If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gearbox osočil Call of Duty: World War II z plagiátorství

+ pozvánka na středu.

Ten, kterému mnozí nemohou přijít na jménu kvůli downgradu Aliens Colonial Marines, se odvážil rýpnout do stále jedné z nejcennějších značek herního průmyslu.

Šéf Gearboxu Randy Pitchford se na Twitteru pozastavil nad tím, jak je možné, že příští Call of Duty s podtitulem WW2 má tak podobný obal jako jejich starší (2008) hra Brothers in Arms.

Na obou je zblízka vyobrazen obličej vojáka z druhé světové války, který má zadumaný výraz, na hlavě helmu a před ústy složené ruce na zbrani.

Asi by bylo bláhové podezřívat Activision či Sledgehammer Games, že by se nějak chtěli přiživovat na delší dobu mrtvé sérii, která navzdory svým kvalitám nikdy nedosáhla na slávu CoD. Spíš za tím asi bude pouhá neznalost situace či nevědomost, než snaha kopírovat konkurenta.

V této souvislosti se někdo Pitchforda na sociální síti optal, kde vězí pokračování Brothers in Arms, na což dostal odpověď, že Gearbox na něm prý pořád maká...

Call of Duty WWII bude oficiálně představeno tuto středu 26. dubna a níže naleznete pozvánku od jednoho z šéfů vývojářů:

Comments