If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gran Turismo 6 ještě zůstane na PlayStation 3

Napodobí tak God of War 2 na PS2.

Dvorní závody na PlayStation se překvapivě nezařadí mezi lákadla ke koupi nové konzole PS4. Sony se podle všeho rozhodla využít jednu ze svých nejsilnějších značek k jinému účelu - k demonstraci, že nezapomíná na dosavadní generaci konzole a že ji hodlá nadále podporovat.

Mezi PS3 hry zařadil Gran Turismo 6 přímo šéf Worldwide Studios a viceprezident Sony Michael Denny, kterého znáte z nedávné konference, když prohlásil: "PlayStation 3 má v sobě ještě stále hodně života, podívejte se na tituly jako The Last of Us, Beyond: Two Souls, Gran Turismo 6 nebo third-party hry, jako bude další fantastický díl Assassins Creed či GTA."

Všechny z uvedených PS3 her by podle vyznění vyjádření měly dorazit na trh v příštích dvanácti měsících. Dosud se přitom mělo za to, že ještě neohlášené automobilové závody od Polyphony Digital míří na PS4.

Nicméně cílení Gran Turismo 6 na předešlou generaci dává logiku, když jsou ve výrobě už minimálně po čtyři roky (GT5 vyšlo ve 2010) a když mají obě konzole tak odlišnou architekturu, že by bylo příliš pracné je předělávat. Ani bychom se nedivili, pokud by si Sony takovou hru pro přetrvávající podporu minulé generace vybírala právě dle toho, kterou z těch rozpracovaných bude nejtěžší překopat na obdobu PCčka.

Gran Turismo 6 tedy přesně napodobí God of War 2, které se na jaře 2007 stalo labutí písní PS2 v době, když už přitom byla na trhu nová konzole. Nemá smysl si nic nalhávat: PS3 je ostatně tím, co bude Sony ještě pár let vydělávat slušné peníze a na co se budou prodávat miliony kusů každé velké hry, na rozdíl od rozjezdu PS4, kterou při malé rozšířenosti možná spíš bude muset dotovat.

Comments