If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GameStop žalován kvůli EA přídavkům

Jsou žalováni za klamání zákazníka.

Bylo skoro jen otázkou času, než k tomu dojde. Největší americký herní řetězec GameStop je žalován svým zákazníkem, který si koupil bazarovou hru od Electronic Arts, jež inzerovala na svém obalu DLC zdarma. Jelikož ale byl kód už využit předchozím zákazníkem, nový majitel bazarové hry se cítí být oklamán a proto podal žalobu.

GameStop prodává jako bazarové i hry, které na svém obalu inzerují, že jsou se stahovatelnými přídavky zdarma (Dragon Age, Bad Company 2, Mass Effect 2 a Gears of War 2). To ovšem platí skutečně jen pro prvního zákazníka, nikoliv pro bazarové hry, které GameStop nabízí.

GameStop podle něj na obalech neupozorňuje, že stahovatelné přídavky už k disku zákazník nedostane, a proto jde o typický případ „klamání zákazníka“. Dokládá to na svém případu. Za bazarovou hru zaplatil o pět dolarů méně, než stojí nová kopie. Aby ale získal přístup k DLC, musel zaplatit dalších 15 dolarů, kvůli čemuž mu vyšla bazarová hra o deset dolarů dráž, než kdyby si rovnou koupil novou.

Polovina výdělků GameStopu je právě z bazarových her, ročně na nich vydělají údajně 2 miliardy dolarů. Žalující zákazník požaduje po GameStopu jako kompenzaci 5 milionů dolarů. Což je docela skok oproti deseti dolarům, které prodělal na jedné hře.

Podle právníků asi neuspěje a GameStop celou situaci může vyřešit tím, že na bazarové kopie dá označení, že u nich DLC zdarma už neplatí.

Comments