If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto: San Andreas pro mobily a tablety

Má jít o nejlépe vypadající verzi této klasiky.

Kdo dlouhodobě sleduje aktivity Rockstaru, toho jeho dnešní oznámení nemohlo nijak šokovat. Pokračuje totiž s recyklací staršího obsahu a po vzoru Vice City či GTA3 vydá už letos v prosinci konverzi Grand Theft Auto: San Andreas i pro mobilní telefony a tablety.

Jejich přesné modely, na kterých bude tato klasika z roku 2004 z PS2/Xboxu/PC šlapat, zatím neohlásil, ani cenu či přesný termín. Těšit se každopádně mohou ti s operačními systémy iOS, Android, Windows Mobile a Kindle.

Konverze San Andreas Mobile, jak se oficiálně jmenuje, bude oproti originálu notně vylepšena. Větší dohledností do dálky, dynamickými a detailnějšími stíny, bohatší barevnou paletou či novými modely postav i aut. Rockstar tvrdí, že půjde o nejlépe vypadající verzi San Andreas, co kdy vyšla, tedy asi i hezčí než ta dřívější PCčková.

Vedle toho má mít vyladěn systém checkpointů a logicky podporovat i dotykové ovládání. Co už zdaleka samozřejmostí není, je možnost hrát mobilní verzi díky nativní podpoře přídavného externího ovladače k iPhone či iPadu, je-li kompatibilní s iOS7 (MFi gamepad), což smazává poslední handicap tabletů a mobilů oproti specializovaným mašinkám VITA a 3DS.

Comments