If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 na jaře, dokazuje plakát z obchodu

Na věrohodném úniku asi hrdina s nabroušeným psem.

Při nedělním, o hodinu delším ránu jedna opravdová pecka a opět původem z Polska. Fanouškovská stránka GTA-FIVE.pl předčasně schrastila fotky čerstvého plakátu na Grand Theft Auto 5, které údajně unikly od zaměstnance londýnského obchodu Sony.

Je na nich poprvé vidět nový (v pořadí druhý) artwork, pravděpodobně s hlavním hrdinou hry (vypadá jako ten Hispánec z loňského traileru), který si jednou rukou opírá basebalovou pálku o svůj krk a druhou rukou pevně drží na řetězu asi hodně nabroušeného dobrmana nebo spíš rotvajlera.

Propagační podklady GTA 5 nabádají k předobjednávce odhalením data vydání - jaro 2013. Vedle loga výrobce na plakátu svítí obě hlavní konzolové platformy, PS3 i X360, takže žádná exkluzivita ani překvapení se nejspíš nekoná.

Termín GTA 5 ještě nebyl nikdy oficiálně potvrzen, ale o jaru se spekuluje už velmi dlouho a jiné vhodné okno vzhledem k příchodu nové generace konzolí popravdě řečeno ani nezbývá. Za jaro Rockstar obvykle vnímá období mezi dubnem a květnem, na kdy načasoval většinu svých posledních hitů, nedávno se mluvilo o březnu.

Podobných úniků o novém Grand Theft Auto tu byly již mraky a často šlo o podvrhy, ale tento je mnohem více věrohodný hned z několika důvodů. Třeba výskytem i prvního artworku, který přímo tvůrci hry zveřejnili teprve tento čtvrtek. Nebo tradičně vysokou kvalitou druhého artworku, který v tomto stylu jen tak někdo nedokáže nakreslit. Nebo podobností nápisu Liquor a sloupu s elektrickým vedením jako v traileru.

Uvěřitelnosti nahrává i blízkost představení v Game Informeru. Ten zrovna dnes ráno slavnostně oznámil, že jeho očekávané prosincové číslo s GTA 5 uvolní v placené digitální edici za 5 dolarů dne 8. listopadu. Podrobnosti o hře a čerstvé obrázky zaberou v tištěné verzi časopisu úctyhodných 18 stránek, tudíž si můžete být jisti, že hned ten samý den zaplaví internet tisíc a jedna informace. Eurogamer u toho samozřejmě nebude chybět.

Comments