If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GTA 5 má být hratelné v pohledu z vlastních očí

Dokonce i s palubní deskou v autech.

Když Take 2 minulý týden na konferenci sebevědomě tvrdili, že Grand Theft Auto 5 si 18. listopadu určitě koupíte znovu i za situace, pokud ho už na PS3/X360 jednou máte, "protože přinese něco velmi speciálního po obsahové stránce", dost možná tím mysleli právě toto. Řešili totiž, jestli vůbec nad rámec těch 34 milionů existují nějací zbylí lidé, kteří ještě hru nevlastní.

Chystaná verze pro PS4/X1/PC má totiž přinést úplně nový režim hraní v pohledu z vlastních očí. Herní svět tedy uvidíte jako v nějaké first-person střílečce, na rozdíl od dosud používané third-person kamery.

FPS pohled bude možné zapnout nejen v době, kdy chodíte po ulici po svých, ale dokonce i při řízení aut či jiných dopravních prostředků. Spatříte tak interiér každého vehiklu včetně funkčního ukazatele tachometru, podsvícení palubní desky a další vychytávky, které už nebývají standardem ani v závodních hrách.

Tuto novou přelomovou vlastnost konverze GTA 5 vyzradila sekce zákaznické podpory Rockstaru s odpovědmi na často kladené otázky. Není proto zatím oficiálně potvrzena, ale je velmi pravděpodobná.

Někdo z administrátorů se zřejmě uklikl a zveřejnil text dříve, než správně měl, což zdokumentovala cache Googlu, než to zase z oficiální stránky odstranil. Pokud je vše pravda, může to způsobit odklad jiných předvánočních FPS, když jim GTA bude takto fušovat do řemesla.

O čem se dosud také nevědělo, jsou nově přidané náhodné události do příběhového režimu a kupa nových easter eggů. Stránka Rockstaru uváděla též nové typy zvířat, která brázdí Los Santos, i jejich výskyt v GTA Online, což však bylo s otazníkem, čili tvůrci si tím ještě asi nejsou úplně jistí. Přepracování by mělo na PS4/X1/PC doznat i menu s výběrem vaší postavy, za kterou chcete zrovna hrát.

Níže se podívejte, jak by zhruba zmiňovaný FPS režim teoreticky mohl vypadat, díky různým nadšenců, kteří v minulosti upravili skripty v originálu na PS3/X360. Pro jistotu opakujeme, že veškerá média v tomto článku nejsou finálním vzhledem této vlastnosti z konverze, nýbrž jen neoficiální modifikace pro ilustraci:

About the Author

Redakce

Contributor

Comments