If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GeForce NOW: Hraní v cloudu se otevírá všem, česká cena placené verze

Velké oznámení od Nvidia + i s raytracingem.

Společnost Nvidia dnes večer oznámila zrušení čekací listiny u déle existující služby GeForce NOW pro hraní PC her v cloudu, čímž ji zpřístupnila všem hráčům. Představeny také byly nové plány členství a podpora RTX.

GeForce NOW má aktuálně dva plány členství: Free a Founders.

Bezplatné členství zpřístupňuje servery, na kterých bude možné hrát hodinu bez přerušení. Se členstvím Founders je možné hrát bez přerušení šest hodin a také si vychutnat RTX tituly.

Founders plán nabídne 90 dní zdarma a poté bude předplatné činit € 5,49 pro EU, resp. 139 Kč v České republice měsíčně po dobu dalších 12 měsíců.

Uživatelé obou plánů se budou moci po uplynulé době hraní na jedno připojení opakovaně připojovat bez omezení. Oba plány podporují streamování v rozlišení až po 1080p při 60 fps.

GeForce NOW přináší také do cloudu raytracing. Majitelé Founders členství budou mít podporu RTX ON titulů jako Wolfenstein: Youngblood nebo Metro Exodus. Zahrát si je samozřejmě mohou i majitelé bezplatných účtů, ale bez raytracingu v reálném čase.

Následuje tisková zpráva s popisem služby:

Hraní na PC je tedy nyní ještě přístupnější širšímu okruhu lidí. Po přihlášení se uživatelé mohou okamžitě připojit ke svým knihovnám v mnoha populárních herních obchodech. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdové PC tituly, je možné se připojit k jejich existujícím komunitám, hrát s přáteli a také dalšími PC hráči po internetu. Tyto hry je nyní také možné hrát téměř z každého PC, Macu, TV (se zařízením SHIELD), nebo chytrého telefonu s OS Android. Je to podobné zapojení GeForce GPU do svého zařízení a upgradování jej na špičkový herní stroj pomocí cloudového řešení.

GeForce NOW přinese i další výhody cloudu. Jde o první herní PC, u kterého odpadá starost o upgrady. Aktualizace her, patche a Game Ready ovladače se stahují a instalují automaticky, takže jsou hráči vždy pouhý zlomek okamžiku od svých oblíbených her.

GeForce NOW je otevřenou platformou, která hráčům umožňuje přinést si vlastní hry z předních obchodů. Již nyní lze ve službě vyhledat mezi stovkami okamžitě hratelných titulů a jejich seznam se každým týdnem rozšiřuje. A v případě starších her, které nemusejí být tak populární jako kdysi, je zde více než tisícovka titulů hratelných jako jednorázové instalace.

Poslední desetiletí se neslo ve znamení budování GeForce NOW tak, aby nabídla prémiový zážitek ze hraní v cloudu, které vyústilo v betaverzi běžící v uplynulých dvou letech. Každá milisekunda procesu byla optimalizována k redukci latence do bodu, ve kterém je pro většinu hráčů téměř nepostřehnutelná. Veřejné bety se zúčastnilo přes 300 000 hráčů, kteří nastreamovali více než 70 milionů hodin ve 30 zemích napříč Severní Amerikou a Evropou. Díky tomu se povedlo GeForce NOW zdokonalit do finální podoby. Během tohoto období také více než 80 procent hráčů upgradovalo své systémy bez GeForce GPU na nejnovější PC grafiku. Více zde.

Comments