If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hacknuté PS3: Nezabezpečené kreditky

Také se spustila vlna banování.

Použili jste někdy na Playstation Network číslo své kreditní karty? A máte hacknuté PS3? Potom by vás mohla zajímat tato zpráva. Jedna osoba, která tvrdí, že se dostala do PSN říká, že se do Sony posílají údaje o vaší kreditní kartě v nezabezpečeném textovém souboru. A nejen to. Sony může sledovat všechno, co na vašem systému děláte.

Podle jeho komentáře na technickém serveru ArsTechnica "všechny připojené zařízení vrací hodnoty, které se pak posílají na Sony servery". Což znamená, že Sony přesně ví, jaká zařízení strkáte do USB portů. Nejen to - Sony dokonce může zjistit, na jakou televizi máte konzoli připojenou.

Mnohem děsivější je ale ta část s údaji na kreditních kartách. Pokud by někdo dokázal tyto nezabezpečené textové soubory odchytávat, krásně může vaši kreditní kartu zneužít - získá totiž všechny její potřebné informace. Pokud máte normální PS3, nemusíte se bát - tyto údaje se posílají přes zabezpečené SSL servery a funguje to stejně jako placení kreditní kartou na internetu. Pokud ovšem máte hacknuté PS3, máte důvod k obavám.

Tento nezabezpečený textový soubor se totiž bude posílat na hacknutém PS3 přes DNS servery někoho, kdo tyto údaje může odchytávat a pak zneužívat (externí DNS servery se používají u custom firmware, pokud se chce člověk na hacknutém PS3 dostat do PSN a mít přístup k online hraní).

Jak jsme také psali dříve, když Sony vyhrožovalo, že začne s doživotním banováním lidí používajících hacknuté PS3 na PSN, už s tím začali. Lidé, kteří používají custom firmware nebo hrají pirátské hry nejprve dostanou email, ve kterém vás Sony upozorní, že na vašem systému je nelegální software. Dokonce i v případě, že se nepřipojujete k PSN - stačí, když je vaše konzole v internetu. V e-mailu se píše, že máte ihned tento software odstranit, nebo budete zabanováni. Pokud tak skutečně neučiníte (nejlépe pak formátováním HDD), k zabanování dojde.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments