If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gothic 4 Arcania ve třech edicích

Odlišnosti standardní, sběratelské, limitované.

Vydání čtvrtého Gothicu, který vyrábí úplně jiné studio (Spellbound) než předešlé tři díly (Piranha Bytes), se nezadržitelně blíží. Distributor Comgad proto přinesl informace o třech edicích, které mají být na našem trhu k dostání od poloviny října. Verze pro PC bude k dispozici nejen s českými titulky, ale také v původní anglické verzi. V ní zůstane i xboxová verze, zatímco ta pro PS3 byla již dříve odložena na jaro.

"Snažíme se učinit už standardní PC verzi hry co nejlákavější, takže kromě DVD s hrou a tištěného manuálu bude obsahovat knížečku s povídkami ze světa Gothic," uvedl Comgad.

Vybrat si můžete i limitovanou edici, která má mít pár zatím nespecifikovaných dárků navíc (liší se podle jednotlivých prodejců, kteří je později sami oznámí) než standardní edice, ale stát má přitom shodných 999 Kč.

Poslední sběratelská edice Gothic 4 Arcania v jiné krabici nabídne ještě osmdesátistránkový artbook s kresbami z hry, soundtrack se třemi desítkami skladeb a tričko s herní tematikou. Její cena je nejdražší (1499 Kč) lze předpokládat její dostupnost jen v předprodeji.

Naše velké dojmy z E3 2010 byly pozitivní (narozdíl od těch z E3 2009), ale jinak hře chybí větší publicita. Je veřejným tajemstvím, že vydavatelství JoWood má finanční problémy kvůli splácení půjčky na nákladný vývoj. To se jistě odrazí na celkové podpoře hry, k níž mnozí fanoušci vzhlížejí s nedůvěrou i kvůli změně vývojářů. Možná také proto zatím není zdaleka tolik předobjednávaná jako Gothic III nebo Risen. Více vám napoví demo slíbené na konec září.

Comments