If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GameStop: Prodeje her utrpí, pokud se budou blokovat bazarovky

Říká prodejce, který na bazarovkách obrovsky vydělává.

Zrovna od GameStopu, největší americké prodejní sítě videoher, asi tenhle názor dvakrát nepřekvapí, když má mít téměř polovinu výdělků právě z prodeje bazarových her. Není také divu, že jakmile se objevily zvěsti, že nový Xbox by měl mít online ověřování u her, které znemožní prodávání bazarových verzí a podobnou technologii si nechalo patentovat také Sony, výrazně klesla cena akcií GameStopu.

Matt Hodges, tiskový mluvčí obchodní sítě, řekl pro Bloomberg, že takovým krokem utrpí celý herní byznys.

"Víme, že touha koupit si konzole nové generace by se o dost snížila, pokud by tyto nové konzole zakazovaly hraní již dříve vlastněných titulů. Nebo pokud by limitovaly portabilitu."

Tím druhým se nejspíše myslí požadavek stálého připojení k internetu. Ostatně, v USA, kde je Xbox 360 nejrozšířenější, jsou mimo velká města obrovské oblasti, kde to s připojením na internet není zrovna nejlepší. A dokonce ani ve velkých městech v USA internet není nejrychlejší nebo nejstabilnější.

GameStopu jde ale hlavně o to, že by znemožněním bazarového prodeje next-gen her přišli o obrovskou spoustu peněz, o které mohou zcela legálně obírat samotné herní vydavatele.

Tagged With

Comments