If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GTA 5 prý shazuje staré modely konzolí X360

A z garáží některým hráčům mizí jejich auta.

Tím, jak GTA 5 hraje snad úplně každý, vyplouvají na povrch i skryté nebo minoritní problémy, kterými jiné hry mohou rovněž trpět, ale obvykle se o nich nedozvíme kvůli jejich nízkému rozšíření mezi hráčskou populací.

Nikdo se tomu nemůže divit, když prodeje hry ve Velké Británii 2,5x překonaly minulý díl GTA IV, kdy jsou tamní čísla za úvodní týden (2,2 milionu kusů) vyšší než všechny minulé díly série dohromady a když GTA 5 zařídílo 89% tržeb ze všech her.

Xboxová verze hry, které má na odbytu podíl 57%, údajně způsobuje problémy na starých modelech Xbox 360. Ty vyrobené mezi lety 2006-2008 údajně trpí zamrzáním konzole při hraní, což se má dít hned po první misi.

Zástupce Rockstaru řekl, že prý teprve shánějí podrobné informace, aby mohli problém reprodukovat, ale obecně doporučují vyčistit cache na konzoli nebo reinstalaci hry, což prý postiženým však nepomáhá.

Jiný dnešní problém se týká aut. Tři redaktoři EG sice dle podcast-speciálu nic takového nezaznamenali, ale někteří lidé hlásí, že jim z garáže ve hře mizí auta, což se někdy má stávat po dokončení mise a upgradování aut.

"Bohužel, zatím k tomuto problému nemáme řešení. Můžete se přihlásit k automatickému notifikaci na oficiální stránce (Support Site - Subscribe), jakmile o tom budeme něco vědět. Rádi bychom vás také upozornili, že auta zaparkovaná v garáži v jednom domě se nemusejí ukázat v jiném domě," uvedl Rockstar. Ten se domnívá, že to může způsobovat, pokud jste někdy jeli osobním autem jiného herního hrdiny, takže si toho zatím zkuste vyvarovat.

Comments