If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GTA5 pro PS5 a Xbox Series prý březen nestihne

+ analytici o možném termínu pro GTA6.

Předně nutno varovat, že to není nějaký osvědčený zdroj, který by měl za sebou historii. "Pouze" brazilský hledač pokladů v souborech a průzkumník.

Matheusvictorbr- se stal přes víkend slavným, protože přinesl spekulaci týkající se portu pro současnou generaci konzolí.

Podle něj nevyjde Grand Theft Auto 5: Expanded And Enhanced v březnu 2022, jak se dosud slibuje, nýbrž pravděpodobně až někdy v dubnu či květnu.

Pokud se tato věštba naplní, bude to již několikátý odsun konverze, jelikož původně měla dorazit koncem loňského roku. Nicméně po kauze okolo remasterů staré trilogie by se Rockstaru nedalo divit, že tentokrát nechce ponechat nic náhodě, protože druhý průšvih v krátké době si ani on nemůže dovolit.

"Vývoj těchto verzí je komplikovaný. Tvůrci jen chtěli opatchovat verze z minulých konzolí, ale růst a evoluce GTA Online způsobily, že engine už nepostačuje novým potřebám a musí se udělat jeho adaptace," tvrdí výše zmíněný zdroj.

Analytici mezitím v newsletteru Axios Gaming řeší, kdy by asi tak mohlo vyjít Grand Theft Auto 6.

Jefferies Group se domnívají, že když Take 2 předpokládají růst tržeb o 14 procent v roce 2024, nedokáže to takto jistě zařídit žádná jiná hra než právě pokračování legendy.

Není vyloučeno, že může jít o něco jiného od Rockstaru, ale spíš to vidí na GTA6.

Přizvukuje jim jiný analytik Doug Creutz z Cowen & Company, který si taktéž myslí, že někdy mezi dubnem 2023 a březnem 2024 vypadá na GTA6 reálně. Jiní insideři minulý týden zveřejnili drby, že toto studio má pro současné konzole stihnout vydat pouze jedinou novou hru.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto V

Video Game

GTA 6

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments