If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Half-Life: Alyx má desetkrát více hráčů než jiné VR hry

Už jde hrát i bez headsetu - důkaz zde.

Ještě než publikujeme naši recenzi Half-Life: Alyx, máme tu pár zajímavých událostí okolo tohoto aktuálního hitu Valve.

Podle statistik GitHyp jde o nejpopulárnější hru pro virtuální realitu, co kdy na Steamu byla. Ve špičce měla 49 tisíc hráčů naráz.

Pro srovnání, jiné velké VR hry z dřívějška, jako Fallout 4 VR či Skyrim VR od Bethesdy, dosáhly jen na 3 tisíce souběžných hráčů. Jediné, co se tomu může rovnat, je sociální platforma VRChat s 20 tisíci lidmi ve špičce.

Alyx měla mít před premiérou začátkem tohoto týdne již 300 tisíc vlastníků hry, díky čemuž se zdá, že zatím jde na Steamu o největší premiéru tohoto roku, srovnatelnou s Borderlands 3, Metro Exodus či Wolcen. Majitelé VR přitom tvoří jen 1 procento ze všech uživatelů Steamu. Z těch 300 tisíc předobjednávajících měla třetina mít headset Valve Index.

Zástupci Valve již dříve prohlásili, že předpokládají vznik modifikací, které umožní hrát Alyx bez VR headsetu, ale nemá to být zdaleka taková zábava jako s ním. Prý to každému jasně předvede, proč vsadili na VR.

A skutečně se tak stalo - zakladatel Valve News Network, Tyler McVicker, sdílel video, ve kterém hraje Half-Life: Alyx jen na klávesnici s myší. Stačilo mu přitom použít příkaz "vr_enable_fake_vr_test". Také byl schopen aktivovat HUD z Half-Life 2 i některé tamní zbraně. Na důkaz se podívejte zde. Výčet jiných příkazů do konzole hry je pak tady.

Staršího data potom je následující video s Gmodem, v němž někdo do Half-Life přidal vybrané vlastnosti z Alyx, jako jsou rukavice či zbraň:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Half-Life: Alyx

PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments