If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 bude znovu předěláno pro PlayStation 5 a Xbox Series X

Stručná, zato zásadní věc od Rockstaru.

Se 130 miliony jedna z nejprodávanějších her všech dob zavítá už na třetí generaci konzolí, což je asi unikát. Po originálu na PS3/X360 a remasteru pro PS4/X1 se podívá také na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Příští konzole od Microsoftu nebyla v tiskové zprávě Rockstaru výslovně zmíněna a byl tu zájem, aby se mluvilo jen o PS5, ale je to evidentní, když se píše o "dobrodružstvích Michaela, Franklina a Trevora pro konzole nové generace" (množné číslo).

Grand Theft Auto pro ně vyjde v druhé polovině roku 2021. Má být nějak "rozšířené a vylepšené", ale tvůrci zatím nebyli moc konkrétní. Prý to budou technická vylepšení, upgrade grafiky a výkonu, aby se naplno využil výkon nového hardwaru, "díky čemuž bude hra krásnější a více responzivní než kdykoli dříve".

Exkluzivitou PS5 bude to, že GTA Online dostanete ke GTA5 v časové exkluzivitě po dobu tří měsíců zdarma jen pro ni. Z toho vyplývá, že GTA Online (dlouholetá dojná kráva Take 2) se bude zřejmě nabízet separátně, jako Free-2-Play hra (časem asi i pro jiné platformy než PS5). Nutností každopádně bude stále mít členství PS Plus.

Zatím není jasné, jestli majitelé PS4 verze GTA5 budou nějak cenově zvýhodněni, aby si nemuseli tu samou hru kupovat poněkolikáté. Ani jestli půjde přenést savy, mezi PS3 a PS4 to bohužel nešlo.

Rockstar se jinak domluvil se Sony, že hráčům GTA Online na PS4 s aktivním PS Plus členstvím dá milion herní měny za každý měsíc, kdy se do hry přihlásí, než bude venku GTA Online na PS5.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments