If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GTA5 zdarma ihned shodilo Epic Games Store i Fortnite

+ sleva na RDR2 PC či Control.

Dalo se s tím dopředu počítat, přesto tomu ani tak věhlasná a bohatá firma nedokázala zabránit.

Netrpěliví zájemci o Grand Theft Auto 5 zdarma, o čemž věděli z dnešního úniku či včerejších spekulací, si vyčíhali pátou hodinu odpolední, na kdy byl slíben začátek rozdávání (skončí 21. května v 17 hodin).

Zabrousili okamžitě na epicgames.com/store a chtěli zahájit stahování, leč servery okamžitě zkolabovaly a ani nyní, o několik hodin později, nejsou znovu funkční.

Epic si problémy uvědomuje a situaci způsobenou vysokým provozem řeší. Uživatelé musejí počítat s pomalými nahrávacími časy, chybami 500 či padáním launcheru.

Rozdávání GTA5 bezplatně, které vám zůstane natrvalo ve vlastnictví, také zapříčinilo, že přestalo fungovat Fortnite.

Navzdory faktu, že hra Rockstaru je šest a půl roku stará, těší se stále velké popularitě. Ostatně rok 2019 byl jedním z nejlepších roků, co se týče odbytu GTA5.

Souběžně s tím se na Epic Games Store rozjely velké slevy trvající až do 11. června. Například Red Dead Redemption 2 o 40%, Control o 50%,, Borderlands 3 také o 50% či The Outer Worlds o 35%.

Funguje to tak, že hráči dostanou kupón na slevu 10 dolarů vždy, když nakoupí něco dražší, než je určitá minimální částka. Ty pak lze uplatnit na hry ve slevě.

Comments