If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 u nás trhá předobjednávkové rekordy

A to mu do vydání zbývá ještě měsíc a půl.

Vlastní zpráva - O čím dál větší rozšířenosti konzolí u domácích hráčů se hodně mluví, i díky tomu od některých výrobců vzniká řada konzolových lokalizací, které by byly ještě před pár lety nemyslitelné.

Dnes tu máme další důkaz, který toto tvrzení potvrzuje. Očekávané Grand Theft Auto 5 pro PS3/X360 se v současné době může na obchodu Xzone pochlubit rekordním počtem předobjednávek.

Přesná čísla nechtěl zveřejnit, ale na náš trh jsou prý nadstandardně vysoká. A to přitom do vydání hry zbývá ještě měsíc a půl, tzn. odhadovaná masivní propagace ze strany Rockstaru se ještě pořádně nerozjela (zatím jen v New Yorku), to asi až koncem prázdnin.

"Co jsem se díval na čísla posledních velkých konzolových titulů, jako byl Battlefield 3, Assassins Creed 3 či The Last of Us, už teď je stoprocentně jisté, že Grand Theft Auto 5 je v součtu PS3 a X360 verzí nejsilnější titul pro konzole, co jsme kdy dělali," uvedl k tomu Martin Schovanec z Xzone, který tím přestává být ryze PC baštou, jak se někteří domnívají.

Podle informací od Cenegy, která hru v ČR distribuuje, panuje obdobná situace i jiných předních obchodech s hrami. Koresponduje to s předpokládanými rekordními prodeji ve světě, kde se čeká přes 10 milionů kusů za podzimní sezonu.

GTA 5 bude k dispozici od 17. září, PC verze zatím není potvrzena - více v kompletním zpravodajství nebo v mega-preview.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments