If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Google jde do her ve velkém?

Tvůrci FarmVille mu nestačí, kouká i jinam.

Někdejší nepotvrzené informace o investici 100 milionů dolarů do Zyngy Googlu zřejmě nestačí a tak prý uzavírá partnerské smlouvy s ostatními velkými hráči v tomto sektoru.

Wall Street Journal tvrdí, že šéf Googlu Eric Schmidt „jedná s několika tvůrci populárních online her, aby vyvinul širší sociální službu, která by mohla konkurovat Facebooku.“

Schmidt sice potvrdil spolupráci se Zyngou, ale vyvrátil přípravy na spuštění konkurenta Facebooku: „Svět nepotřebuje další kopii toho stejného.“

Google prý také jedná s Playdomem (kterého nedávno koupilo Disney) a Playfish (které zase vlastní EA), aby jim produkovali hry pro budoucí sociální platformu. V Googlu totiž vzniká celá nová divize Google Games a zároveň se spekuluje o jakémsi projektu „Google Me“, což má být sociální síť z části postavená na hrách. Nasvědčuje tomu i nábor vysoce postavených lidí, kteří se budou o tuto divizi starat.

Možná, že Google chystá na poli webových sociálních her skutečně něco velkého, včetně služby Google Me. Na druhou stranu ale Google možná jen dohání konkurenci, protože své herní služby nabízí jak Microsoft, tak Yahoo – MSN Games a Yahoo Games. Googlu podobná herní služba stále chybí. Obrovské investice ovšem dávají tušit, že by se mohlo jednat o větší krok.

Tagged With

Comments