopak zaměstnance ještě naberou.

I když se tedy Gamestop řadí k těm největším, jasně si uvědomuje směr, kterým se celý zábavní průmysl ubírá – postupně všichni opouští fyzická média a využívají služeb digitální distribuce. Dávno to potkalo hudbu (např. iTunes), nedávno filmy, seriály a tv show (např. Netflix či iTunes) a v poslední době jdou stejným směrem i hry, na PC se Steamem v čele. Bude mít příští generace konzolí ještě vůbec optickou mechaniku?

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments