If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GeForce ukazuje směr k ještě tenčím a lehčím herním notebookům

ASUS ROG Zephyrus G14.

Hraní na PC zažívá rozmach a v uplynulé dekádě k tomu také přispěla snaha společnosti NVIDIA zmenšit herní notebooky na rozměry, jaké málokdo čekal.

ASUS ROG Zephyrus G14 představený na letošním CES v Las Vegas představuje dosavadní korunovaci této snahy. Jde o první 14palcový RTX notebook na světě s Max-Q designem. Váží jen 1,6 kg, jeho tloušťka je pouhých 18mm a uvnitř se nachází GPU GeForce RTX 2060, díky čemuž si poradí i s AAA tituly a ray tracingovymi efekty.

Umožnění kombinace výkonu a mobility je důvodem, proč GPU NVIDIA GeForce nyní pohánějí rekordní počet notebooků. Více než 140 modelů se dokonce může pochlubit GPU založené na nejnovější a energeticky nejúčinnější architektuře Turing. Přes 60 modelových řad pak nabízí Max-Q design navrženy pro nejrychlejší, nejtenčí a nejtišší herní notebooky s vysokou energetickou účinností. Jsou dostupné od všech významných výrobců notebooků.

Tato kombinace podnítila strmý nárůst poptávky po herních noteboocích. Za posledních šest let vzrostly celkové výnosy z prodejů v této kategorii 12x. Tyto změny přineslo podstatné zvyšování výkonu na watt s každou novou generací GPU. Max-Q společnosti NVIDIA pak pomohl výrobcům notebooků snížit tloušťku průměrného 17" herního notebooku z 38 mm v roce 2016 na pouhých 20 mm v roce 2019.

Více informací o současných modelech herních notebooků naleznete v tomto blogu.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments