If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 konečně šlo dolu

Ojedinělá sleva.

Větší cenový držák byste jen těžko pohledali. Zatímco jiné hry jsou přeceňovány pouhých pár měsíců po uvedení, mistrovské dílo Rockstaru to nemá zapotřebí, když se i po dlouhých letech stále prodává jako rohlíky.

Proto je potřeba zbystřit, když teď krátce před svátky nastala ojedinělá událost - v ČR došlo ke zlevnění krabicového Grand Theft Auto 5 (Alza.cz).

Nejde jen o nějaké dumpingové ceny jednoho prodejce v zoufalé snaze na sebe upoutat, nýbrž o slevu napříč celým domácím trhem, která primárně čerpá z aktivity zahraničního vydavatele Take 2.

PC verzi GTA5 teď tak seženete pod tisícovku: většina obchodů snížila cenu na 999 Kč, ale najdete i pár takových, kde šla dolu ještě o něco níže. Na Steamu přitom hra pořád stojí 60 eur (1550 Kč).

Zajímavou hodnotu představují i remastery pro PS4 a X1, za které teď u nás v krabici dáte 1099-1199 Kč dle obchodu, přičemž dosud byly na patnácti až sedmnácti stovkách. Nejlevnější jsou potom originály pro PS3/X360 jen za sedm stovek.

Můžete teď namítnout, proč o tom vůbec píšeme: stará hra původně už z roku 2013 (na PS4/X1 listopad 2014 a na PC duben 2015), kterou snad už každý má doma. Nicméně s rekordními prodeji konzolí přišla minulý měsíc ke hrám spousta nováčků, kteří koupí GTA5 jako jeden z prvních titulů. Vděčí za to obrovské trvanlivosti, modifikacím a stále rozšiřovanému mulťáku bez měsíčních poplatků.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments