If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GTA 5 je nejrychleji prodávanou a nejvíce vynášející hrou historie

16 miliard korun za 24 hodin + aktualizace od Take 2.

Jelikož jsme tu dlouho nic neměli o Grand Theft Auto 5, pojďme se podívat, jak se daří jeho prodejům.

Auditor britského trhu GfK dnes zveřejnil údaje, podle nichž se tam jen za úvodní den, tzn. za včerejšek 17. září, prodalo 1,57 milionu kusů, což vygenerovalo tržby 65 milionů liber, tedy dvě miliardy korun.

GTA 5 tak překonalo dosavadní rekord Call of Duty: Black Ops, které si ve Velké Británii v listopadu 2010 pořídilo 1,41 milionu lidí. Svůj podíl na tom jistě mají vysoké předobjednávky i z našeho pohledu neuvěřitelný počet dvou tisíc uskutečněných půlnočních premiér v kamenných obchodech.

AKTUALIZACE 22:00 - Výrobce Take 2 ještě dodal, že GTA 5 je nejrychleji prodávaným dílem této série a že za úvodních 24 hodin celosvětově utržili 800 milionů dolarů, tedy 16 miliard korun, což je pravděpodobně nový rekord celého herního průmyslu. Vloni takto Black Ops 2 vydělalo za úvodní den "jen" 500 milionů dolarů, když předstihlo Modern Warfare 3.

"Z prvotních ohlasů na Grand Theft Auto 5 jsme všichni v Take 2 velice nadšeni. Tvůrci z Rockstaru znovu překonali sami sebe a nastavili nové standardy pro kreativitu, inovaci a dokonalost," komentoval to dnes šéf vydavatele Strauss Zelnick.

Pokud by byla pravdivá nedávná spekulace, že náklady na GTA 5 měly činit obrovských 5 miliard korun, což se zatím nepotvrdilo, znamenalo by to, že jen ze startu by Take 2 vytvořili zisk přes 10 miliard korun (!). A další, podle všech očekávání obdobně vysoké tržby, nepochybně přibudou během předvánoční sezóny či příštích let.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles