If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GetGames se svobodnou volbou měny

Ušetřete díky placení výhodnějšími dolary!

Nový systém pro digitální distribuci her Get Games, provozovaný ve spolupráci s Eurogamerem, minulý týden rozběhl zajímavou novinku. Dovoluje zákazníkovi vybrat si, v které měně chce za nákup platit.

Už nejste omezeni na britské libry (jako dříve) a můžete použít také eura nebo americké dolary (s českými korunami se kvůli složitosti celého procesu zatím nepočítá). Tím se ceny všech her v nabídce přepnou na danou měnu. Toto nastavení najdete nahoře v pravém sloupci jako "Prices in ... Change currency".

V čem je to výhodné? Vydavatelé stanovují cenové hladiny pro různá světová teritoria pouze jednou za velmi dlouhou dobu (především podle kupní síly), ale mezitím se díky změně kurzu může jedna cena stát výrazně nižší než jiná. Nehledě na to, že velcí výrobci trochu zaspali dobu a stále příliš nepočítají s tím, že jednotlivec může nakupovat přes internet v jiné části světa.

Na nejznámějším Steamu jste po detekci vaší IP adresy v posledních letech nuceni platit v eurech, za což sklidil nemalou kritiku. Kdežto na Get Games si nyní svobodně vyberete, zdali pro vás nebudou lepší americké dolary. S nimi se obvykle dají ušetřit nemalé částky.

Příklad: chcete si digitální distribucí pořídit nějakou novou hru (katalog Get Games bude brzy doplněn o tituly od všech předních vydavatelů). Jinde ve světě za ní musíte povinně platit v eurech (50 eur - 1300 Kč), zatímco na Get Games si sami zvolíte jako platební měnu americké dolary a cena se tím přepne na 50 dolarů (950 Kč). A použitím liber jako měny se v některých případech dostanete na pouhých 750 Kč (25 liber).Ve výsledku ušetříte více než pětset korun oproti úhradě za digitální verzi té samé hry v eurech.

U nezávislých menších her, např. Zombie Driver, VVVVVV, Trine nebo Machinarium, dělá rozdíl po přepnutí měny maximálně desítky korun, pokud vůbec. Jsou totiž samy od sebe lacinější a hlavně jejich tvůrci rozumněji určují pouze jednu cenu globálně, na rozdíl od těch velkých vydavatelů.

Výhodné je placení v dolarech třeba u staršího Empire: Total War. Dáte za jeho digitální verzi v angličtině na Get Games raději 30 dolarů (570 Kč), 50 eur (1300 Kč) nebo 30 liber (900 Kč)? Volba je pouze na vás. Chce to pouze trochu experimentování s pár kliky navíc a kalkulačku po ruce.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles