If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GOG.com začne prodávat i nové hry

Chce se stát konkurencí Steamu a Originu.

Když se dosud řeklo GOG.com, každý si asi vybavil aspoň tři roky staré, pečlivě vybrané hry, zbavené všemožných ochran a obohacené o nějaké bonusy. Provozovatel této digitální distribuce, polský CD Projekt, však u toho nemíní setrvat, a podobně jako Origin s přidáním her od Capcomu (od včerejška nabízí Super Street Fighter IV Arcade Edition a Dead Rising 2: Off the Record) expanduje.

Navzdory názvu GoodOldGames chce začít přidávat do katalogu i úplně nové hry vydané v letech 2012 nebo 2013. Úspěch Zaklínače 2 jim letos ukázal, že jejich služba se stejně dobře hodí i pro novinky.

"Samozřejmě budou ke koupi za vyšší cenu než klasiky, ale i u nich zůstane GOG.com věrný své filozofii: žádné DRM, shodná cenová hladina pro všechna světová teritoria a dárky pro naše fantastické zákazníky," řekl ředitel služby Guillaume Rambourg.

V současné chvíli se prý snaží podepsat smlouvy s předními vydavateli, ulovit nějakou tu exkluzivitu nebo najít nadějné nezávislé projekty. Cílem GOG.com je mít do konce příštího roku v katalogu celkem 400 her.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

  • PC
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments