If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Google expanduje do her?

Nabral do svých řad herního veterána.

Již v minulosti proběhlo několik drobných náznaků o tom, že by chtěl Google nějakým způsobem expandovat do her. Povedený byl i vtípek o koupi Valve kvůli Steamu. Nic z toho ale nebyla pravda a Google se veřejně o hry nikdy příliš nezajímal.

Nyní se ale věci mění - Google totiž najal nového zaměstnance a tím je Mark DeLoura. Ten má za sebou práci konzultanta pro mnoho herních vydavatelů a pracoval i jako zaměstnanec pro Sony Computer Entartainment America, Nintendo of America a Ubisoft San Francisco.

DeLoura bude v Googlu pracovat na pozici vývojového zástupce pro hry. Jeho prací bude zajistit jednodušší vývoj her pro platformy Googlu, což jsou v současné době Android a Chrome OS.

Android se vyskytuje především v mobilních telefonech, případně netboocích. Chrome OS by měl být již plnohodnotný operační systém, i když pořád velmi úzce vázaný na internet a online služby.

DeLoura se o své práci vyjádříl následovně:

“Ti, kteří mne znají, již ví, že jsem byl vždy velkým zastáncem snižování bariér pro vstup do vývoje her. Chci, aby byly hry jednodušší na výrobu, méně nákladné a aby nebyl jejich vývoj tak časově náročný. Stejně tak aby byla jednodušší jejich distribuce. Tyto cíle možná nebudou kompletně dosaženy nikdy, ale neustálou honbou za nimi se naučíme vše potřebné, abychom povzbudili více lidí a zrychlili tak vývoj umění.”

Dále pokračuje o Googlu:

“V Googlu nyní probíhá několik iniciativ, které nějakým způsobem souvisí s hrami. Například webové API O3D, nebo zvýšené úsilí na hry pro Android. Bylo skvělé se připojit ke Googlu právě teď!”

Z výše uvedených informací tedy nelze očkávat hry přímo od Googlu, ale snahu o zpřístupnění svých platforem pro herní vývojáře. Pravděpodobně se ale bude jednat ze začátku o menší, nezávislé, či casual hry, protože jak Android, tak Chrome OS nejsou a nebudou v nejbližší době dodávány na výkonných strojích. I tak je ale příjemné vědět, že se další velký hráč, který dříve o hry zájem nejevil (také např. Apple), začíná rozhlížet i v tomto byznysu.

Comments