If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

God of War na PC? Tvůrce by moc rád

Ale má to háček.

Teď, když jsou oznámeny PC konverze Detroit: Become Human či Death Stranding, vznesli někteří otázku, jak to bude s dalšími PlayStation 4 exkluzivitami. Podívají se i ony na počítače nebo ne?

Šéf tvůrců God of War, Cory Barlog, překvapil tím, že na toto téma otevřeně promluvil na Twitteru, aniž by si vyžádal svolení od svého PR manažera.

Prohlásil tam, že by hrozně rád PC verzi této úspěšné akční adventury z loňska vyrobil. Má to však háček: není tím, kdo takové věci rozhoduje. Prý tohle mají pod palcem jeho šéfové v Sony, Barlog je na to moc malým pánem.

Lze to považovat za určitou formu veřejného nátlaku, aby se tak stalo. Nepochybně by to pomohlo reputaci a síle značky, více by se o ní mluvilo a vývojáři by pak patrně měli snazší schvalování některých prvků do dalšího dílu, pokud by vedení vidělo, že je o PC verzi zájem a jde na odbyt. Navíc Sony nedávno uvedla, že pro některé žánry chce najít multiplatformní uplatnění i na počítačích.

Přes to všechno je ale krajně nepravděpodobné, že by snad God of War na PC v dohledné době zavítalo. Zatímco Death Stranding je hra od "cizího" studia Kojima Productions, severské dobrodružství o Kratosovi a jeho synovi vzniklo přímo v pobočce Sony v Santa Monice. Majitelé PS4 by to mohli brát jako kudlu do zad, pokud by viděli, že Sony nedrží exkluzivity na své platformě, podobně jako Microsoft s xboxovými exkluzivitami, a příště by nemuseli mít důvod koupit konzoli, pokud by většina vlajkových titulů existovala po čase i na PC.

Tagged With

Comments