If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hardwarové specifikace Steamboxu vedle nextgen konzolí

Dobře si je zapamatujte.

Ve stejný den, kdy byla z evropské databáze odstraněna ochranná známka Half-Life 3, zveřejnili Valve předběžné hardwarové specifikace tzv. Steamboxu. Není to taková událost jako oznámení konfigurace nextgen konzolí, protože jednotlivé díly v této mašince půjde libovolně upgradovat, tedy vyměnit grafiku, harddisk, procesor nebo základní desku.

Valve rozeslali partnerům několik různých sestav prototypů, které obsahují následující vnitřnosti:

  • Grafický čip: buď s NVidia Titan nebo GTX780 nebo GTX760 nebo GTX660
  • Procesor: některé s Intel i7-4770, jiné i5-4570 nebo i3
  • Paměť: 16 GB DDR3-1600 (procesor), 3GB GDDR5 (grafický čip)
  • Harddisk: 1TB/8GB Hybrid SSHD
  • Zdroj: interní 450w 80Plus Gold

I když si Steambox nezamýšlíte pořídit, tyto HW specifikace si pozorně zapamatujete, protože při očekávaném rozšíření této mašinky v obývácích a při významné pozici Steamu na PC trhu by mohlo jít o konfiguraci, které by mohla být šita na míru většina budoucích PC her. Vývojáři by je tedy mohli v budoucnu začít chápat podobně jako útroby konzolí, jakési minimum nezbytné pro chod jejich her.

Stránka SideQuesting hned přispěchala s tabulkou, která srovnává tyto specifikace Steamboxu s aktuálními konzolemi.

"Aby bylo jasno, tento návrh konfigurace není určen k tomu, aby uspokojil potřeby všech desítek milionů uživatelů Steamu. Spíš to má být stroj, který by si výrazná část uživatelů Steamu chtěla koupit do svého obýváku na hraní," zdůraznili Valve, kteří zatím neposkytli fotku tohoto zařízení, protože jeho design prý ještě není finální, ostatně do uvedení někdy v roce 2014 zbývá ještě spousta času.

Valve si jsou také dobře vědomi toho, že mnozí hráči obdobnou PC konfiguraci už doma vlastní a nechtějí je nutit kupovat si drahý Steambox (mimochodem stále oficiálně nepotvrzený název). Takovým lidem prý umožní, aby mohli SteamOS (oznámení), Steam ovladač (info, ohlasy) a domácí streamování her na televizi provozovat též, ale s detaily nás seznámí až později.

Čili budete si moci sami a za menší peníze postavit vlastní neznačkové PC obdobné konfigurace a pak si z něj udělat svůj Steambox. Ten oficiální od Valve je zjevně určen hlavně těm, kteří problematice tolik nerozumí a požadují bez práce nějaké jednoduché standardizované řešení, jaké nabízejí konzole.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles