If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gamlery se stává součástí Xzone

Segment merchandise raketově roste.

Herní obchod Xzone přidává do svého týmu specialistu na herní a filmové oblečení Gamlery. Touto akvizicí vzniká jeden z největších hráčů v segmentu merchandise, jehož obrat každý rok roste o desítky procent.

Jen za letošní rok rozšířil online obchod Xzone skladové zásoby merchandise doplňků ke hrám, filmům a seriálům o více než 100%. Fanoušci her a popkultury jsou velmi vášniví sběratelé, kteří svůj koníček opravdu milují. Mezi takové patří také dvojice zakladatelů online obchodu Gamlery, který se nyní spojuje s Xzone.

"Zakladatelé Gamlery Michal Vesecký a Ondřej Macoun za těch více jak deset let odvedli neuvěřitelný kus práce a v komunitě kolem her a herního oblečení se stali celebritami. Je pro nás velká čest, že se stávají součástí týmu Xzone, který díky tomu opět zvedne úroveň v herním merchandise na vyšší level," dodává k celé transakci Martin Schovanec, spolumajitel Xzone.

Podobně se k budoucí spolupráci vyjádřil i Michal Vesecký, jeden ze zakladatelů Gamlery: "Spojením získáme stabilního partnera, který je českému a slovenskému publiku dobře znám. Našim úkolem pak bude přinést nadšení a zkušenosti z oblasti herního a filmového merche, kterému se věnujeme od vzniku naší značky. Jsme rádi, že Xzone, stejně jako my, je povahou rodinnou firmou, kde lidé vkládají srdce do své práce."

Společnost Xzone se po nedávném vstupu na slovenský trh nijak netajila ambicemi vstoupit i do dalších zemí Evropy. Zkušenosti zakladatelů Gamlery s Maďarskem a Polskem mohou tento postup velmi urychlit. Sortiment Gamlery (oblečení, sošky, figurky) navíc perfektně zapadá do dlouhodobé strategie Xzone - být první volbou každého fanouška toužícím po předmětu z jeho oblíbené hry, filmu nebo seriálu.

Oba obchody www.gamlery.cz a www.xzone.cz budou nadále fungovat samostatně a zákazníci se nemusí obávat žádných náhlých změn. V nabité předvánoční sezóně využijí obchody bohatých společných zkušeností, aby dále rozvíjeli nabídku a poskytované služby.

Společnost Gamlery Brands s.r.o. se od roku 2012 zaměřuje především na oblečení a doplňkový sortiment pro fanoušky videoher, filmů a seriálů. Se svým online obchodem www.gamlery.cz působí aktivně nejen v ČR, ale také v Maďarsku (www.gamlery.hu) a Polsku (www.gamlery.pl). V Praze u obchodního centra Anděl má kamennou prodejnu. Obrat společnosti dosáhl v roce 2020 5 milionů korun bez DPH.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments