If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Google Stadia se 12 startovními hrami, jen tam v GRID naráz 40 aut

+ startovní trailer exkluzivity GYLT.

Devatenáctého listopadu to vypukne. Aspoň tedy pro ty, kteří si za 129 eur koupí Founder's Edition garantující přístup (pro ostatní zdarma to bude v nízké kvalitě až v průběhu příštího roku).

V době startu služby Google Stadia pro streamované hraní bude k dispozici celkem 12 her - včetně Red Dead Redemption 2, Mortal Kombat 11, Destiny 2, Shadow of the Tomb Raider, Assassins Creed Odyssey či exkluzivity GYLT, z níž se dnes objevil také startovní trailer (níže).

Druhá várka dalších čtrnácti her přibude ještě do konce letošního roku, později ve 2020 pak ještě další. Patří mezi ně DOOM Eternal, Cyberpunk 2077, Farming Simulator 19, Football Manager 2020, NBA 2K20, Metro Exodus, RAGE 2 atd.

Bohužel, Česká republika zatím v seznamu oficiálně podporovaných zemí chybí. Jsou tam pouze USA, Kanada, Velká Británie, Francie, Itálie, Německo, Španělsko, Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Belgie, Irsko a Holandsko.

Vývojáři popisují Stadia jako něco, co si bere to nejlepší z PC a konzolí.

Tvůrci RIME z Tequila Works se zase svěřili, že dříve si museli při vývoji dávat pozor na alokování zdrojů pro umělou inteligenci a fyziku, ale se Stadia už výkon není žádný problém, když se mohou spolehnout na servery.

"Je vzácné, když se hra během vývoje změní z 30fps na 60fps. Fakt, že pouze streamujete video ze serverů, výrazně redukuje prodlevu u online her. Google má propojené stroje a jsou velmi rychlé, jde o smysluplnou změnu pro budoucnost," řekl vedoucí tvůrce GYLT, David Canela.

Závody GRID zase budou mít ve Stadia verzi exkluzivně nový režim pro multiplayer, který obsáhne 40 aut na trati naráz. To prý na jiném hardwaru není možné dosáhnout, ačkoli je jinak tato verze podobná té PCčkové. I ve streamu ze Stadia prý vypadá krásně a běží ve 4K.

Čtěte také: Google Stadia v listopadu a seznam her, které si však musíte po jedné kupovat jako odjinud, Zápasy ve Football Manager 2020 se nejrychleji propočítají na Stadia, Stadia Pro je spíš jako Xbox Live Gold než Netflix, tvrdí Google, Google: Stadia bude rychlejší než lokální počítače, Google oznámil přelomovou streamovací službu Stadia - jak bude hraní fungovat?.

Comments