If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozjíždí se GeForce NOW, budoucnost cloudového hraní

Známe cenu v eurech i nabídku.

Nvidia dnes odpoledne na blogu blíže představila GeForce NOW, herní službu původně známou pod názvem GRID.

Jedná se o streamování PC her z cloudu na vyžádání, určené pro zařízení tabletů z rodiny Shield, od původního modelu až po Shield TV. Představit si ho máte jako svůj herní superpočítač v cloudu.

"Zapomeňte na hodiny strávené stahováním her. Streamovat nejnovější tituly z našich výkonných herních cloudových superpočítačů je otázkou chvilky. S naší streamovací technologií nikdy nezačnete hrát epické hry jako Zaklínač 3 za déle než třicet vteřin," uvádí Nvidia.

GeForce NOW má být první herní cloudovou službou schopnou streamovat v plném HD rozlišení 1080p a 60 snímcích za vteřinu. Měsíční poplatky budou činit 10 eur (v USA 8 dolarů) a první tři měsíce členství jsou zdarma. Ostrý start v Evropě nastane už zítra, 1. října.

Do knihovny momentálně nabízených her patří například kolekce LEGO nebo série Batman Arkham. Více než padesátka podporovaných her se dá hledat i za pomoci hlasového vyhledávání.

"Celé GeForce NOW je o okamžitém přístupu. Nám ovšem zabralo celou dekádu, než jsme vyvinuli a odladili technologie, které streamování her v GeForce GTX kvalitě do SHIELD zařízení umožňují. Veškeré součásti GeForce NOW jsme optimalizovali pro hraní. Máme herní ovladač s nízkou latencí, odladěné Tegra procesory pro SHIELD zařízení, pokročilý herní engine, který jsme vestavěli do výkonných serverů, poháněných kartami GeForce GTX," uvádí za Nvidii Andrew Fear.

Comments